Zavrieť

Porady

účet 431

ahojte,
chcem sa opytat ohladom uctovania na ucte 431 v MRP DOS. V priebehu roka som zauctoval rozdelenie celeho zisku 431/xxx. Ku kuncu roka mi vsak ucet 431 vykazuje zostatok kedze opacny zapis (701/431) chyba.
dakujem za informaciu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    Robo
    ahojte,
    chcem sa opytat ohladom uctovania na ucte 431 v MRP DOS. V priebehu roka som zauctoval rozdelenie celeho zisku 431/xxx. Ku kuncu roka mi vsak ucet 431 vykazuje zostatok kedze opacny zapis (701/431) chyba.
    dakujem za informaciu.
    Mas nahodene pociatocne stavy - pociatocne stavy nahradzaju zapis 701/431.

    Robo je offline (nepripojený) Robo

    Robo
    cize to treba manualne nahodit? pri uzavierke roka program niektore pociatocne stavy preberie (napr.DHM...) 431notku neprebera?

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    skus sa pozriet do poc. stavov, skontroluj si vsetky stavy jednotlivych uctov. Vsetko zavisi od tvojho postupu ako si robil rocny prevod.

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    tak potom ti tie pociatky nemozu ani sediet. Stlac si tam klavesu F6, ktora ti robi kontrolu pociatocnych stavov, t.j. ci sa aktiva rovnaju pasivam. Ak sa ti nerovnaju, rucne doopravuj, lebo teraz uz tazko asi budes skumat ako si urobil prevod. A potom uz nebudes mat ani problem s 431.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.