Zavrieť

Porady

Alfa-prijata uhrada dobropisu

Ahojte,
zaujimalo by ma,ze ako zapisete do evidencie zavazkov prijaty dobropis a ako zapisete uhradu tohto dobropisu v hotovosti. (pri PD mi neotvori knihu zavazkov - tam som totiz zapisala fakturu s minusom).
A este jedna pripomienka: viackrat sa mi stalo, ze ked natiahla "vydavky a prijmy textovo" pri prvom otvoreni mi vysli vysoke sumy, cely vysledok bol viac nez cudny. Ked som zatvorila okienko (nie cely program!) a hned potom znovu otvorila, boli tam uz take sumy, boli tam uz dobre cisla. Robim nieco zle???
Dakujem, dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    keri
    Ahojte,
    zaujimalo by ma,ze ako zapisete do evidencie zavazkov prijaty dobropis a ako zapisete uhradu tohto dobropisu v hotovosti. (pri PD mi neotvori knihu zavazkov - tam som totiz zapisala fakturu s minusom).
    A este jedna pripomienka: viackrat sa mi stalo, ze ked natiahla "vydavky a prijmy textovo" pri prvom otvoreni mi vysli vysoke sumy, cely vysledok bol viac nez cudny. Ked som zatvorila okienko (nie cely program!) a hned potom znovu otvorila, boli tam uz take sumy, boli tam uz dobre cisla. Robim nieco zle???
    Dakujem, dakujem.
    Dobropis zapisujem do záväzkov mínusom.V PD si vyťahujem F7. Nemám problém.
    Tie vysoké sumy vo výdavkoch a prímoch textovo vyhadzovalo aj mne. Bola to chyba v programe. Treba si stiahnuť novšiu verziu.Teraz neviem číslo, ale určite novšiu ako máte vy.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Už som tu písal niekde k téme účtovania dobropisu v ALFE. Nie je možné v Alfe korektne zaúčtovať úhradu dobropisu. Čiže takto: Príjem hotovosti, bankou /plusom/ a následne vo výdavkovej časti mínusom príslušný nákladový stlpec. V Alfe sa to robí : výdaj hotovosti,bankou /mínusom/ a následne vo výdavkovej časti mínusom príslušný nákladový stlpec, takéto účtovanie mi je prinajmenšom čudné. Peniaze som prijal a nie vydal mínusom.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    zuzana hlavata
    To tu o čom hovoríte? Veď dobropis sa v alfe po novom robí super.
    Ako postupuješ?

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Normálne ideš do záväzkov a nahráš dobropis tak, že napravo si vyberieš či sa jedná o fa, alebo dobropis atď. A alfa už všetko spraví za teba. Po tom si to pri úhrade normálne vyvoláš F7. Niekedy som to aj ja tak robila mínusovou hodnotou, ale potom som mala prúser na DPH - om tlačive.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    zuzana hlavata
    Normálne ideš do záväzkov a nahráš dobropis tak, že napravo si vyberieš či sa jedná o fa, alebo dobropis atď. A alfa už všetko spraví za teba. Po tom si to pri úhrade normálne vyvoláš F7. Niekedy som to aj ja tak robila mínusovou hodnotou, ale potom som mala prúser na DPH - om tlačive.
    Ja to robím presne tak, ale tiež musím uviesť v knihe záväzkov znamienko mínus.Potom mám DPH správne. Ináč to nejde. Chcela som vedieť tvoj postup, lebo ekopo to pokladá za nekorektné. Asi sa to ináč nedá

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Je to tak správne, proste tak je to po novom a nepomôžeme si. Oni to tak urobili podľa zákona, lebo takto sa tie údaje dostávajú do DPH tlačiva do riadku 25

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Tina a Zuzanka, pozorne si ešte raz prečítajte môj príspevok - jedná sa o úhradu!!!!!!!!!!

    Vlasta Č. je offline (nepripojený) Vlasta Č.

    Vlasta Č.
    [quote=keri]Ahojte,
    zaujimalo by ma,ze ako zapisete do evidencie zavazkov prijaty dobropis a ako zapisete uhradu tohto dobropisu v hotovosti. (pri PD mi neotvori knihu zavazkov - tam som totiz zapisala fakturu s minusom).

    V Alfe v časti "pomôcky - pomoc" je rozpísané zaúčtovanie aj úhrada došlého dobropisu.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Dobrý deň, prosím Vás poraďte mi, ako spárujem ostrú fa. s dobropisom a úhradou rozdielu. Totižto došla nám faktúra v sume 380 Eur, ktorú sme neuhradili a dobropis k nej v sume -280 Eur. Ja som faktúru zaevidovala do záväzkov a taktiež aj dobropis mínusom. Avšak teraz pri úhrade som dala VPD 100 Eur a spárovala som ho so sumou v záväzkoch t.j. 380 Eur. Zostalo mi tam svietiť 280 Eur. A cez ID som dala výdavok -280 Eur a spárovala som to v záväzkoch s dobropisom v sume -280 Eur. Tak to je ok. Len neviem, ako vymažem zo záväzkov tých svietiacich 280 Eur neuhradených z ostrej faktúry. Ďakujem pekne.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Skúsim ešte raz. Nemôžem sa z toho vysomáriť.

    25.5.2012 nám došla fa. od Slovak Telekom v sume 380 Eur, ktorú sme neuhradili. Zaevidovala som ju do záväzkov. Dňa 29.5.2012 nám došiel dobropis k tej faktúre v sume -280 Eur. Zaevidovala som ho do záväzkov mínusom. Teraz úhrada: Cez ID som dala výdavok -280 Eur a spárovala som to s dobropisom v záväzkoch. Tým sa mi záväzok vymazal. Z pokladne som zaplatila 100 Eur (rozdiel z normálnej faktúry a dobropisu) a úhradu som spárovala s faktúrou v sume 380 Eur. Takže v záväzkoch mi zostalo neuhradených 280 Eur. Ako to mám vysporiadať? Prosím Vás o radu. Ďakujem pekne.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    mondes Pozri príspevok
    Skúsim ešte raz. Nemôžem sa z toho vysomáriť.

    25.5.2012 nám došla fa. od Slovak Telekom v sume 380 Eur, ktorú sme neuhradili. Zaevidovala som ju do záväzkov. Dňa 29.5.2012 nám došiel dobropis k tej faktúre v sume -280 Eur. Zaevidovala som ho do záväzkov mínusom. Teraz úhrada: Cez ID som dala výdavok -280 Eur a spárovala som to s dobropisom v záväzkoch. ...no a ešte musíš urobiť takisto aj úhradu tej pôvodnej faktúry vo výške 280. Robíš vlastne klasický zápočet, ale Ty si spravila len jednu polovicu z neho :-)Tým sa mi záväzok vymazal. Z pokladne som zaplatila 100 Eur (rozdiel z normálnej faktúry a dobropisu) a úhradu som spárovala s faktúrou v sume 380 Eur. Takže v záväzkoch mi zostalo neuhradených 280 Eur. Ako to mám vysporiadať? Prosím Vás o radu. Ďakujem pekne.
    v texte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.