Zavrieť

Porady

kurzový rozdiel na konci rok

Chcel by som sa opýtať, či kurzový rozdiel pohľadávok napr. účet 311002 (EUR) musím zadať ja cez ID k 31.12.06, alebo to urobí program automaticky pri ročnej závierke?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kirk je offline (nepripojený) Kirk

    Kirk
    Ale aby sa dalo potom v novom roku uhrádzať mal by program zmeniť všetky kurzy v knihe pohľadávok aj v účtovnom denníku na 31.12.06. Alebo to potom musím opraviť ja pre každú faktúru zvlášť?
    Ty to zadáš jedným zápisom cez ID 311/663, alebo ku každej faktúre zvlášť?

    MonikaG je offline (nepripojený) MonikaG

    MonikaG
    Neviem aký máš program, ale zatiaľ som sa nestretla s tým, že by sa automaticky vyrátali kurzové rozdiely pri spustení uzávierky. Zadávajú cez interný doklad. Spôsob výpočtu je závislý od programu, v ktorom účtuješ.

    učiteľka je offline (nepripojený) učiteľka

    t.č. učiteľka, absolventka SEŠ a VŠE ...viac učiteľka
    Zdravím Vás, ja to idem robiť prvýkrát, máme len jednu neuhradenú pohľadávku, splatnú v januári. Aj tak účtujem kurzový rozdiel alebo sa to týka len fa po splatnosti?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    učiteľka
    Zdravím Vás, ja to idem robiť prvýkrát, máme len jednu neuhradenú pohľadávku, splatnú v januári. Aj tak účtujem kurzový rozdiel alebo sa to týka len fa po splatnosti?
    Týka sa to všetkých pohľadávok a záväzkov.

    učiteľka je offline (nepripojený) učiteľka

    t.č. učiteľka, absolventka SEŠ a VŠE ...viac učiteľka
    benka Pozri príspevok
    Týka sa to všetkých pohľadávok a záväzkov.
    Na konci roka zaúčtujem kurzový rozdiel a keď bude fa uhradená v r. 2007 potom znova prepočítam kurzový rozdiel a zaúčtujem len tú časť, o ktorú bude vyšší/nižší od rozdielu účtovaného k 31.12.2006? Dobre som rozumela? Ak nie, prosím, opravte ma niekto. ďakujem

    kurzový rozdiel na konci rok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.