Zavrieť

Porady

vklady a výbery z bankového účtu

Ahojte, prečítala som si predpokladám, že všetky témy súvisiace s vystavovaním súhrnných dokladov, myslím tým niekoľko blokov na jeden pokladničný doklad. Ale som neistá, čo v takomto prípade.
Predajňa má tri predajné miesta, každý zamestnanec urobí dennú uzávierku a tržbu vloží na bankový účet. To sú cca 3 vklady denne. Ja účtujem len mesačnú uzávierku z ERP. Čo s tými dennými vkladmi. Môžem ich tiež zaúčtovať jedným dokladom alebo musí byť každý zvlášť?
Konateľ si zas vyberá v hotovosti z bankového účtu 20x do mesiaca.
Musím urobiť pokladničný doklad každý zvlášť alebo stačí jeden?
To je hora papiera.
Díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    mesačnú uzávierku z ERP môžte účtovať mesačne nakoľko kniha pokladnice ERP je pomocná evidencia tržieb ale bankový výpis účtujem podľa položiek.

    JankaV je offline (nepripojený) JankaV

    JankaV
    Áno, bankový výpis účtujem položkovito, ale takto:
    vklad na BU 221/261 lenže k tomu musím urobiť ešte zápis 261/211. A o tieto doklady mi ide. Vlastne ja musím k tomu robiť výdavkové pokladničné doklady.

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    JankaV
    Áno, bankový výpis účtujem položkovito, ale takto:
    vklad na BU 221/261 lenže k tomu musím urobiť ešte zápis 261/211. A o tieto doklady mi ide. Vlastne ja musím k tomu robiť výdavkové pokladničné doklady.
    Áno presne tak. Aj keď z jedného dňa by som výdaj z pokladne dala iba jeden.

    vklady a výbery z bankového účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.