Zavrieť

Porady

Faktúra z ČR s DPH

Začinajúci účt. potrebuje poradiť, za pomoc vopred ďakuje.
Učtujem v ALFE, sme mala dopravna firma, plátci DPH v SR. U českého partnera plátcu DPH v ČR tankujeme PHM. Raz za mesiac nám vystavujú fa, ktorá však obsahuje DPH. Pri zaučtovaní som narazil na tieto problémy:
podľa mńa by fa mala byť bez DPH a ja by som mal urobiť samozdanenie
Otázka: 1, mám urobiť samozdanenie len zo základu z fa ?
2, Ako zapísať takúto fa do záväzkov s DPH alebo bez?
3, Kde zaúčtovať české DPH (bude vrátene na základe žiadosti od DÚ Praha), VOZD alebo VNZD?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    KATOR
    Začinajúci účt. potrebuje poradiť, za pomoc vopred ďakuje.
    Učtujem v ALFE, sme mala dopravna firma, plátci DPH v SR. U českého partnera plátcu DPH v ČR tankujeme PHM. Raz za mesiac nám vystavujú fa, ktorá však obsahuje DPH. Pri zaučtovaní som narazil na tieto problémy:
    podľa mńa by fa mala byť bez DPH a ja by som mal urobiť samozdanenie
    Otázka: 1, mám urobiť samozdanenie len zo základu z fa ? Nie faktúra má byť bez DPH. Samozdanenie nevykonávaš. Nedošlo k dodaniu tovaru do iného čl.štátu. PHM sa spotrebováva od miesta tankovania. Žiadaj o refundáciu DPH v ČR. Budeš na to potrebovať Potvrdenie o postavení daňového subjektu z nášho DÚ. Ku dňu podania žiadosti účtuješ 378/648, alebo v JÚ pri prijatí POZD.
    2, Ako zapísať takúto fa do záväzkov s DPH alebo bez? Zapisuješ s DPH - celá čiastka je záväzkom. 501/321, VOZD celé
    3, Kde zaúčtovať české DPH (bude vrátene na základe žiadosti od DÚ Praha), VOZD alebo VNZD? Pri vrátení DPH z ČR - POZD, pri zaplatení fa do ČR - VOZD.
    Odpovede v otázke.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.