Zavrieť

Porady

Príspevok na životné poistenie

Pokiaľ som dobre pochopila, tak od januára 2007 si zamestnávateľ nemôže dať do nákladov príspevok na životné a účelové poistnie, kt. prispieva svojim zamestnancom. Musí naďalej odvádzať zdravotné poistenie? Ak áno bude takýto odvod jeho nákladom?

Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Ahoj,nechápem,čo má zdravotné poistenie spoločné so životným poistením?Samozrejme,že zdravotné musíš odvádzať ďalej-miešaš jablka s hruškami.Pekný deň prajem

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    janber
    Pokiaľ som dobre pochopila, tak od januára 2007 si zamestnávateľ nemôže dať do nákladov príspevok na životné a účelové poistnie, kt. prispieva svojim zamestnancom. Musí naďalej odvádzať zdravotné poistenie? Ak áno bude takýto odvod jeho nákladom?

    Ďakujem za odpovede.
    katarina.j
    Ahoj,nechápem,čo má zdravotné poistenie spoločné so životným poistením?Samozrejme,že zdravotné musíš odvádzať ďalej-miešaš jablka s hruškami.Pekný deň prajem
    Ak sa nemýlim, príspevok zamestnávateľa na životné poistenie má niečo spoločné so zdravotným poistením.

    Príspevok zamestnávateľa na životné poistenie je zdaniteľným príjmom.

    Ak tento príspevok nie je vyplácaný zo sociálneho fondu, je súčasťou vymeriavacieho základu na zdravotné poistenie.
    Podľa môjho názoru by sa z takéhoto príspevku odvody na zdravotné poistenie mali platiť aj v januári 2007.

    Na otázku ohľadom započítateľnosti odvodov zamestnávateľa na zdravotné poistenie z jeho príspevku na životné poistenie do nákladov ovplyňujúcich základ dane si netrúfam odpovedať.
    Venujem sa iba závislej činnosti a preto nepoznám detaily ustanovení zákona o dani z príjmov hovoriacich o zdaňovaní príjmov podnikateľských subjektov dostatočne podrobne.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    endrju-dovoľ aby som nesuhlasila.Životné poistenie naozaj nemá nič spoločné so zdravotným-to su uplne iné firmy predsa.Predsa zdravotné je povinné zo zákona a životné je uplne niekde inde.Ale inak-treba mať aj dobrú životku

    janber je offline (nepripojený) janber

    janber
    Vymeriavací základ pre ZP tvorí aj príspevok zamestnávateľa na životné poistenie zamestnanca. Podľa nového tento príspevok nemôže ísť do nákladov firmy.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    katarina.j
    endrju-dovoľ aby som nesuhlasila.Životné poistenie naozaj nemá nič spoločné so zdravotným-to su uplne iné firmy predsa.Predsa zdravotné je povinné zo zákona a životné je uplne niekde inde.Ale inak-treba mať aj dobrú životku
    Odporúčam pozorné prečítanie môjho príspevku.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    endrju-ospravedlňujem sa,máš pravdu.Zle som si to prečítala,ešte raz sorry

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    endrju
    Ak tento príspevok nie je vyplácaný zo sociálneho fondu, je súčasťou vymeriavacieho základu na zdravotné poistenie.
    Podľa môjho názoru by sa z takéhoto príspevku odvody na zdravotné poistenie mali platiť aj v januári 2007.

    Podľa mňa ak nemôže ísť príspevok na životné poistenie tak potom aj časť poistného na ZP prislúchajúceho na životné poistenie nemôže ísť do nákladov firmy

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    katarina.j
    endrju-ospravedlňujem sa,máš pravdu.Zle som si to prečítala,ešte raz sorry
    Je to v najlepšom poriadku. "Mýliť sa je ľudské..." Prečítal som si v Tvojom podpise.

    Tiež som po prvom prečítaní úvodného príspevku nechápal "o čom je otázka". Po niekoľkonásobnom prečítaní mi to došlo

    P.S. pre janber.
    Ak si tak už neurobila, skús otázku ohľadom uznania nákladov na zdravotné poistenie z príspevku zamestnávateľa na životné poistenie prediskutovať aj v porade "Daň z príjmu". Väčšina "závislákov" (= mzdových účtovníkov zaoberajúcich sa iba daňou z príjmu zo závislej činnosti) túto problematiku nemá tak podrobne naštudovanú, aby dokázali kompetentne odpovedať v tejto téme / porade.
    Môže sa stať, že kompetetný "daniar" prehliadne túto tému v tejto porade a na odpoveď budeš čakať potom dosť dlho.

    Príspevok na životné poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.