Zavrieť

Porady

autokredit

matka,manželka,podnikateľka
Milí poraďáci,
prosím kto by mi vedel poradiť,

firma - s.r.o. (platca DPH) kúpila XII.2006 úžitkové auto s nárokom na odpočet DPH - Škoda octávia tour - combi v hodnote 633 000,- Sk.
1/2 kúpnej ceny (t.j. 315 000,-) bola zaplatená zálohovou faktúrou pred prevzatím auta + spracovateľský poplatok a 1. splátka povinn. zml. poist. a havarijné poist. (t.j. 7912,-).
Druhú polovicu kúpnej ceny (315 000,-) predstavuje účelový úver, ktorý firme poskytla líz. sp. Volkswagen fin. sl.. Tento účelový úver je firma povinná splatiť v XII.2007.

Celý rok 2007 bude firma splácať mes.splátku 2473,-:
a/ (12x) 736,- povinné zml. poist.
b/ (12x) 2 007,- havarijné poist.

Firma má s Volkswagen f.sl. podpísanú zmluvu o zabezpečovacom prevode vlastníckeho práva podľa §553 a násl. zák. č. 40/1964Zb, kde sa píše, že výlučným vlastníkom mot. vozidla je dlžník (firma).

Prosím o radu, ako mám toto všetko účtovať v PÚ, som totíž začínajúca účtovníčka a s takým niečim nemám vôbec skúseností.
Ďakujem veľmi pekne každému, kto mi poradí.
Usporiadat
vaneta vaneta

vaneta je offline (nepripojený) vaneta

A vôbec nie je dôležité, kto je uvedený v technickom preukaze ako majiteľ a držiteľ vozidla?
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
pri autokredite si vlastník zapísaný v TP, pri leasingu je vlastník leasingovka. rozdiel je aj pri fakture, ktorý ti vystavuje predajca, pri leasingu ju vystavuje na leasingovku, a tá potom na nájomcu, pri autokredite priamo na firmu alebo FO
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať