Zavrieť

Porady

čo znamenaju tie čísla?

Prosím Vás vedel by mi niekto poradiť čo znamenajú tieto čísla? niekto mi poradil, že riadky daňového priznania, ale mne to akosi nesedí, napr.

06 K
07 + 34 +08T JC
N
03

alebo
14+15+16+17
14K ...
14N ...
potrebujem to súrne, prosím
lebo mám robiť koeficient a neviem, čo to znemená.
Ďakujem:p
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    jedná sa o čísla z Tlačiva: rekapitulácie k priznaniu DPH a to rekapitulácie DPH - odpočítanie dane (daň na vstupe) a Rekapitulácia DPH - zdaniteľné obchody.
    Tieto rekapitulácie slúžia ku kontrole DPH - neodovzdávaš ich na DÚ, ale musíš ich mať založené pri uzávierke DPH a musia Ti sedieť s DPH priznaním.


    monyka
    Prosím Vás vedel by mi niekto poradiť čo znamenajú tieto čísla? niekto mi poradil, že riadky daňového priznania, ale mne to akosi nesedí, napr.


    - odpočítanie dane (daň na vstupe)
    06 K vstupy ktoré sú koeficientované - prepočítavané koeficientom
    07 + 34 +08T JC zahraničné vstupy,
    07: s možnosťou odpočítania dane dľa §43,
    34:dodanie tovaru pri trojstrannom obchode dľa § 45,
    08t: tovar s nepotvrdeným JCD (len evidenčne, nevchádza do súčtov)

    N znamená nepoužiť pri výpočte koeficientu
    03 dodanie tov a služby dľa § 8 a 9 a tá 03 môže byť :- použiť pri výpočte koef. alebo - nepoužiť pri výpočte koef.

    alebo
    14+15+16+17 odočítania dane sú podľa § 49 buď s N - nepoužiť pri výpočte koef, alebo s K použiť pri výpočte koef.
    14K ...daň z tovarov a sl. kúpených v tuzemsku (§49 odst.2 písm.a) koeficientovať
    14N ...daň z tovarov a sl. kúpených v tuzemsku (§49 odst.2 písm.a) nekoeficientovať
    potrebujem to súrne, prosím
    lebo mám robiť koeficient a neviem, čo to znemená.
    Ďakujem:p
    posielam Ti tie tlačivá, v akom SW robíš? - malo by byť súčasťou SW.
    Naposledy upravil sway : 15.01.07 at 07:39

    monyka je offline (nepripojený) monyka

    monyka
    áno jedná sa o Alfu, ale ja tam nikde nevidím čísla 14,15,16, 17...
    som zúfalá...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    monyka
    áno jedná sa o Alfu, ale ja tam nikde nevidím čísla 14,15,16, 17...
    som zúfalá...

    V Alfe sú , daj si vytlačiť evidenciu DPH ...zatiaľ len na obrazovku za sebou sa Ti ukážu dve tabuľky .

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    monyka
    áno jedná sa o Alfu, ale ja tam nikde nevidím čísla 14,15,16, 17...
    som zúfalá...
    nebuď :p
    daj si v Alfe tlač , evidencia DPH, najprv si zaklikni .odpočítanie dane a zaklikni bodku .na § 49,.
    Jednoducho nezaklikni konkrétny riadok a daj si tlač na obrazovku a ukáže sa ti zostava evidencie DPH a druhá zostava rekapitulácia..., zostavy si preklikávaj vľavo hore pod ikonkou tlačiarne, sú tam !
    a potom si znova daj tlač a zaklikni si .zdaniteľné obchody a tiež budeš mať obe zostavy.
    no skús.
    zostavy si preklikávaš už na okne vľavo hore pod ikonkou tlačiarne

    čo znamenaju tie čísla?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.