Zavrieť

Porady

DPH - opakované,čiastk.dodanie služby

ťažko pracujúca účtovníčka
Prosím pomôžte.
Budem robiť vyšlé fa za poskytnuté služby 12/2004. S odberateľmi máme dohodnuté zmluvy, kde je dohodnutá splatnosť 14 dní od vystavenia fa.
Ak za 12/2004 budem vystavovať fa 03.01.2005 aký bude dátum dodania ?

Od 01.01.2005 platí už novela DPH - §19 ods. 3, že ak sa dodanie tovaru alebo služby uskutočňuje čiastkovo alebo opakovane počas trvania zmluvy, považuje sa tovar alebo služba za dodaný najneskôr posledným dňom obdobia, na ktoré sa platba za opakovane alebo čiastkovo dodávaný tovar alebo službu vzťahuje.

Platí táto novela až pre služby, ktoré budem faktúrovať za 01/2005 ? Pre 12/2004 platí pôvodný zákon aj keď budem faktúru vystavovať až 03.01.2005 ? Teda na fa za 12/2004 bude uvedený dátum dodania 03.01.2005.
Je to tak správne ?
Usporiadat
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
je to také zložité, že mi neodpovedáte ?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Yvvett, poviem ti že je to ešte zložitejšie ako sa zdá. Sám pán Ing. Minársky bol z toho dosť na vetvy, keď sa vyjadril, že ak budeme vystavovať faktúry na opakované plnenia v novom roku "za starý rok", ani on sám nevie ako postupovať. A v prechodných ustanoveniach o tom nie je ani čiarka. Možno ti to vysvetlia zákonodarci, ktorým asi prechodné ustanovenia k opakovaným plneniam vôbec, ale vôbec nechýbajú! Veď im je všetko jasné!!!
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Yvvett, ja som to riešila tak, že vystavujem faktúru 31.12.2004, dátum dodania služby mám 31.12.2004 a dátum splatnosti až v novom roku (v mojej zmluve však dátum splatnosti nemám určený).
Ale ak máš dohodnutú splatnosť 14 dní od vystavenia faktúry, tak dátum dodania by mal spadať do obdobia od vystavenia faktúry do 14 dní od vystavenia faktúry. Preto by si mohla vystaviť faktúru 31.12.2004 a splatnosť bude 13.1.2004, z toho ti vyplýva, že dátum dodania služby môže byť aj 31.12.2004, však?
Toť riešenie ála Vlaďa
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

Dala by som dátum dodania 31.12.2004, dátum vystavenia 03.01.2005 a dátum splatnosti 17.01.2005.
0 0
gabri gabri

gabri je offline (nepripojený) gabri

Tiež som to riešila tak- dátum dodania 31.12. a hotovo
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Vladan tiež ma to napadlo tak urobiť ako hovoríš ty. Dátum vystavenia a dátum dodania 31.12.2004 a d. splatnosti 14.01.2005.

Ale ja tie fa budem posielať až 01/2005. Budem mať aj podací lístok s dátumom 2005. Skôr nemôžem poslať, lebo nemám podklady ku fakturácií.

Som vám vďačná za odpovede.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Yvvett, s dátumom fyzického poslania faktúry by som sa nejak nezaťažovala. Mám X faktúr takých, ktoré som dostala "pár dní" po vystavení. Tvojho odberateľa bude zaujímať dátum dodania služby uvedený na faktúre, nie dátum kedy si faktúru odniesla na poštu
Pekný bezstarostný deň
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Vladan vďaka. Asi to tak aj urobím. Bude síce vysoký odvod DPH ale ten by nás čakal aj tak v 01/2005.
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Pre Vladan.

Teraz ma napadlo, že uvedené usmernenie platilo pre pôvodný §19 ods. 3, že dňom dodania môže byť rozmedzie dátumov : dátum vystavenia až dátum splatnosti podľa toho, ktorý uvediem. Platí toto usmernenie aj pre novelu ?

Zblbnem z toho DPH.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Yvvett, tuším ešte žiadne usmernenie k novele zákona o DPH nevyšlo. Máme sa na čo tešiť po 1.1.2005. To bude radosti
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
... ale podľa novelizovaného znenia § 19 ods. 3 bude daňová povinnosť vznikať najneskôr posledným dňom obdobia, na ktoré sa platba za opakované alebo čiastkovo dodávaný tovar alebo službu vzťahuje. Čiže to bude najneskôr posledný deň mesiaca, ktorého sa dodanie tovaru alebo služby týka - a to bude asi vo väčšine prípadov ten posledný deň mesiaca :-)
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Vladan usmernenie k novele nevyšlo. Ja som myslela na usmernenie staré.

Podľa novely ak budem fakturovať za 01/2005 tak dátum dodania bude najneskôr 31. 01. 2005. Tak by to malo byť.

Ale čo s fa za 12/2004 ? Ešte stále som sa nerozhodla. Či dám d. vystavenia 31.12.04 a potom aj dátum dodania bude 31.12.04 alebo dám dátum vystavenia a d. dodania 03.01.2005. Mám aspoň 50 takých faktúr.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
čo s fa za 12/2004? This is a question!

Yvvett, stále tvrdím to, čo som tvrdila aj v príspevkoch č. 3 a 4. k tejto téme
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Yes. It is question.

Stále mám pochybnosti. Fa za 11/04 som dávala d. dodania 01.12.2004. Prečo nie aj fa za 12/04 dám d. dodania 03.01.2005 ? určite by sa ma to spýtala daň. kontrola. Aj keď viem, že by som asi obstála, lebo dátum dodania podľa usmernenia k starému § je jasný.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Yvvett, vyspi sa na to a zajtra mi povieš čo sa ti snívalo, hm?
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Milí poradcovia, išla by som na to logicky. Prečo došlo k zmene zakona????? No predsa preto, že veľké firmy ST, orange, VSE atď. vynechali jeden mesiac (5/2004) odvod DPH. Podľa starého odviedli DPH v 4/2004 a podľa nového za 5/2004 až v 6/2004.
Teraz to zákonodárcovia chceli dohnať t.j. nútia tieto firmy odviesť v jednom období 2x. Mne to vychádza na január 2005. To je aj Yvetin prípad. Za 12/2004 3.1. podľa zákona bez novely a za 1/2005 31.1. podľa novely.

Nemyslíte????
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
podľa mňa je ten inkriminovaný mesiac dvojitého odvodu DPH 12/2004

čo si myslíte???
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Opäť z toho bude len voľná tvorba, kto ako to urobí. Opäť sa "IM" dačo podarilo.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Yvvetta
Opäť z toho bude len voľná tvorba, kto ako to urobí. Opäť sa "IM" dačo podarilo.
Čo sa Vám učtovníčkovia nepáči????? Veď "ONI" sú naj....
0 0
Robo Robo

Robo je offline (nepripojený) Robo

rene
Dala by som dátum dodania 31.12.2004, dátum vystavenia 03.01.2005 a dátum splatnosti 17.01.2005.
datum dodania by mal byt z intervalu vystavenie až splatnosť. datum vystavenia by som teda dal 31.12. (aj ja to tak urobim)
0 0
Načítať ďalšie