Zavrieť

Porady

môžem si ako SZČO uplatniť 6 ks gastro lísktov týždenne?

Zdravím všetkých,

som živnostník a ako živnostník pracujem väčšinou 365 dní v roku. Zaujímalo by ma či je možnosť daňovo si uplatniť 55% z 89 korunového gastro lístka aj za 6. deň v týždni.

Pracujem predsa aj v sobotu a mnohokrát aj v nedeľu...

Ďakujem za akýkoľvek názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    365 dnom neverim, nemas ani tyzden volna v lete?
    pocet pracovnych dni pre SZCO je "limitovany" poctom pracovnych dni zamestnanca v zakonniku prace, nie je teda mozne uplatnit si stravne na 7 dni v tyzdni, 365 dni v roku...
    od 1.1.2007 je vyska stravneho pre SZCO 89 Sk, nie 55% z 89 Sk, ale cela suma.

    wicolka je offline (nepripojený) wicolka

    wicolka
    Ak verne preukážeš, že si pracoval, možeš aj 7dní v týždni.Pre r.2007 je to ale už 100%, čiže celých 89,-Sk

    pp10 je offline (nepripojený) pp10

    pp10
    otazka znie ako sa dokladuje to ze clovek pracuje...ved aj studovanie zakonov je praca...

    mozno by to mohli riesti pracovne cesty, hm?

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    pp10
    otazka znie ako sa dokladuje to ze clovek pracuje...ved aj studovanie zakonov je praca...

    mozno by to mohli riesti pracovne cesty, hm?
    Aj ja sa prikláňam k tomuto názoru, ale žiaľ, v tomto prípade zatiaľ platí aj pre podnikateľa to, čo pre zamestnancov. Možno sa dočkáme .

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    pp10
    otazka znie ako sa dokladuje to ze clovek pracuje...ved aj studovanie zakonov je praca...

    mozno by to mohli riesti pracovne cesty, hm?
    jasne, aj zakony sa daju studovat 365 dni v roku, kludne aj po veceroch na dovolenke
    myslim ze SZCO nie je povinny viest si dochadzku ako je to u zamestnanca.
    "dokazom" o praci mozu byt datumy na dokladoch (taxikar vypise blocek aj v nedelu ).
    ak si stojis za uznanim stravneho na 365 dni v roku, otazku zdokladovania, resp. dokazu ze si naozaj pracoval 365 dni v roku minimalne 4h denne, by si mal dokladne prespekulovat.
    alebo si zbytocne nekomplikovat zivot a drzat ten narok v akceptovatelnych hraniciach...ale to je len moj nazor.

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    inak ja si davam do nakladov 6 listkov tyzdenne, ale mam normalnu otvaraciu dobu od pondelku do soboty, s tym ze pondelok a sobota je iba pol dna robota (5h) a je dodrzany 40h prac tyzden
    rovnako tak dostavaju listky zamestnanci.
    za dovolenky listky nedavam.
    tych 6 listkov obhajim zubami-nechtami
    Naposledy upravil duficek : 05.01.07 at 13:49

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    duficek
    inak ja si davam do nakladov 6 listkov tyzdenne, ale mam normalnu otvaraciu dobu od pondelku do soboty, s tym ze pondelok a sobota je iba pol dna robota (5h)
    rovnako tak dostavaju listky zamestnanci.
    za dovolenky listky nedavam.
    tych 6 listkov obhajim zubami-nechtami
    My tiež, keď robíme invetúru /čo je spravidla cez víkend/, poskytujeme stravu aj zamestnancom aj SZČO. Dá sa to dokázať aj v dochádzkovej knihe zamestnancov.
    Ak to viem obhájiť, ten stravný lístok je vporiadku. Ináč dávam len pracovné dni.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    duficek
    365 dnom neverim, nemas ani tyzden volna v lete?
    pocet pracovnych dni pre SZCO je "limitovany" poctom pracovnych dni zamestnanca v zakonniku prace, nie je teda mozne uplatnit si stravne na 7 dni v tyzdni, 365 dni v roku...
    od 1.1.2007 je vyska stravneho pre SZCO 89 Sk, nie 55% z 89 Sk, ale cela suma.
    V poslednej dobe počúvam reči o tom (a sama som sa o tom presvedčila), že podnikateľ a hlavne účtovník pracuje 25 hodín denne......len ako to dokázať

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    Janka6685
    V poslednej dobe počúvam reči o tom (a sama som sa o tom presvedčila), že podnikateľ a hlavne účtovník pracuje 25 hodín denne......len ako to dokázať
    treba si kupit tycinku deli a nie je to nemozne
    aspon tusim tak znela ta reklama na deli, ked ju zjest, den ma zrazu 25 hodin

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.