Zavrieť

Porady

dodatočne dan.priznanie DPH a pokuta

Teraz som bola na DU a pracovnicka mi povedala, ze ak sme mali nadmerny odpocet a podali sme dodat.dan.priznanie, ktorym sme si ponizili nadmerny odpocet, musime zaplatit pokutu, aj ked nam nadmerny odpocet nebol este vratený. Ma pravdu???? Prosim Vas, kde to najdem v zakone? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Zákon o správe daní § 35/3...Rovnako sa postupuje ak dodatočným DP zníži NO...

    Renatka 75 je offline (nepripojený) Renatka 75

    Renatka 75
    ALBO
    Zákon o správe daní § 35/3...Rovnako sa postupuje ak dodatočným DP zníži NO...
    Dakujem, da sa proti tomu odvolať? Pokuta je dosť vysoká.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Renatka 75
    Dakujem, da sa proti tomu odvolať? Pokuta je dosť vysoká.
    Podľa mňa sa odvolať nemôžete.Lebo je to tak v zákone.
    Jedine vás môže zachrániť novela 511-tky.,ktorá má byť účinná od marca (najnovšie až vraj v lete).
    V nej tento problém riešia tak, že je tam dodané v § 35/3, že ak vám ten NO ešte nevrátili. tak sa na vás pokuta nevzťahuje.
    No a v prechodných ust. by mohol na vás platiť§110g/5, tzn ak ste ho už podali a DU bude o ňom rozhodovať až po novele, tak pôjde podľa nového zákona a nedorubí pokutu.

    Tak toto je len malá útecha a nádej pre vás.

    Renatka 75 je offline (nepripojený) Renatka 75

    Renatka 75
    Tak toto je len malá útecha a nádej pre vás.[/quote]

    to je take nespravodlive. Ved sme este nedostali NO a oni vyrubia pokutu.
    Dakujem sa promptnu odpoved.

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    ALBO
    Podľa mňa sa odvolať nemôžete.Lebo je to tak v zákone.
    odvolať sa určite môžete do 15 dní odo dňa doručenia rozhodnutia o uložení pokuty; ale asi ťažko uspejete, môžete tak len oddialiť zaplatenie pokuty, lebo odvolanie má odkladný účinok;

    Renatka 75 je offline (nepripojený) Renatka 75

    Renatka 75
    skaspa
    odvolať sa určite môžete do 15 dní odo dňa doručenia rozhodnutia o uložení pokuty; ale asi ťažko uspejete, môžete tak len oddialiť zaplatenie pokuty, lebo odvolanie má odkladný účinok;
    Dakujem pekne.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    skaspa
    odvolať sa určite môžete do 15 dní odo dňa doručenia rozhodnutia o uložení pokuty; ale asi ťažko uspejete, môžete tak len oddialiť zaplatenie pokuty, lebo odvolanie má odkladný účinok;
    súhlasím §35/14, myslela som to tak, že im to nevrátia aj keď sa odvolajú.

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    trošku zašpekulujem: predpokladám, že ste rozhodnutie ešte neprevzali a ak je pravda ako píše ALBO, že by v marci mohla byť novela, tak by som doporučoval nasledovný postup napr. prvýkrát vám príde poštárka doručiť rozhodnutie, tak sa zatajte a neprevezmite (napr. na firme práve nie je žiadna oprávnená osoba na preberenie pošty), prídu na druhý deň (postup taký istý) a následne bude rozhodnutie uložené na pošte, kde si ho vyzdvihnite, ale pozor, na 15 deň odo dňa uloženia (§ 17 ods. 3 zákona o správe daní a poplatkov; pošta ho nechá uložený aj dlhšie, ale pre správcu dane sa považuje za doručený na 15 deň od uloženia v zmysle cit. ustanovenia); potom budete mať 15 dní na odvolanie, tak odvolanie pošlite poštou posledný 15 deň (najlepšie doporučene alebo s doručenkou, aby ste mali dôkaz o tom, že ste odvolanie podali včas); následne má daňový úrad 30 dní aby o odvolaní rozhodol, prípadne ak nebude mať odvolanie všetky náležitosti, je správca dane povinný vás vyzvať na ich odstránenie (§ 46 ods. 5 zákona 511/1992), čím môžete získať ďalší čas; ak si to zrátame na dni je tu marec a ak bude platiť novela ako uviedol ALBO, pokute by ste sa teoreticky mohli vyhnúť;

    Renatka 75 je offline (nepripojený) Renatka 75

    Renatka 75
    skaspa
    trošku zašpekulujem: predpokladám, že ste rozhodnutie ešte neprevzali a ak je pravda ako píše ALBO, že by v marci mohla byť novela, tak by som doporučoval nasledovný postup napr. prvýkrát vám príde poštárka doručiť rozhodnutie, tak sa zatajte a neprevezmite (napr. na firme práve nie je žiadna oprávnená osoba na preberenie pošty), prídu na druhý deň (postup taký istý) a následne bude rozhodnutie uložené na pošte, kde si ho vyzdvihnite, ale pozor, na 15 deň odo dňa uloženia (§ 17 ods. 3 zákona o správe daní a poplatkov; pošta ho nechá uložený aj dlhšie, ale pre správcu dane sa považuje za doručený na 15 deň od uloženia v zmysle cit. ustanovenia); potom budete mať 15 dní na odvolanie, tak odvolanie pošlite poštou posledný 15 deň (najlepšie doporučene alebo s doručenkou, aby ste mali dôkaz o tom, že ste odvolanie podali včas); následne má daňový úrad 30 dní aby o odvolaní rozhodol, prípadne ak nebude mať odvolanie všetky náležitosti, je správca dane povinný vás vyzvať na ich odstránenie (§ 46 ods. 5 zákona 511/1992), čím môžete získať ďalší čas; ak si to zrátame na dni je tu marec a ak bude platiť novela ako uviedol ALBO, pokute by ste sa teoreticky mohli vyhnúť;
    dík, pošpekulujeme

    dodatočne dan.priznanie DPH a pokuta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.