Zavrieť

Porady

Mzdy 12/2006 - nezdaniteľná časť základu dane

Dobrý večer,

vie mi niekto poradiť, či sa od 01.01.2007 mení výška nezdaniteľnej časti základu dane? Ak áno, treba ju v novej výške uplatniť v mzdách za december 2006?
Zajtra idem prvý-krát robiť mzdy /dozvedela som sa to dnes :-)/, mzdová účtovníčka je v nemocnici a šéf si myslí, že mzdy zvládnem, tak zháňam všetky možné informácie.
Prosím, ak máte niekto čas, poraďte. Ďakujem Vám :-).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    xEvelinx
    Dobrý večer,

    vie mi niekto poradiť, či sa od 01.01.2007 mení výška nezdaniteľnej časti základu dane? Ak áno, treba ju v novej výške uplatniť v mzdách za december 2006?
    Zajtra idem prvý-krát robiť mzdy /dozvedela som sa to dnes :-)/, mzdová účtovníčka je v nemocnici a šéf si myslí, že mzdy zvládnem, tak zháňam všetky možné informácie.
    Prosím, ak máte niekto čas, poraďte. Ďakujem Vám :-).
    Za december uplatňuješ nezd. čiastku na pracovníka 7 568 SK /teda platnú pre rok 2006/.
    Základná nezdaniteľná časť základu dane na daňovníka podľa § 11ZDP je 19,2násobok. Životné minimum k 1.1.2007 je ustanovené 4980 Sk, nezdaniteľná suma ZD FO pre rok 2007 je 95 616 Sk. Mesačne pre ZČ je 7 968,- Sk. Čiže od úhrnu zdaniteľného príjmu za kalendárny mesiac odpočítaš poistné, získač čiastkový základ dane odrátaš sumu na daňovníka 7968,- Sk a dostaneš zdaniteľnú mzdu, z ktorej zrazíš preddavok na daň 19%. Snáď si pochopila. papa
    Teraz som si uvedomila, že sa jedná o december 2006, tak tá suma je 7568 Sk ako máš uvedené v prvom príspevku
    Naposledy upravil Učenlivá : 09.01.07 at 20:13

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    xEvelinx
    Dobrý večer,

    vie mi niekto poradiť, či sa od 01.01.2007 mení výška nezdaniteľnej časti základu dane? Ak áno, treba ju v novej výške uplatniť v mzdách za december 2006?
    Zajtra idem prvý-krát robiť mzdy /dozvedela som sa to dnes :-)/, mzdová účtovníčka je v nemocnici a šéf si myslí, že mzdy zvládnem, tak zháňam všetky možné informácie.
    Prosím, ak máte niekto čas, poraďte. Ďakujem Vám :-).
    Od 1.1.2007 zamestnancovi, ktorý si uplatňuje nárok na nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka, sa zníži základ dane o 7 968 Sk. Ak som dobre pochopila, chceš si zmeniť nastavenia od 1.1.2007 v softe.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Učenlivá
    Základná nezdaniteľná časť základu dane na daňovníka podľa § 11ZDP je 19,2násobok. Životné minimum k 1.1.2007 je ustanovené 4980 Sk, nezdaniteľná suma ZD FO pre rok 2007 je 95 616 Sk. Mesačne pre ZČ je 7 968,- Sk. Čiže od úhrnu zdaniteľného príjmu za kalendárny mesiac odpočítaš poistné, získač čiastkiový základ dane odrátaš sumu na daňopvníka 7968,- Sk a dostaneš zdaniteľnú mzdu, z ktorej zrazíš preddavok na daň 19%. Snáď si pochopila. papa
    To sme písali naraz...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Učenlivá
    Základná nezdaniteľná časť základu dane na daňovníka podľa § 11ZDP je 19,2násobok. Životné minimum k 1.1.2007 je ustanovené 4980 Sk, nezdaniteľná suma ZD FO pre rok 2007 je 95 616 Sk. Mesačne pre ZČ je 7 968,- Sk. Čiže od úhrnu zdaniteľného príjmu za kalendárny mesiac odpočítaš poistné, získač čiastkiový základ dane odrátaš sumu na daňopvníka 7968,- Sk a dostaneš zdaniteľnú mzdu, z ktorej zrazíš preddavok na daň 19%. Snáď si pochopila. papa
    Takáto NČ sa uplatní na mzdy až za január...

    Mzdy 12/2006 - nezdaniteľná časť základu dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.