Zavrieť

Porady

potvrdenie na nárok na dávku v nezamestnanosti

ojka ojka

ojka je offline (nepripojený) ojka

Vie mi niekto poradiť? Mám pred sebou tlačivo - potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestnanosti a neviem ho vyplniť. Robím mzdu pre jedného pracovníka, ktorý skončil PP a ide do predčasného dôchodku. Mám tam uviesť vymeriavacie základy zamestnanca na platenie poistného na poistenie v nezamestnanosti po 31.12.2002 a neviem čo tam mám dať. Je to tabuľka podľa mesiacov. Robil to už niekto? Diky
Usporiadat
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

ojka
Vie mi niekto poradiť? Mám pred sebou tlačivo - potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestnanosti a neviem ho vyplniť. Robím mzdu pre jedného pracovníka, ktorý skončil PP a ide do predčasného dôchodku. Mám tam uviesť vymeriavacie základy zamestnanca na platenie poistného na poistenie v nezamestnanosti po 31.12.2002 a neviem čo tam mám dať. Je to tabuľka podľa mesiacov. Robil to už niekto? Diky
Zamestnanec u vás pracoval v tomto období? Ja som to vypisovala zo mzdového listu príslušného roka.
0 0
ojka ojka

ojka je offline (nepripojený) ojka

Áno pracoval. Od 1.5.2005-31.12.2006. A ktorý vym.základ tam mám dať a za ktorý rok, aj za rok 2005 aj za rok 2006?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Vypíšeš VZ podľa jednotlivých mesiacov za príslušné roky. Ináč, nemáš program, kde si zadáš potvrdenie pre účely v nezamestnanosti? Ak si zadáš, podklady Ti pekne vyjdú, len si to prepíšeš do požadovaného tlačiva. Ak to tak nemáš, vypíš zo mzdových listov.
0 0
ojka ojka

ojka je offline (nepripojený) ojka

Mám program MRP pod windows ale neviem to tam nájisť. Som totál. amatér
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

ja mám od SOFTIPU-PACKET. Idem cez Iné prehľady - Formuláre pre Soc.poisťovňu-Potvrdenie v nezamestnanosti. Ale asi Ti tým veľmi nepomôžem. Snáď Ti pomôžu tí, čo majú ten program čo Ty.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

ojka
Mám program MRP pod windows ale neviem to tam nájisť. Som totál. amatér
Nepoznám MRP, ale predsa máš vytlačené mzdové listy za to obdobie. Na mojom mzdovom liste program Olymp mám vypísané vymeriavacie základy aj na poistenie v nezamestnanosti za jednotlivé mesiace. Tak tie tam píšem.
Naposledy upravil tinaM : 03.01.07 at 14:12
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Prosím Vás, PP trval od 01.09.1993 do 30.04.2007. Do bodu č.6 mám uviesť vymeriavacie základy za aké obdobie? Ďakujem za pomoc.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Ivča Pozri príspevok
Prosím Vás, PP trval od 01.09.1993 do 30.04.2007. Do bodu č.6 mám uviesť vymeriavacie základy za aké obdobie? Ďakujem za pomoc.
Potrebujú vymeriavacie základy za posledné 4 roky.
0 0
enave enave

enave je offline (nepripojený) enave

Ivča Pozri príspevok
Prosím Vás, PP trval od 01.09.1993 do 30.04.2007. Do bodu č.6 mám uviesť vymeriavacie základy za aké obdobie? Ďakujem za pomoc.
Ja by som vypísala celý rok 2004, 2005, 2006 a štyri mesiace roka 2007. Za túto istú dobu by som vypísala obdobia počas ktorých neplatil poistné, a doby prerušenia soc. poistenia.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Uz si to tlacivo presne nepamatam, vyplnovala som ho asi pred 1/2 rokom, ale vyplnaju sa cele posledne 4 roky ( teraz napr. 2003,04,05,06 ) a kazdy kal.mesiac zvlast VZ al. HM, pokial nepresiahla max. vymer. zakl.
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Zdravím Vás,
tiež mám pred sebou tlačivo so Sociálnej poisťovne - Potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestnanosti.
Mali sme zamestnanca, ktorý bol našim zamestnancom v období: 1.10.2005 - 30.8.2007.
Za celú dobu bol PN len 2x len do 10dní. - ani žiadne iné prerušenie nemal za uvedenú dobu.
Ak som dobre pochopila tlačivo, až do bodu č. 6 sa ma nič netýka.
Neviem, ako mám vyplniť prehľad vymeriaavecích základov za posledné 4 roky, keď ja mám údaje iba od okt 2005 - 30.8.2007.
Predtým, ako k nám nastúpil, bol 4 mesiace nezamestnaný /či poberal dávku v nezamestnanosti, neviem - zrejme áno/
Predtým pracoval dlhodobo v jednej firme, údaje o výške zárobku nemám.
Ďakujem za pomoc.
Laura
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Laura1 Pozri príspevok
Zdravím Vás,
tiež mám pred sebou tlačivo so Sociálnej poisťovne - Potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestnanosti.
Mali sme zamestnanca, ktorý bol našim zamestnancom v období: 1.10.2005 - 30.8.2007.
Za celú dobu bol PN len 2x len do 10dní. - ani žiadne iné prerušenie nemal za uvedenú dobu.
Ak som dobre pochopila tlačivo, až do bodu č. 6 sa ma nič netýka.
Neviem, ako mám vyplniť prehľad vymeriaavecích základov za posledné 4 roky, keď ja mám údaje iba od okt 2005 - 30.8.2007.
Predtým, ako k nám nastúpil, bol 4 mesiace nezamestnaný /či poberal dávku v nezamestnanosti, neviem - zrejme áno/
Predtým pracoval dlhodobo v jednej firme, údaje o výške zárobku nemám.
Ďakujem za pomoc.
Laura
Vypíšeš iba VZ za obdobie zamestnania u Vás. Ak mal v posledných 4 rokoch aj iných zamestnávateľov, dostane takéto tlačivo aj pre nich.

---------
Veronika
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Supeer, ďakujem.
/myslela som si niečo také, ale mohli zamestnanca hneď informovať, že v prípade, že pracoval posledné 4 roky na viacerých miestach, potrebuje viac potvrdení/
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
na UP sa aj pýtajú aké mal zamestnania za posledné roky a toľko tlačív mu aj odovzdajú. Mne sa stalo, že prišiel bývalý zamestnanec s troma tlačivami hneď. Všetky zamestnania si obehal hneď a potom mal všetko OK.
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Ešte sa vraciam k bodu č. 4.
Mýlilo ma, že v texte mám nasledovné: Uveďte od 1.1.2001 do 31.12.2003 obdobie, počaas ktorého zamestnanec bol uznaný za dočasne práceneschopného.........
Myslím si, že tam si nemám všímať dátum na tlačive a vyznačím dni PN v roku 2007./aj keď bol PN do 10 dní/
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Laura1 Pozri príspevok
Ešte sa vraciam k bodu č. 4.
Mýlilo ma, že v texte mám nasledovné: Uveďte od 1.1.2001 do 31.12.2003 obdobie, počaas ktorého zamestnanec bol uznaný za dočasne práceneschopného.........
Myslím si, že tam si nemám všímať dátum na tlačive a vyznačím dni PN v roku 2007./aj keď bol PN do 10 dní/
Nemám pred sebou tlačivo, ale do tohto bodu uvádzaš len PN do 31.12.2003. Na PN po tomto termíne je iný riadok.

-------
Veronika
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Ďakujem, ste zlaté, už mám celé tlačivo /VAšOU POMOCOU /vyplnené. Áno, PN za po 1.8.2006 sa píše do bodu č. 5.
Laura
0 0
sobica sobica

sobica je offline (nepripojený) sobica

Ahojte,
ešte by som sa chcela spýtať k bodu 5. Tam sa píšu PN od 1.1.2004? Zmiatla ma totiž formulácia "obdobie, počas ktorého bol zamestnanec uznaný dočasne PN alebo ....., ak sa zamestnancovi počas týchto období nepostkytoval plat". Asi to moc rozoberám, ale ide o klasickú PN? V bode 4. je totiž uvedené len obdobie PN, bez toho dotatku "ak sa neposkytoval v tomto období plat".
Možno je to hlúpa otázka, ale po skúsenostiach so Sociálnou poisťovňou sa pýtam radšej na úplne všetko.
Veľmi pekne ďakujem
Sobica
0 0
marmal marmal

marmal je offline (nepripojený) marmal

Do bodu 5. sa pisu klasicke PN po 1.1.2004.
Do bodu 4. sa pisu PN do 31.12.2003.
Rozdiel je prave v tych datumoch.

Marta
0 0
sobica sobica

sobica je offline (nepripojený) sobica

Marti veľmi, veľmi pekne ďakujem za pomoc. Konečne budem tomu tlačivo plne rozumieť. Ešte raz ďakujem

Sobica
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať