Zavrieť

Porady

penále - soc.poisťovňa

Vôbec neviem, ako mám postupovať. Prebrali sme firmu so stratou temer 3 mil.Pomaly sme dosiahli zisk, ale boli s tym aké také problémy.Jeden z nich bol nie včas platené odvody-ale nakoniec sme ich vždy odviedli, do konca roka sme boli vždy vysporiadaní.Keďže odvody do SP boli okolo 45000,- mesačne, pri 7 zamestnancoch, samozrejme narástli penále. V marci nám boli vyrubené bezmála vo výške 100000.Keď toto máme zaplatiť, môžme rovno zavrieť krám.Požiadali sme o odpustenie, ťahalo sa to až do minulého týždňa, keď sme dostali dotazník, ktorý sme vyplnili.22.12.mi pani zo SP zavolala, že si máme dopočítať penále z omeškania ÚP - od začiatku trvania fy-8 rokov, a za poistenie za škody od 2002.Mala som to spraviť do druhého dňa, nestihla som. Okrem toho nemám staré tlačivá na poist.za škody, neviem ani ako si tam mám penále vypočítať-koľko %, či len do výšky odvodu... Prosím vás, pomôžete mi niekto? Nechcela by som, aby sme mojou vinou prišli o 100000 Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Darinka je offline (nepripojený) Darinka

    Darinka
    podla zakona soc. poistovna vyrubuje penale z omeskania vo vyske 0,05% za kazdy jeden den omeskania od splatnosti poistneho. penale sa pocita z dlznej sumy.

    co sa tyka dopocitavania penal, skuste si prelistovat nove zakony a novelizacie. pokial to nikde nenajdete, zavolajte do socialky, aby Vam povedali kde mate sposob vypoctu hladat. konkretny zakon.

    jarkra je offline (nepripojený) jarkra

    jarkra
    Možno Ti pomôžu aj informácie na stránke www.socpoist.sk

    Vkladám tu aj priamo stránku na poistenie pred 31. 12. 2003

    http://www.socpoist.sk/index/podmenu...main=7&lang=sk

    Dúfam, že sa to dá otvoriť.
    Naposledy upravil jarkra : 05.01.05 at 13:51

    gabri je offline (nepripojený) gabri

    gabri
    ďakujem za odpovede, ale mne išlo len o tie poistenia za škody. Nemocenské, dôchodkové nám vyrúbila SP, v nezamestnanosti sme si tiež mali dopočitať sami, ale to bolo v poriadku.Takže len tie "škody" a tam to bolo nakoniec 100,- za každý načatý mesiac. Ale vďaka

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    No neviem či tu ide len o 100 za kazdy mesiac!Ja mám dokonca vedomosť , ze na zvýšené poistné u poistenia za škody, ako sa to volá, sa odpustenie penále nevzťahuje. Ja som v tom tiež,Hlava v smútku, už som dala aj dotaz na SP a oni jasne že nič , len mi oznamujú, kde ten list preposlali.

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    gabri
    ...to sme jediní vyvrheli, čo čosi takéto vybavuju???
    no..ešte sú také firmy...ako je tá naša...že šéfa ani netrápi..že neplatí...bohužiaľ

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    Dobrý deň. Prosím vie mi niekto poradiť či za opravné výkazy do SP sa vyrubujú penále, ak ano podľa akého par. zák. 461 o soc. poistení. Neviem to nájsť. Musím podať opravné výkazy za celý rok 2005 a január 2006 z toho dôvodu, že v počitači som mala zle nahodené rodné číslo pracovníka.

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    Antonia1
    Dobrý deň. Prosím vie mi niekto poradiť či za opravné výkazy do SP sa vyrubujú penále, ak ano podľa akého par. zák. 461 o soc. poistení. Neviem to nájsť. Musím podať opravné výkazy za celý rok 2005 a január 2006 z toho dôvodu, že v počitači som mala zle nahodené rodné číslo pracovníka.
    No dúfam že nie! Mne sa to stalo tiež. A do ZP si dávala správne?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Antonia1
    Dobrý deň. Prosím vie mi niekto poradiť či za opravné výkazy do SP sa vyrubujú penále, ak ano podľa akého par. zák. 461 o soc. poistení. Neviem to nájsť. Musím podať opravné výkazy za celý rok 2005 a január 2006 z toho dôvodu, že v počitači som mala zle nahodené rodné číslo pracovníka.
    myslím,že pokiaľ ste odviedli správnu výšku poistného a oprava bude len v rodnom čísle tak by to mohlo byť bez penále.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.