Zavrieť

Porady

Darovacia zmluva - dodatok

Dobry den, potrebovala by som vediet, ze ked robim dodatok k darovacej zmluve, v kolkych vyhotoveniach ho treba urobit? Pocet zmluv, ktore boli odovzdane na kataster, bolo 5, mam urobit aj 5 dodatkov k zmluve? Treba overovat podpisy na dodatku? Ak ano, koho podpisy? Oboch ucastnikov? Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Pre dodatky plati to iste ako pre kupne zmluvy, tzn. treba ich rovnaky pocet a overit podpis tych ucastnikov, ktori mali overeny podpis na zmluve.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    shaza
    Dobry den, potrebovala by som vediet, ze ked robim dodatok k darovacej zmluve, v kolkych vyhotoveniach ho treba urobit? Pocet zmluv, ktore boli odovzdane na kataster, bolo 5, mam urobit aj 5 dodatkov k zmluve? Treba overovat podpisy na dodatku? Ak ano, koho podpisy? Oboch ucastnikov? Dakujem za radu.
    Ja by som sa možno spýtal, čoho sa ten dodatok týka, resp. čo mení v pôvodnej zmluve? Predmet darovania tým už asi zmeniť nepôjde, neviem, či by to kataster považoval za relevantný podklad na vykonanie spätnej zmeny darovanej veci. Ak tým dodatkom riešite niečo iné, nepodstatné - čo nie je potrebné vložiť do katastra (napr. dodatočne riešiť právo na dožitie v darovanej nehnuteľnosti, alebo trebárs povinnosť investovať do novej strechy), tak by som to asi riešil osobitnou zmluvou.

    shaza je offline (nepripojený) shaza

    shaza
    Tyka sa to zle uvedenej velkosti podielu na pozemku. Dnes som bola na katastri, tak este chcu aj dodatok k navrhu na vklad, lebo aj tam bola zle uvedena velkost podielu. Lenze kazdy to chapeme po svojom, lebo velkost podielu na pozemku bola trebars 2255/125455 a ja som uviedla, ze vlastne obdarovany sa stava vylucnym vlastnikom pozemku a oni to tam chapu, ze celeho pozemku. Lenze v darovacej zmluve bolo jasne uvedene, ze sa jedna o velkost pozemku 2255/125455.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    shaza
    Tyka sa to zle uvedenej velkosti podielu na pozemku. Dnes som bola na katastri, tak este chcu aj dodatok k navrhu na vklad, lebo aj tam bola zle uvedena velkost podielu. Lenze kazdy to chapeme po svojom, lebo velkost podielu na pozemku bola trebars 2255/125455 a ja som uviedla, ze vlastne obdarovany sa stava vylucnym vlastnikom pozemku a oni to tam chapu, ze celeho pozemku. Lenze v darovacej zmluve bolo jasne uvedene, ze sa jedna o velkost pozemku 2255/125455.
    Tak potom áno, tot riešiť dodatkom.

    Ja by som to tiež tak pochopil, ako katastrálny úrad, ak by tam bolo napísané, že obdarovaný sa stáva výlučným vlastníkom pozemku. Treba asi uviesť, že sa stáva vlastníkom uvedeného podielu na pozemku.

    Kde Ti robili zmluvu?

    Darovacia zmluva - dodatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.