Zavrieť

Porady

Alfa-zaučtovanie cenín

Prečítala som si manuál k Alfe a neviem či som ho správne pochopila ohľadne zaúčtovania cenín.

NÁKUP CENÍN:
1. Peňažný denník-stĺpec hotovosť:Výdavk.pokladničný doklad-nákup cenín-iný neovplyv.ZD
2. Peňaž.denník-stĺ.hotovosť: Príjmový pokladnič.doklad -príjem cenín-iný neovplyv.ZD
3. Evidencia cenín: P-príjem cenín

VÝDAJ CENÍN:
1.Peňažný denník-stĺ.hotovosť: Výdavk.pokladnič.doklad-úbytok cenín-réžia
2.Evidencia cenín: V-výdaj cenín

Pri inventarizácii pokladnice mi ceniny vstúpia do mincovky a neviem či je to tak správne.
---------------------------
ďakujem za pomoc Zita.

A ešte niečo,pozrela som si že ak príjem alebo výdaj cenín nedám do PD -hotovosť príjmovým pokl.dokladom, tak mi ceniny budú chýbať vo výkaze o majetku a záväzkoch v riadku peniaze a ceniny.
Naposledy upravil drako : 13.01.07 at 18:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jenny je offline (nepripojený) Jenny

    Jenny
    Aj ja práve riešim tento problém s inventarizáciou pokladnice v ALFE . Ceniny mám totiž v spolu s hotovosťou v jednej sume. Teda asi nemôžem použiť inventúru pokladne, ktorú mi ALFA ponúkne, lebo sa mi ceniny dostanú do mincovky. Ja to asi vyriešim inventúrou pokladnice a inventúrou cenín mimo programu /v EXCELI/. Bola by som rada, keby niekto vedel v ALFE riešiť tento problém a poradil niečo lepšie.
    Jenny

    pavolp je offline (nepripojený) pavolp

    pavolp
    neviem odpoved na vas problem ale chcel by som sa opytat ake uctovne doklady ste pouzili v evidencii cenin.V navode pre alfu su aj pri prijme a aj pri vydaji cenin poucite vydavkove doklady V-000XX . Mam to brat ako lubovolne oznacenie alebo sa to vztahuje na vydavkovy pokladnicny doklad???
    Dufam ze ma niekto porozumie.Ak nie tak potrebujem vediet ako oznacit vydaj a prijem cenin(ci to ma suvis v oznaceni s PDV PDP).
    Dik

    Alfa-zaučtovanie cenín

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.