Zavrieť

Porady

Základné imanie

gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Vložené ZI 200 tis. do novej s.r.o sa v priebehu podnikania môže použiť?
Doteraz som vedela, že tam stále musí byť v tej výške, až pri likvidácii firmy sa naň môže siahnuť. Kde sa to píše?
Usporiadat
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Kľudne ich použi.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

A ja sa spýtam, či pri vzniku s.r.o. sa musí vklad - ZI vložiť na účet, alebo stačí do pokladne. Je to niekde v zákone?
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
My sme to vkladali do pokladne.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Aj my sme to vkladali do pokladne. Celých 200000,-. Na OR ani nepýtali príjmové doklady.
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

No ja uz stojim pri zrode tretej s.r.o., druhu likvidujem a v ziadnej do ZI nikto nedal ani korunu, bolo tam tych 200 t. len fiktivne! Pri zalozeni musi byt splatena polovica, urobila som prijmove blocky a hotovo, nikto nic nedal
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Presne tak to chodí.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

ZI použiť a v prípade vloženia hmotného majetku v pohode odpisovať.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Ja mam jednu s.r.o. ktora je vecne v strate, problem je v tom ze chybnym uctovanim pri zmene zakona navysovania ZI na 200tis. ktore musi byt minimalne zo zakona pri s.r.o. ja v uctovnictve evidujem len 102 000.- je to chyba uctovania v OR je 200 000.zapisanych.

viete mi prosim poradit ako do dorovnat?Mate niekto skusenost? aby to bolo korektne a danovaci si nezgustli pretoze aj vo vykazoch na konci roka stale vykazujem ZI len 102 000.- uz takmer 5r.

Dakujem.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

??
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

prosim nik mi nevie poradit?
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Dáš do pokladne príjmové bločky so sumou 100 tis., že spoločníci dorovnali ZI na 200 tis., ja to mám stale len fiktívne, nikto nič nedal.- 211/411
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

dakujem, myslis si ze to nie je problem ze na 411 mam sumu 102 000 a v OR zapis. 200 000.- ???
0 0
Pavol Urbanič Pavol Urbanič

Pavol Urbanič je offline (nepripojený) Pavol Urbanič

Súhlasím s Yvvettou, ZI je možné kedykoľvek použiť, je to len zákonný vklad do spoločnosti pri zakladaní .
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

takze nie je problem ze na 411 mam len 102 000 ?
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Mas velky problem, ma tam byt tolko kolko maju zapisane v OR. Pouzit ZI myslia pouzit tie penize z pokladnice a nie ucet 411.
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Podla mna to ziadne PPD nespravia. Treba odhalit, ako v minulosti vznikla chyba, a podla toho sa s tym vysporiadat. Ak je tych chybajucich 98.000,- skutocne cast ZI, ktoru este nesplatili, tak 98.000,- 353/411. Ale mam pocit, ze problem bude vaznejsi, uved sem prosim, kedy sa ta suma z 200.000,- na 102.000,- pokazila a hlavne akym uctovnym zapisom. Potom mozem poradit viac, ale asi bude treba previest rovnaky zapis s opacnym znamienkom.
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Súhlas s mv66.
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Dakujem za suhlas.
Prikladam vesely pribeh: nesedelo mi saldo dodavatelov o 20,- zly rozdiel MD a D. Klient mi na to dal z penazenky dvadsatkorunacku, aby to sadlo:-)))
Este 1 pribeh viac k veci: mlada danova kontrolorka prisla do firmy a oznamila: 'Ukazte mi prosim vase ZI' a cakala, ze otvoria trezor s 200.000,- v uhladnych balickoch.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

mv66

dakuej za radu, ono vznikla vtedy chyba ked kedysi este bol zakon ze minimalne ZI musi byt 100tis, potom tusim pred 5r. bol zakonne stan. ZI 2ootis. a bolo treba dorovnat. dorovnalo sa to v oR ale uctovne nie. tak preto .....
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Aha tak to potom pouzi 353/411 (s tym ze ide o opravu min.rokov) a fiktivne 211/353 (ale to malo byt do 1 roka). Ale co potom vsetci robite s tymi fiktivnymi peniazmi v pokladnici? Ako ich 'miniete'? Robite nejake fiktivne pracovne cesty? Uctujete nejake extra blocky? Poradte! Aj ja mam kde-tu fiktivne peniaze a neviem co s nimi.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať