Zavrieť

Porady

REZERVA NA DOVOLENKY A MATERSKA

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať jednu vec.Zamestnankyňa v auguste 2006 nastúpila na materskú. V r. 2006 si z novej dovolenky vôbec nečerpala. Počítam rezervu na dovolenky aj s touto nevyčerpanou dovolenkou? ďakujem
Usporiadat
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Netka Pozri príspevok
Takže ešte pre upresnenie.
Použijem priemer platný pre 1.Q/2007 teda vypočítaný za 4.Q/2006?
Ja som rezervu pochopila tak, že koľko by to stálo zamestnávateľa keby si zamestnanci vyčerpali dovolenku na ktorú majú nárok v roku 2006 a vyčerpali by si ju tiež v roku 2006 a to by malo byť ohodnotené priemerom za 3.Q/2006 používaným v 4.Q/2006 nie?
Netka, vychádzajúc z viacerých tém na Porade som napísala, aký priemer sa na tieto účely prevažne používa. Podľa mňa ak si upravíš v internej smernici používanie priemeru, ktorý Ti vychádza správnejší a budeš ho používať, nič nepokazíš.
0 0
slonica slonica

slonica je offline (nepripojený) slonica

Čo všetko súvisí s tým, keď mám zamestnankyňu už 6 mesiacov na materskej
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

slonica Pozri príspevok
Čo všetko súvisí s tým, keď mám zamestnankyňu už 6 mesiacov na materskej
Ak jej ostala z roku 2006 nejaká nevyčerpaná dovolenka, tak je potrebné zaúčtovať do roku 06 rezervu na nevyčerpanú dovolenku spolu s odvodmi zamestnávateľa cez účty 552/323.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zamestnankyňa išla na MD od 21.02.2008. Hneď išla na RD. Nečerpala za rok 2008 žiadnu dovolenku. Aký má nárok v roku 2008? Ako sa bude krátiť dovolenka v roku 2009?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
posúvam.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak Pozri príspevok
Zamestnankyňa išla na MD od 21.02.2008. Hneď išla na RD. Nečerpala za rok 2008 žiadnu dovolenku. Aký má nárok v roku 2008? Ako sa bude krátiť dovolenka v roku 2009?
Lenka, zamestnankyňa - predpokladám, že mala nárok na 4 týždne dovolenky, tak by som počítala takto:
20:365x51=2,79 dňa. Pre rok 2009 nemá nárok na dovolenku, až v prípade ak nastúpi do zamestnania, vypočítaš jej opäť alikvótnu čiastku nároku. Túto dovolenku by som jej v prípade, že o to požiada preplatila po skončení rodičovskej dovolenky.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vlasta,
krátila som jej nárok o jeden deň.
Výpočet:
dovolenka sa kráti za rodičovskú dovolenku, takže sa kráti od nástupu na RD .
Krátenie je za prvých 100 dní o 1/12 a za každých ďalších 22 dní o ďalšiu 1/12
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lenkak Pozri príspevok
Zamestnankyňa išla na MD od 21.02.2008. Hneď išla na RD. Nečerpala za rok 2008 žiadnu dovolenku. Aký má nárok v roku 2008? Ako sa bude krátiť dovolenka v roku 2009?
ZA rok 2008 má nárok na celú dovolenku za KR. Tj.4 alebo 5 týždňov. Kedže bude v roku 2009 na RD, nárok na dovolenku za KR jej nevznikne.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Majka ďakujem, už som sa dopracovala k výsledku.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lenkak Pozri príspevok
Majka ďakujem, už som sa dopracovala k výsledku.
A rovnakému?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
rok 2009 nemá nárok, a v roku 2008 mi vyšlo, že som jej mala skrátiť nárok o jeden deň.
Bola v roku 2008 viac ako 100 dní na RD.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lenkak Pozri príspevok
Vlasta,
a za každých ďalších 22 dní o ďalšiu 1/12
Opravím, nie 22 dní, ale 21.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lenkak Pozri príspevok
rok 2009 nemá nárok, a v roku 2008 mi vyšlo, že som jej mala skrátiť nárok o jeden deň.
Bola v roku 2008 viac ako 100 dní na RD.
Ja som len zbežne prepočítala , ale mne nevyšlo ani 100 dní na RD.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Tweety Pozri príspevok
Ja som len zbežne prepočítala , ale mne nevyšlo ani 100 dní na RD.
Ahá, tak že sa kráti len za RD a nie za MD, áno? Zatiaľ som nemala nikoho na RD, buď sú zamestnancami muži, alebo "prerastené" ženy. No tak kým umriem, ešte sa musím veľa učiť...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ondrejvla Pozri príspevok
Ahá, tak že sa kráti len za RD a nie za MD, áno? Zatiaľ som nemala nikoho na RD, buď sú zamestnancami muži, alebo "prerastené" ženy. No tak kým umriem, ešte sa musím veľa učiť...
ÁNo, krátime len za dobu na RD, MD sa na účely nároku na dovolenku, považuje za výkon práce.
1 0
topper1 topper1

topper1 je offline (nepripojený) topper1

ahojte,

zamestnankyna je na rodičovskej dovolenke, v roku 2009 mala zostatok dovolenky 15 dní a preto bola vytvorená rezerva na dovolenku a poistenie. Tá v roku 2010 nebola vyčerpaná. Prechádza táto rezerva do roku 2011? Je potrebné túto rezervu preúčtovať na dlhodobú?

ďakujem za pomoc
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
topper1 Pozri príspevok
ahojte,

zamestnankyna je na rodičovskej dovolenke, v roku 2009 mala zostatok dovolenky 15 dní a preto bola vytvorená rezerva na dovolenku a poistenie. Tá v roku 2010 nebola vyčerpaná. Prechádza táto rezerva do roku 2011? Je potrebné túto rezervu preúčtovať na dlhodobú?

ďakujem za pomoc
áno-prechádza. Ako dlhodobá mala byť už v r. 2009 -závisí, kedy zam-yňa nahlásila pravdepodobný návrat z RD.
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

KEJKA Pozri príspevok
áno-prechádza. Ako dlhodobá mala byť už v r. 2009 -závisí, kedy zam-yňa nahlásila pravdepodobný návrat z RD.
A čo ak zamestnankyňa predpokladaný návrat nahlásila, preto bola rezerva zaúčtovaná ako krátkodobá a napokon zostala aj naďalej na RD (samozrejme po odsúhlasení zamestnávateľom) ? Nestačí vtedy vytvorenú krátkodobú rezervu zrušiť a nanovo naúčtovať rovnakú výšku ako dlhodobú? Veď v tom čase bol predpoklad, že sa vráti skôr ako uplynie rok od vytvorenia rezervy.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Betina2 Pozri príspevok
A čo ak zamestnankyňa predpokladaný návrat nahlásila, preto bola rezerva zaúčtovaná ako krátkodobá a napokon zostala aj naďalej na RD (samozrejme po odsúhlasení zamestnávateľom) ? Nestačí vtedy vytvorenú krátkodobú rezervu zrušiť a nanovo naúčtovať rovnakú výšku ako dlhodobú? Veď v tom čase bol predpoklad, že sa vráti skôr ako uplynie rok od vytvorenia rezervy.
ak nahlásila a preto si vytvorila krátkodobú rezervu, tak fajn.
ak to zmenila, tak nerušíš rezervu, lebo nie je dôvod - dobolenka nebola čerpaná. len prehodnoť podľa nahláseného predpokladaného nástupu, či je dlhodobá, alebo krátkodobá. Krátkodobá zostáva, ak nastúpi do konca roku 2011.
2 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

V roku 2009 z dôvodu nástupu na MD mala pracovníčka nevyč. dovolenku 5 dní, bola vytvorená rezerva. V roku 2010 nenastúpila do práce, ako sa pôvodne plánovalo, ale hneď po MD nastúpila na RD (10.4.2010). Za rok 2010 jej tak vznikol nárok na 12 dní dovolenky, s akým priemerom počítame pri vytvorení rezervy na túto nevyč.dovolenku ?
ďakujem za radu!

(a keď nastúpi do práce 1.2.2011, vznikne jej v roku 2011 nárok na celých 20 dní dovolenky, t.j. môže čerpať až 37 dní dovolenky?)
0 0
Načítať ďalšie