Zavrieť

Porady

EAN kód

ma niekto skusenost so zavadzanim EAN kodu? Od januara planujem zacat velkoobchod a moj dodavatel z EU taketo oznacenie nepouziva na svojich vyrobkoch. Je na Slovensku povinnostou taketo oznacenie pouzivat?
- ide o kancelarske doplnky z plastu a rozne zakladace a uzitkovy design

p.s. na stranke http://www.gs1sk.org/ som nic zmysluplne nevycital, tak prosim poradte.
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    helcuj je offline (nepripojený) helcuj

    helcuj
    No neviem či je to povinné, myslím, že ano. Pracovala som však v predaji a poviem, že bez AEN kodu je to o držku. Každy kto má skener pri pokladni uprednostni tovar s čiarovým kodom. Predaj takehoto výrobku je pohodlný a pri inventúre to má svoje výhody. Mýslim, že budeš mať skôr veľky problém takýto tovar predať. Ja by som ho bez EAN kodu na trh nepustila.

    Miro77 je offline (nepripojený) Miro77

    Miro77
    Štát takúto povinnosť neukladá. Ale obchodníci to môžu mať vo svojich interných predpisoch. Jednoducho povedané nikto sa Vám v obchode nebude piplať s Vašim tovarom. Ak si to výrobca sám včas neuvedomí na niektoré regále sa nedostane.
    Sám mám také skúsenosti s niektorími výrobcami, že nechcú splniť ani to čo im zákon priamo ukladá (označenie výrobcu-dovozcu, SLOVENSKÝ návod, certifikát a pod.). Ako sa mi obchod rozrastá týchto primitívnych výrobcov odkladám na vedľajšiu koľaj. Nikto nechce za nikoho platiť pokuty.
    Pokiaľ viem EAN kódy by si mal na svoje výrobky vybaviť VÝROBCA.
    European Article Numbering znamená Európske Tovarové Číslovanie = EAN.
    Platí pre Európu. Zaručuje to, že nebude mať Váš tovar nikde v európe duplicitu. Ak je tovar vyrobený v európe tak výrobca. Ak ho do európy niekto dováža mohol by aj dovozca. Treba sa ich to spítať.

    jovanni je offline (nepripojený) jovanni

    normalny zenaty mlady chlap so zavazkami ...viac jovanni
    dakujem za odpovede. je to uz jasnejsie.

    marion je offline (nepripojený) marion

    szčo účtovníčka marion
    EAN SK oraganizacia, ktora robi poradenstvo a zaroven aj prideluje vyrobne cisla slovenskym vyrobcom.

    ANEP je offline (nepripojený) ANEP

    Penaprint - Hárková ofsetová tlačiareň ...viac ANEP
    Ahojte, mam na starosti design tlac etikety na vyrobky...Chcem sa Vas spytat kde vybavit EAN je to zadarmo alebo sa za to plati?...

    Dakujem
    Mydlo

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Platí sa. V tom príspevku pred tebou si klikni na to modré EAN SK a tam sa všetko dozvieš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.