Zavrieť

Porady

Montáž v SR pre českého odberateľa

Zdravím budem asi trochu dlhší ale potreboval by som to súrne nakoľko doteraz som bol ten šťastnejší a trápil som sa výlučne iba so slovenskou DPH a o zahraničí som ani nechyroval.

1. Česká firma (A) dodáva výrobnú linku pre slovenskú firmu (B). Naša firma (C) je v subdodávateľskom vzťahu k firme A, to znamená že my túto linku pre nich montujeme. Čiže firma A privezie komponenty sem na Slovensko a my ich zmontujeme a inštalujeme v mieste určenia (SR - firma C). Následne tieto vykonané práce faktúrujeme firme A.
Tieto práce faktúrujeme so slovenskou DPH.
Je to správne? A prečo?

2. súvisí s hore uvedeným.
Pri montáži tej linky sme potrebovali požičať vysokozdvižné plošiny. My sme ich nevedeli zohnať, ale firme A sa to podarilo. Objednali ich z Nemecka pod svojim menom a teraz nám ich prefaktúrovali. Vystavili FA za prenájom a prepravu plošiny z GER do SR. Túto FA vystavili bez DPH.
Je to správne? A aký je môj ďaľší postup ohľadom DPH a priznania alebo iných mojich povinností?

Idem sa vŕtať v zákone a súčasne dúfam že sa nájde nejaká dobrá múdra osoba čo poradí.
Veľmi pekne ďakujem Vx
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    k bodu 1.
    Podľa § 15
    ods.1) Miesto dodania služieb je miesto, kde má dodávateľ služby (firma C) sídlo..., ak sa v odsekoch 2 až 10 a v § 16 neustanovuje inak.
    ods.6) Miestom dodania služieb ... a práce na hnuteľnom hmotnom majetku, je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonajú (SR) podľa § 16 ods.7
    Podľa § 16
    ods.7) Miestom dodania služieb ... ak sa tovar neodošle alebo neprepraví mimo členského štátu, v ktorom sa služby fyzicky vykonali, je miestom dodania služby člesnký štát, v ktorom sa služby fyzicky vykonali (SR).

    k bodu 2.
    Podľa § 69 ods.4) - ide o samozdanenie služby, pri ktorom má platiteľ dane právo na odpočet.

    Montáž v SR pre českého odberateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.