Zavrieť

Porady

HUMOROLA - veselé príhody

ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Musím Vám "povedať", čo sa mi prihodilo síce veľmi dávno, ale stále to mám v živej pamäti. Bolo to v čase, keď sme sa presťahovali do nového bytu. Ten môj mi volal, že keď prídem z roboty, že doma nebude, ale že ma čaká doma nejaké prekvapenie. Už sa neviem dočkať. Že by k nám presťahoval ten čarokrásny ostrovček, ktorý tak túžim navštíviť v tej exotickej krajine? Alebo že by ma čakala doma svokra? Bŕŕŕŕ ! Ale to, čo som „doma“ našla predčilo všetky moje tušenia a netušenia, želania a neželania v mojej širokouhlej fantázii. Zvedavá som sa náhlila domov, príjemne naladená nesmiernym očakávaním toho sľubovaného. Vystúpim z výťahu, vyberiem kľúč reku odomknem, no nestihla som strčiť ani kľúč do zámky a odrazu počujem za dverami nejaké mne neznáme zvuky. Škrabotanie, šuchotanie, voľajaké vŕzganie, klopkanie a praskanie, až som sa tak zľakla, že som prudko odskočila rovno do kvetináča s fikusom, ktorý sa márne snažím prebrať k životu už nejaký ten rôčik čítaním rozprávok, Pravdy, prípadne najnovšej Zbierky zákonov o účtovníctve. Stále nič. Drieme, ani lístkom nekývne že žije. Zdal sa mi síce akýsi iný, väčší, zelenší, veselší a tuším aj o voľačo krivší, ale v tom zmätku som nejako nad tým neuvažovala. Veď čo ma po nejakom nevzdelanom a urazenom fikuse (vyšmarila som ho z bytu na chodbu, lebo chudáčisko jeden mi tam zavadzal a odvtedy vykopal vojnovú sekeru a zazerá na mňa vždy keď idem okolo), keď sa šíria spoza našich dverí také neuveriteľné zvuky, ktoré mi pripomínajú všetko možné, len nie moju domácnosť??? Tuho rozmýšľam. Odomknem, neodomknem? Skúsim zazvoniť, neskúsim? Do čerta! Kde je ten môj? Samozrejme, nikdy nie je po ruke, keď ho potrebujem. Zasa išiel vybavovať to a ešte to a ešte tamto... Veď čo keď sú u nás zlodeji?! Takí sú schopní čohokoľvek! Už to mám! Ty milý fikus už si aj tak na nič, vyrobím si z teba zbraň a hotovo. Bude z teba dobrá kopia! No hádam sa nenechám zachloštiť pre tých pár starých zažltnutých dečiek, ktoré mi blahosklonne darovala svokra do výbavy a tuším boli aj sem tam roztrhané. No moje odhodlanie razom stroskotalo. Čo keď sú viacerí, čo ja úbohá stvora proti nim zmôžem? Tie zvuky neprestávali, ba čo viac naberali na intenzite.No nič, už to mám! Zavolám ja pekne krásne na to milé, krátke čísielko, schovám sa ja zatiaľ za výťah a vyčkám, kým tá ozbrojená zložka príde a konečne bude slúžiť aj mne a nie len širokej verejnosti. Tak sa aj stalo, zavolala som políciu (vtedy ešte VB, rozumej verejná bezpečnosť), vysvetlila im aké mám podozrenie a že mám strach ísť do vlastného bytu. Oni na to, že hneď idú a nech sama radšej nič nepodniknem. Behom chvíľky ich bola odrazu celá chodba. Chlapi ako jedle, odhodlaní na všetko. Hneď mi bolo ľahšie. Schovaná za výťahom som len tak zľahka nakúkala, čo sa bude diať. Zazvonili. Vtom sa rozleteli dvere a v nich nejakí cudzí chlapi, že čo sa deje. V predsieni krížom krážom dosky, vŕtačky, hobľovačky a čo ja viem čo ešte. Zaostrím lepšie, no skoro som omdlela. Panenka skákavá čo to je???? No pomaly mi začínalo svitať... svit, svit, svit...
Prepánajána, čo teraz? Čo urobím? Už to mám! Hodím sa na zem, vystriem sa ako Jánošík na dereši, zavriem oči a prestanem dýchať (beztak som si už dávno chcela vyskúšať, koľko vydržím bez dychu). Všetci tí ľudia ma budú ratovať, zavolajú záchranku, tí bieli anjeli ma naložia do sanitky a odvezú rýchlo preč. Možno pustia aj sirénu. Budem sa stále tváriť ako omdletá a sestričky z Kramárov....svet všetkých klamárov... tra la, la, la, la – hit od Elánu. No dobre, dobre prestanem si spievať a dokončím to tu. Tak pokračujeme. No a takto tváriac sa, že som stále omdletá si ma tam nechajú zopár dní na pozorovanie a bude. Alebo.... No z týchto nezmyselných úvah ma odrazu prebral zvedavý hlas jedného príslušníka tej ozbrojenej zložky: „Pani, môžete nám to vysvetliť?“
Och bože! A je to tu. Ja tuším naozaj omdliem? No hrôza zasnúbená s hanbou prevelikou! Ako to mám vysvetliť tej udatnej ozbrojenej, zelenej jednotke a tým úbohým zrobeným chlapom, ktorých ten rýchly zásah tak vystrašil, že v momente mali všetci v rukách doklady totožnosti a triasli sa ako ten môj urazený fikus (ktorý vlastne ani nebol môj)? Ako im mám povedať, že som mala oči zahalené nedočkavosťou a namiesto osmičky vo výťahu som zrejme stlačila deviatku a vyviezla som sa o poschodie vyššie k susedom, ktorí v tom čase prerábali byt a robili drevený obklad? Nikdy som nemala logopedické vady, ani som nebola zbavená svojprávnosti, a ani anémiou netrpím, ale vtedy som mala tvár farby čerstvo napadnutého snehu a začala som tak strašne koktať, že ma ozaj chceli všetci ratovať.

A čo to bolo za prekvapenie, ktoré ma doma čakalo?
No koho by to po tom všetkom zaujímalo?
Naposledy upravil ola : 26.03.05 at 06:45
Usporiadat
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

To Zuzka: ó ja teším, to je inšpirácia. Tuším budem písat po nocááááách, bo ináč nemám čas
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Inšpirácie máte naozaj veľa, tak čo keby sa dali dohromady ako napr.: Pawlovská-Hercíková-Viewegh a napísali Tri v háji?
Isto by to bolo nmenej zaujímavé, vtipné a vydarené dielko, čo by išlo na dračku. Tak hor sa do toho. Kúpim medzi prvými.
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

[QUOTE=Zuzka]Inšpirácie máte naozaj veľa, tak čo keby sa dali dohromady ako napr.: Pawlovská-Hercíková-Viewegh a napísali Tri v háji?
Isto by to bolo nmenej zaujímavé, vtipné a vydarené dielko, čo by išlo na dračku. Tak hor sa do toho. Kúpim medzi prvými.
Zuzka čítala si tú knihu? Ja som si ju kúpila v decembri v Prahe a ešte som sa k nej nedostala.
0 0
Zuzka Zuzka

accad, čítala a celkom sa mi páčila, prečítala som ju cez vianočné sviatky. Vôbec som nevedela zistiť, ktorú postavu kto písal. Na konci to je uvedené, ale nepozerala som sa tam, až keď som ju dočítala. Je to trochu strelené, ale mne sa to páčilo. Ja mám rada Halinu , Viewegha si chcem nejakého kúpiť, ale vždy na to zabudnem. Keď skončí cirkus v marci, tak si niečo pôjdem od neho vyhliadnuť alebo aj od Hercíkovej. Dúfam, že nejaké budú na pulte.
0 0
accad accad

Zuzka
accad, čítala a celkom sa mi páčila, prečítala som ju cez vianočné sviatky. Vôbec som nevedela zistiť, ktorú postavu kto písal. Na konci to je uvedené, ale nepozerala som sa tam, až keď som ju dočítala. Je to trochu strelené, ale mne sa to páčilo. Ja mám rada Halinu , Viewegha si chcem nejakého kúpiť, ale vždy na to zabudnem. Keď skončí cirkus v marci, tak si niečo pôjdem od neho vyhliadnuť alebo aj od Hercíkovej. Dúfam, že nejaké budú na pulte.
Od Viewegha som naposledy čítala Vybíjanú. Hercíkovú vôbec nepoznám.
0 0
Zuzka Zuzka

A páčila sa Ti? Ja tiež nepoznám Hercíkovú, len viem o koho ide.
0 0
accad accad

Zuzka
A páčila sa Ti? Ja tiež nepoznám Hercíkovú, len viem o koho ide.
Dala sa čítať. Je to skôr oddychové čítanie. Predtým som prečítala knihu od Marka Haddona -Čudná príhoda so psom uprostred noci a tak som potrebovala odľahčiť.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
hercíková je ok, dá s čítať...
0 0
Bubika Bubika

Poteším Vás, spomenula som si na jednu príhodu z čias, keď som bola športovne aktívna ( behala som po ihrišču hlava nehlava a hladala som loptu) a hrávala som basket (pre neznalých košárka alebo tak niečo).
Ale zároveň Vás v tejto chvíli nepoteším, pretože teraz nemám čas to písať, tak sa na to vrhnem až v poobedňajších hodinách (vidím to až na tie večerné).............. hmmm, neva?
0 0
Bubika Bubika

ola
Bubika, tak to teda vôbec "neva"! Čo myslíš, kedy píšem ja? A prečo mám ráno také tmavé kruhy pod očami? Há?
Mne je to jasné. Január - neustále stresujem a strácam prehľad aj o tom, kde sa práve nachádzam. Včera som sa večer fajn uvoľnila padajúc do kolien, keď mi môj drobec na moju otázku - čo mu je odpovedal : "nic, len mam stikutku, prudím a som unavený"
0 0
Zuzka Zuzka

Bubika
Poteším Vás, spomenula som si na jednu príhodu z čias, keď som bola športovne aktívna ( behala som po ihrišču hlava nehlava a hladala som loptu) a hrávala som basket (pre neznalých košárka alebo tak niečo).
Ale zároveň Vás v tejto chvíli nepoteším, pretože teraz nemám čas to písať, tak sa na to vrhnem až v poobedňajších hodinách (vidím to až na tie večerné).............. hmmm, neva?
...kedysi som za tou loptou taktiež behávala hlava nehlava
... teším sa na tú príhodu ...
0 0
Zuzka Zuzka

... no, a kedy bude druhá časť? .... už sa neviem dočkať, aký koniec to bude mať.
0 0
Bubika Bubika

A predsa, jedna krátka príhoda vďaka inšpirácii - bulharskej talety - (musím podotknúť, že ich majú aj v Rusku, Litve, Lotyšsku, Rumunsku a nepamätám, kde ešte ........... tuším aj Taliani). Vybrali sme sa minulé leto s drobcom (a mojimi rodičmi) na dovolenku do Grécka. Nebudem opisovať tú fantastickú cestu busom kdesi do nekonečna, spomeniem len niekoľko zastávok na cik-pauzu (sa mi vidí, že moje báchorky sa točia len okolo cikanice - nech mi to milí poraďáci prepáčia). Jedna taká zastávka sa konala tesne za bulharskými hranicami.... Pekná reštika, vôňa národných i nadnárodných jedál .... personál najskôr príjemný samozrejme len do chvíle, kým sme prejavili záujem o onú miestnosť) ..... Všetci dovolenkári (bus bol samozrejme poschoďák) sme sa nahrnuli do onej miestnôstky, v ktorej hrala príjemná "uvoľnovacia" muzička a čakali sme, kým sa ono OO uvoľní. V rytme domácich melódií spokojne čakáme 5 minút, 10, 15 .... a stále nik nevychádza. V nekonečnom rade začalo šumieť, pretože prestávka mala trvať 20 minút a bolo nám jasné, že už to všetci včas asi nestihneme. Takže som sa podujala na predmetné dvere vyklopkávať, nervózne stláčať kľučku, vyzývať neznámeho najskôr v rodnej reči,potom po rusky, nemecko - anglicky s prídavkom posunkovej reči, aby túto miestnosť opustil a pustil aj nás slováčikov k činu. Keď som sa už cítila podobne ako predčasom v autobuse cestou domov, že za sekundu asi pustím a moje klopkanie na dvere sa začalo podobať na mierny pokus o vnik do Elektry, som si všimla nenápadný - asi 10 x 10 cm lístoček prilepený na dverách vo výške môjho krku, na ktorom bolo krásnou azbukou napísané "toilet v rémonte" ........ Nepamätám si svoju prvú reakciu, len viem, že v snahe zachrániť si suché gate som vybehla za mamou na ratu, že čo teraz (podotýkam, že išlo o nejakú nočnú hodinu, takže tma bola ako v rohu a okrem tejto reštičky nebolo široko ďaleko ničoho, len les, cesta, kamióny a podgurážený kamiónisti). Moja mama, pravá svetaskúsená záhoráčka, hovorí: "já sem to vjedela, šak sme tady stáli aj posledne" a vyzvala ma behom bežkom behotom ju následovať kdesi do blízkeho lesíka. Za nami samozrejme pol autobusu a keď sme sa končne štelovali k činu, vybehla z reštiky taká Erdeg (neviem ako sa to píše) baba s gúľajúcimi očami o 360 stupňov ako chameleón, v ruke bateréjka, ktorou začala na nás svietiť ako na basistov pri nočnej vychádzke, vykrikovať bulharské vyberané slová a pomedzi to hučala do vysielačky na milíciu .........., následne začala tasiť kolt (možno to bolo len nejaké kuchynské náradie, ale v tej tme a strese sme to včetci mali za života ohrozujúcu zbraň). No viete si nás, Slovač, predstaviť v takej situácii - gate na pol žrde, niekto v ruke a komusi dokonca zostali aj na mieste činu a poďho unikať do busu, aby nám neušla zaplatená dovolenka. A samozrejme sme si takmer každý kúsok tejto "zeme" odniesli so sebou na topánkach, pretože to miesto bolo vďaka toiletu v rémonte posiate viete čím .... ÉÉK!
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Takže keď si to zrekapitulujeme, sedí nám ola uprostred sídliska na starej obyčajnej WC mise, hoci doma má novú, krásnu, luxuxnú, z ružového mramoru s mahagónovým prkienkom, ktorú nadobudla úplne zdarma, takpovediac nedobrovoľne, bez akéhokoľvek podpisu na aspoň trošku daňovo sa tváriacom doklade.Nevie kam tento znenazdajky nadobudnutý majetok zaradiť, odpisovať či rovno do nákladov? Z účtovného hľadiska, keďže chýba doklad, misa v olinej domácnosti vlastne v majetku nie je, čiže sa dá predpokladať gradovanie deja do značne napínavej polohy. Misomeniči sa náhlia kdesi ku havarovanému potrubiu, ola s hrozivou vidinou balkánskej toalety vo svojom doteraz stredoeurópsky štandardizovanom WC zaryto bráni onú vymoženosť sanitárnej techniky vlastným telom pred rýchloprstými spoluobčanmi....

Čo bude nasledovať?

Spadne nič netušiaci domáci miláčik do onej nekrytej diery a v paneláku budú musieť vymeniť celé odpadové potrubie aby rodina neprišla o milovaného škrečka?

Misomeniči na milú olu zabudnú a ju nájde manžel vracajúci sa domov z práce uprostred hlúčiku obdivovateľov, ktorým sa ona bude snažiť vysvetľovať, že nie je exhibicionistka, predvádzajúca sa takto nevhodne na verejnosti, ale len poctivá občianka, chrániaca svoj intímny majetok?

Pokúsi sa ola, práve preto, aby nevzbudzovala verejné pohoršenie, preniesť svoju misu nazad do bytu a cestou sa šmykne na neodpratanom psom hovienku?

Vyrúti sa spoza rohu televízny tím nakrúcajúci ďalší diel seriálu „čo dokáže ulica“?

Alebo....?

Ola veď mysli na naše, januárovými termínmi ťažko skúšané účtovnícke duše a nepridávaj nám ďalšie „napináky“!!! Nie je dosť že nás naši zákonodarci napínajú, musíš ešte aj ty?

0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
eeej, ja by som vedela vyprávať o hajzlíkoch v rusku...o zájazdoch na zakarpatskú rus...o ruských vnútroštátnych leteckých linkách...o jedle dľa inostráncev...o ceste vlakom z kyjeva do košic...mamma mia
0 0
luebchenko luebchenko

Bubika nešla si s Turancarom? Značne mi to pripomenulo našu poslednú dovolenku
0 0
Bubika Bubika

karkulka
eeej, ja by som vedela vyprávať o hajzlíkoch v rusku...o zájazdoch na zakarpatskú rus...o ruských vnútroštátnych leteckých linkách...o jedle dľa inostráncev...o ceste vlakom z kyjeva do košic...mamma mia
Pomóóóc 3-dňová cesta vlakom do Moskvy, čakanie na výmenu podvozka v ČOPE, lebo majú užšie koľajnice ..... a potom ruský čaj a Krásnaja Ploščaď a pohľad na Lenina?? Ani mi nehovor
0 0
luebchenko luebchenko

karkulka
Prečo "len by som vedela"? Čujme čujme! Z tých prehľadov si určite rozpísaná, v správnom švungu... :p
0 0
Bubika Bubika

luebchenko
Bubika nešla si s Turancarom? Značne mi to pripomenulo našu poslednú dovolenku
Veru s Turancarom ....... na to už ma nenahovoria. A mama spomínala, že každý rok tou istou cestou, tá istá zastávka a tá istá Erdeg baba s batérkou (to mi povedala až pri úteku) ........ aaaaach úžasné Gréééééééécko a tie prechody cez colnice - kým nahodia každý pas do 286-tky (PC) .... veď asi vieš
0 0
Bubika Bubika

karkulka
Veru karkulka, čo takto nechať tie úbohé potvrdenia oddýchnuť si a napísať nám svoje zážitky, ktoré máš este v živej pamäti
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať