Zavrieť

Porady

Platba zo zahraničia na prelome roka

Výpisom z banky s avízom o prijatej platbe zo zahraničia som bol informovaný o prišlej platbe s dátumom 28.12.2006. Na tomto avíze je však uvedené ako deň valuty až 2.1.2007. Banka si proste pri platbách zo zahraničia vždy ponechá 2 pracovné dni, kým peniaze na účet naozaj pripíše.

Bola to úhrada za faktúru vystavenú v decembri 2006.

Teraz mám dilemu - môžem si tento príjem dať ešte do roka 2006?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    O avíze neúčtujeme, počkaj si riadny výpis z BÚ a na základe tohto si to zaúčtuj.

    mmmaros je offline (nepripojený) mmmaros

    mmmaros
    Na výpise bude to isté, vždy sa dátumy zhodujú s avízom. Bude tam napísané "dátum spracovania": 28.12.2006 a "dátum zúčtovania": 2.1.2007 (pri náhľade do internet bankingu to tam vidím už teraz). Dosť by som ten príjem potreboval zaúčtovať ešte do roku 2006, tam aj vecne patrí. Len neviem, či mi to daňová kontrola uzná.

    mmmaros je offline (nepripojený) mmmaros

    mmmaros
    Prišiel mi výpis za december - príchod spominanej platby na účet je v ňom uvedený tiež, ale s dátumom "spracovania" 28.12. a dátumom "zúčtovania" 2.1.2007. Každopádne pri žiadosti banky o potvrdenie zostaku na účte ku koncu roka, ktorý prišiel tiež, je táto platba zahrnutá zo konečného zostatku. Predpokladám teda, že si tento príjem bez obáv môžem zahrnúť do peňažného denníka roka 2006.

    Platba zo zahraničia na prelome roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.