Zavrieť

Porady

Práca v ČR - aké daňové priznanie?

Viem, že je to troška divná otázky.. možno aj lajicky položená.. ale som lajik..takže tak.. chcem sa spýtať. Ak som pracovala 6 mesiacov v ČR.. a teraz znovu na SR.. aké daňové priznanie budem vyplnať.. a ako? Kedy? A vedela by som si podľa niečoho zistiť, aké čiastka mi bude asi vrátená?
ďakujem vopred niekomu, kto sa nad mojou otázkou pozastaví
Usporiadat
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
DP typ B, zatiaľ nové nie sú, musíš mať potvrdenie od českého zamestnávateľa a pri dani v ČR sa myslím uplatňuje metóda zápočtu.

Skús pozrieť aj iné príspevky, je tu toho dosť.
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

ZuzanaP
DP typ B, zatiaľ nové nie sú, musíš mať potvrdenie od českého zamestnávateľa a pri dani v ČR sa myslím uplatňuje metóda zápočtu.

Skús pozrieť aj iné príspevky, je tu toho dosť.
prečo typ B? ak to bol príjem zo závislej činnosti aj v čechách aj na slovensku podá daňové priznanie typu "A".
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

Puuusinka
Viem, že je to troška divná otázky.. možno aj lajicky položená.. ale som lajik..takže tak.. chcem sa spýtať. Ak som pracovala 6 mesiacov v ČR.. a teraz znovu na SR.. aké daňové priznanie budem vyplnať.. a ako? Kedy? A vedela by som si podľa niečoho zistiť, aké čiastka mi bude asi vrátená?
ďakujem vopred niekomu, kto sa nad mojou otázkou pozastaví
ako?
1.potrebuješ potvrdenie o príjme od českého zamestnávateľa a druhé potvrdenie o príjme od slovenského zamestnávateľa.
2.to české prepočítaš kurzom nbs platným za 6 mesiacov ktoré si pracovala v čr na slovenské koruny.
3. obidve potvrdenia zrátaš dokopy a vypíšeš daňové priznanie typu "A" ak to boli obidve príjmy zo závislej činnosti.
4. na príjmy z čr použiješ metódu zápočtu dane.

kedy?
urobíš tak do 31.3.2007

aká čiastka dane ti bude vrátená ťažko povedať bez konkrétnych čísel tú ktorú si odviedla v čr tá sa na slovensku nevracia a či ti bude vrátená nejaká časť slovenskej záleží od toho či ti na slovensku nejaká zrazená bola.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Jasné, že A, prepáč, stále rozmýšľam nad SZČO a takto som to doplietla.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

daniek
ako?
1.potrebuješ potvrdenie o príjme od českého zamestnávateľa a druhé potvrdenie o príjme od slovenského zamestnávateľa.
2.to české prepočítaš kurzom nbs platným za 6 mesiacov ktoré si pracovala v čr na slovenské koruny.
3. obidve potvrdenia zrátaš dokopy a vypíšeš daňové priznanie typu "A" ak to boli obidve príjmy zo závislej činnosti.
4. na príjmy z čr použiješ metódu zápočtu dane.

kedy?
urobíš tak do 31.3.2007

aká čiastka dane ti bude vrátená ťažko povedať bez konkrétnych čísel tú ktorú si odviedla v čr tá sa na slovensku nevracia a či ti bude vrátená nejaká časť slovenskej záleží od toho či ti na slovensku nejaká zrazená bola.
Malé upresnenie k bodu 2 :
Príjem v cudzaj mene sa prepočítava podľa §31 Zákona o dani z príjmov, pre príjmy zo závislej činnosti sa riadime ustanovením ods.2 :
Ak daňovník nie je účtovnou jednotkou, na prepočet sa použije priemerný kurz za kalendárny mesiac, v ktorom bol poskytnutý príjem, alebo sa použije kurz platný v deň, v ktorom bol prijatý príjem v cudzej mene alebo bol pripísaný bankou, s výnimkou uvedenou v odseku 3. Tento kurz sa použije aj na príjmy zo závislej činnosti plynúce zo zdrojov v zahraničí alebo sa na tieto príjmy použije ročný priemerný kurz za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie, alebo sa použije priemer z priemerných mesačných kurzov za kalendárne mesiace, v ktorých daňovník poberal príjmy, za ktoré podáva daňové priznanie.

Čo sa týka termínu podania daňového priznania, daňovníci s príjmami zo zdrojov v zahraničí môžu v zmysle § 49 ods.3 podať žiadosť o predĺženie lehoty na podanie DP až o šesť mesiacov


0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Ešte je tu možnosť dať si urobiť ročné zúčtovanie alebo podať DP najprv v ČR (podľa českých zákonov).
Pri uplatnení ročnej nezdaniteľnej čiastky tam určite vznikne preplatok na dani.
Naposledy upravil Milan Benka : 08.01.07 at 16:36
0 0
Puuusinka Puuusinka

Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

Takže ak chcem nejaké korunky na daniach, tak si mám ísť spraviť daňové priznanie do ČR? Alebo mám aspoň požiadať o to svojho zamestnavateľa? Je mi to na niečo platné? Ja som si ešte daňové priznanie nikdy nepodávala, asi sa v tom stratím, fakt neviem o čom
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Puuusinka
Takže ak chcem nejaké korunky na daniach, tak si mám ísť spraviť daňové priznanie do ČR? Alebo mám aspoň požiadať o to svojho zamestnavateľa? Českého!!! Je mi to na niečo platné? Ja som si ešte daňové priznanie nikdy nepodávala, asi sa v tom stratím, fakt neviem o čom

Zvýraznené.
Alebo stiahnuť cez net DP platné v ČR, vyplniť ho a odoslať.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

benka
Ešte je tu možnosť dať si urobiť ročné zúčtovanie alebo podať DP najprv v ČR (podľa českých zákonov).
Pri uplatnení ročnej nezdaniteľnej čiastky tam určite vznikne preplatok na dani.
S dovolením nadviažem na tento príspevok. Vlani k tejto problematike bola ešte k tomuto postupu zmienka o českom finančnom úrade ........Takže napr. v prípade jediného celoročného príjmu - na TPP v ČR - požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie, s týmto ísť pre nejaké potvrdenie na fin. úrad a toto potvrdenie priložiť k DP na Slovensku?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Pauli, kuk:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=201795&postcount=15
0 0
glglgl glglgl

glglgl je offline (nepripojený) glglgl

Prajem pekný večer, mám na vás prosbu,pozrela som si dosť vela príspevkov k tejto téme a som z toho nejako zamotaná. Môj príjem za rok 2010 bol v mesiacoch 2-5/2010 príjem v čechách a to:
úhrn zúčt. príjmov v českých korunách: 42 641
poistenie: 14498
základ dane: 57 139
záloha na daň: 3285
Poradíte mi akou formou mám urobit danové /zápočtom -vynatím/ a vlasnte vyplíva mi povinnosť podať, z tejto sumy?
Ak som nemala príjem na SK, len v čechách, môžem si uplatniť, nezd. čast základu dane, taktiež poníženie základu dane zaplatením poistnenia na živ. poistnie.
Ďakujem za radu
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

glglgl Pozri príspevok
Prajem pekný večer, mám na vás prosbu,pozrela som si dosť vela príspevkov k tejto téme a som z toho nejako zamotaná. Môj príjem za rok 2010 bol v mesiacoch 2-5/2010 príjem v čechách a to:
úhrn zúčt. príjmov v českých korunách: 42 641
poistenie: 14498
základ dane: 57 139
záloha na daň: 3285
Poradíte mi akou formou mám urobit danové /zápočtom -vynatím/ a vlasnte vyplíva mi povinnosť podať, z tejto sumy?
Ak som nemala príjem na SK, len v čechách, môžem si uplatniť, nezd. čast základu dane, taktiež poníženie základu dane zaplatením poistnenia na živ. poistnie.
Ďakujem za radu
skontroluj si či si neodpísal poistenie = príspevky zamestnávatela.
Uplatníš si metodu vyňatia príjmov
0 0
glglgl glglgl

glglgl je offline (nepripojený) glglgl

Fúha nerozumiem? čo si mám skontrolovat aké príspevky zamestnávatela?
0 0
glglgl glglgl

glglgl je offline (nepripojený) glglgl

glglgl Pozri príspevok
Prajem pekný večer, mám na vás prosbu,pozrela som si dosť vela príspevkov k tejto téme a som z toho nejako zamotaná. Môj príjem za rok 2010 bol v mesiacoch 2-5/2010 príjem v čechách a to:
úhrn zúčt. príjmov v českých korunách: 42 641
poistenie: 14498
základ dane: 57 139
záloha na daň: 3285
Poradíte mi akou formou mám urobit danové /zápočtom -vynatím/ a vlasnte vyplíva mi povinnosť podať, z tejto sumy?
Ak som nemala príjem na SK, len v čechách, môžem si uplatniť, nezd. čast základu dane, taktiež poníženie základu dane zaplatením poistnenia na živ. poistnie.
Ďakujem za radu
Viete mi prosím poradit k tejto téme. Ďakujem
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

glglgl Pozri príspevok
Viete mi prosím poradit k tejto téme. Ďakujem
Podľa údajov, ktoré si uviedla, je suma 57 139Kč superhrubá mzda. To znamená, že k úhrnu zúčtovaných príjmov 42641Kč je pripočítané poistenie 14498Kč, zaplatené zamestnávateľom. Ak tvoje skutočné príjmy v prepočte nepresiahli 2012,85€, nie si povinná podať daňové priznanie. Podaj si daňové priznanie v ČR, ak si iné príjmy nemala. Určite budeš mať daňový preplatok.
Pozri aj tu: http://www.porada.sk/t159323-do-akej...priznanie.html
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

glglgl Pozri príspevok
Fúha nerozumiem? čo si mám skontrolovat aké príspevky zamestnávatela?
na potvrdeni o príjme z ČR sú uvádzané príspevky zamestnávatela, nie zamestnanca. (superhrubá mzda). Pre potreby slovenského DP si musíš vyžiaať potvrdenie o príspevkoch strhnutých zamestnancovi (alebo údaj nasčítať z výplatných pások).
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Dúfam, že niekomu pomôže tá stránka, kto chce podávať DP Čechách. Stačí vyplniť popr. zaškrtnúť jednotlivé kolónky a daňové priznanie máte hotové.
http://www.finance.cz/dane-a-mzda/fi...jmu-aplikace/?
2 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
Dobrý deň potrebovala som poradiť, či som dobre vyplnila DP A práca v ČR+ SR.Príjem som si prerátala priemerným kurzom za jednotlivé mesiace, podľa NBS. Vyšiel mi 25,567 .
Príjem SR - 8265,11 eur, poistné 1027,02, ZD 7238,09
Príjem CZ - 269245, - Kč, poistné 29624, ZD 239621 po prepočítaní
príjem r. 32 - 18796,06
poistné r.33a - 2185,70
ZD r. 34 - 16610,36
r.36 - 16610,36
r.37 - 3719,89
r.43 - 3719,89
r.44 - 12890,47
r.45 - 2449,18
a teraz neviem na 100% či na r.46 (10530,95 - 1158,68 = 9372,27 ZD z CZ)
r.47 - 3518,20
r.48 - 668,45
r.54 -668,45
r.55 - 160,04 (1 dieťa nárok )
r.56 - 508,41
r.57 - 80,08 ( vyplatený na SK)
r.58 - 79,96
r. 62 - 1120,26 (preddavky na daň zo SK) a teraz neviem , či sa tam majú prerátať aj tie preddavky na daň stiahnuté v CZ
potom mi vychádza na r. 65 - 531,77 preplatok
Prosím môžete mi to pozrieť , či som postupovala správne
ĎAKUJEM
Naposledy upravil AlkaS : 28.02.11 at 12:07
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
Prosím poradte mi. Ďakujem.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Si daňový rezident SR?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať