Zavrieť

Porady

ubytovacie služby

Uctujem v JU v MRP a som neplatca DPH. Poskytujem ubytovacie služby a chcem sa poradiť ako mam tieto služby evidovať v uctovnictve, mam vydavat normalne faktury? a musia byt podpisane aj druhou stranou?
Klienti mi posielaju zalohu na ucet.....treba vystavit aj zalohovu fakturu?
Priklad
2.1.2007 - prijata zaloha 1000 na bankovy ucet
klienti sa ubytuju od 15.2. do 25.2. - su dvaja a platia po 500sk na osobu ..... cize celkova suma za ich pobyt je 10 000 no zaplatili uz zalohu.
Chcem sa spytat aky ma byt datum na fakture a aka suma
a ci tam musi byt podpis klienta, alebo ake udaje o nom, staci meno, priezvisko, adresa a napriklad cislo OP alebo cislo pasu ked je zohranicia.
treba viest aj nejake objednavky v uctovnictve
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    Do 15. dní od dodania služby treba vyhotoviť faktúru vo faktúre uvedieš sumu a odrátaš zálohu to je celé

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    pozri par. 10 zákona o účtovníctve, účtovný doklad
    takto musí vyzerať aj faktúra

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    zuzanask
    Uctujem v JU v MRP a som neplatca DPH. Poskytujem ubytovacie služby a chcem sa poradiť ako mam tieto služby evidovať v uctovnictve, mam vydavat normalne faktury? a musia byt podpisane aj druhou stranou?
    Klienti mi posielaju zalohu na ucet.....treba vystavit aj zalohovu fakturu?
    Priklad
    2.1.2007 - prijata zaloha 1000 na bankovy ucet
    klienti sa ubytuju od 15.2. do 25.2. - su dvaja a platia po 500sk na osobu ..... cize celkova suma za ich pobyt je 10 000 no zaplatili uz zalohu.
    Chcem sa spytat aky ma byt datum na fakture a aka suma
    a ci tam musi byt podpis klienta, alebo ake udaje o nom, staci meno, priezvisko, adresa a napriklad cislo OP alebo cislo pasu ked je zohranicia.
    treba viest aj nejake objednavky v uctovnictve
    dakujem
    Ak nie si platcom DPH, faktúru by malo stačiť vystaviť dňom, keď sa ubytujú, a tam odrátať zaplatenú zálohu. Ak zaplatia zálohu v plnej výške tak zostatok bude nula.
    Faktúra má obsahovať meno a priezvisko a adresu (iné identif.údaje ako pas, alebo obč.p. sa robí len pre účely cudzineckej polície, na faktúre sa neuvádzajú/. Klient faktúru nepodpisuje.

    zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

    zuzanask
    a nerozumiem jednej veci. Ak zaevidujem predfakturu, tak si dam moznost uhradit predfakturu a vystavit fakturu. Naprv mi naskoci Penazni dennik - pridanie, kde uhradim predfakturu napr. 700sk. Potom mi zase naskoci uhrada cez Penazny dennik a tam naskocia sumy 700 a este aj minus 700 (tejto operacii nerozumiem na co existuje - dala som to ako nepenazny prevod) a potom uhrada faktury. Viete mi povedat naco je ta druha operacia?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    skús
    http://www.porada.sk/t21041-mrp-pred...a-novaeik.html
    a čo sa týka tých zápisov,
    predfaktúra samam o sebe nie je daň. doklad, až vystavenie otrej faktúry je VOZD.
    Preto predf- sa pri úhrade zadáva do denníka ako výdaj neovpl. ZD a potom sa vystornuje zápis a zapíše už do výdavkov OZD ostrá faktúra.

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Prosím o radu. Máme nekonečný problém.
    Dostali sme fa za ubytko, ktorá sa hneď v deň vystavenia aj zaplatila. Na fa je napísané - platba hotovosť.
    Potrebujeme k tejto fa aj príjmový pokl.doklad?
    Ja si myslím, že áno. Keby bol doklad o zaplatení cez ERP tak nepotrebujeme fa, Ale keď máme len fa potrebujeme doklad o úhrade.!!! Pracovníčka, ktorá vystavuje fa tvrdí, že ak je na fa napísané - úhrada v hotovosti tak nepotrebujeme doklad o zaplatení.

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Olgica Pozri príspevok
    Prosím o radu. Máme nekonečný problém.
    Dostali sme fa za ubytko, ktorá sa hneď v deň vystavenia aj zaplatila. Na fa je napísané - platba hotovosť.
    Potrebujeme k tejto fa aj príjmový pokl.doklad?
    Ja si myslím, že áno. Keby bol doklad o zaplatení cez ERP tak nepotrebujeme fa, Ale keď máme len fa potrebujeme doklad o úhrade.!!! Pracovníčka, ktorá vystavuje fa tvrdí, že ak je na fa napísané - úhrada v hotovosti tak nepotrebujeme doklad o zaplatení.
    NIKTO NEVIE?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.