Zavrieť

Porady

Brigada studentov

Emma Emma

Emma je offline (nepripojený) Emma

Prosim o radu,ako je to s brigadami studentov,ak napr.ja spisem dohodu so studentom o brigadnickej cinnosti ,ci musim za neho platit nejake odvody do fondov resp.ci sa jeho mzda zdanuje ak je jeho prijem okolo 2800 sk.dakujem
Usporiadat
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Ak ti podpíše vyhlásenie, môžeš mu dať odpočítateľnú položku. Odvod je 0,8% do SP-úrazové poistenie.
0 0
resola resola

resola je offline (nepripojený) resola

Suhlasim s ricij . Dodala by som snad len tolko , ze v roku 2004 pokial prijem studenta bol 3000,- Sk a viac bol povinny odviest zdravotne poistenie minimalne 420,- Sk.
V roku 2005 jeho prijem nesmie byt vyssi nez minimalna mzda t.j. 6500,- Sk , aby nemusel platit ZP.
0 0
Emma Emma

Emma je offline (nepripojený) Emma

Nerozumiem tomu o aku odpocitatelnu polozku sa jedna .A ak som neodviedla urazovu poistku?Teda prijem do 2800 Sk sa nemusi zdanit?
0 0
resola resola

resola je offline (nepripojený) resola

Jedna sa o odpocitatelnu polozku z danoveho zakladu, tento rok t.j.6736,- Sk mesacne. To znamena , ze pokial Ti student podpise vyhlasenie /tlacivo dostat v SEVTE / ,ze si nikde inde neuplatnuje odpocitatelnu poolozku jeho mzda bude vyzerat nasledovne :
Hruby prijem 2800,-
danovy zaklad je 0,- /v tom pripade t.j. 2800 - 6736 = 0,- /

cisty príjem 2800,- Sk a organizacia odvedie 0,8% t.j. 23,- Sk

Ked to vyhlasenie nepodpise , vypocet je nasledovny :

HP 2800,-
dan 19% -532,-
cisty prijem 2268,-
0,8 % urazove poistenie do SP musis odviest v kazdom pripade.
Ak si urazove poistenie neodviedla , tak je potrebne odviest a SP poslat opravne hlasenie .
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
odpočitateľná položka 6736,- mesačne , ak má podpísané vyhlásenie o odpočiteteľných položkách/nájdeš ho na stránke www.finance.gov.sk/......tj. výpočet asi takýto:
2800 brutto
-6736 odpoč.položka
0 základ dane, t.j. daň sa neplatí
2800 netto

ak nemá podpísané vyhlásenie o odpoč.položkách, tak výpočet vyzerá nasledovne:
2800 brutto
- 19% daň/t.j.532,-
2268 netto

zo študentskej dohody sa poistné deckám nezráža, len firma platí do sociálky
z brutta 0,8%, t.j z 2800 korún odvedieš 23 korún do sociálky...samozrejme sa firma musí v sociálke zaregistrovať ak ešte nemá iných zamestnancov...a musíš poslať ešte mesačný výkaz do sociálky...výkaz nájdeš na stránke soc.poisťovne

a k dohode musí študent priložiť doklad o návšteve školy a mal by to byť študent denného štúdia, nie diaľkár, nie večerný atď...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nemusíme študentov prihlasovať do SP tak ako nemusíme dohodárov?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Aká je spodná veková hranica pre zamestnanie študenta-brigádnika? Ďakujem za info
0 0
sylva sylva

sylva je offline (nepripojený) sylva

Podľa mňa bol študent v r. 2004 povinný platiť zdravotné poistenie nie od 3.000,- Sk, ale od 3.001,- Sk. Ako to bude v r. 2005 ? Do 6.499,- asi platiť nebude, ale od 6.500,- áno.
Naposledy upravil sylva : 14.01.05 at 07:16 Dôvod: chyba v texte
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
sylva
Podľa mňa bol študent v r. 2004 povinný platiť zdravotné poistenie nie od 3.000,- Sk, ale od 3.001,- Sk. Ako to bude v r. 2005 ? Do 6.499,- asi platiť nebude, ale od 6.500,- áno.
Štát je platiteľom poistného za nezaopatrené deti, ak nemajú vlastný príjem, ktorý podlieha dani z príjmov a presahuje 3.000,- Sk.
Tak si to vysvetlite ako chcete. Ale podľa mňa až od 3.001,- Sk.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Paula
Aká je spodná veková hranica pre zamestnanie študenta-brigádnika? Ďakujem za info
Od pätnástich, nie?
0 0
anina anina

anina je offline (nepripojený) anina

Mali sme studenta na 3 mesiace, u nas nepodpisal vyhlasenie, ale u ineho
zamestnavatela, kde pocas roku pracoval ho podpisal. Ziadost o ročné zúčtovanie dane poslal nam.
Je to nasou povinnostou? Alebo si ma podat danove priznanie?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
žiadosť by mal poslať tomu zamestnávateľovi, kde si uplatňoval nezdaniteľnú časť. takže nič nevykonávaj, zákon ti to neprikazuje
0 0
jurajt jurajt

jurajt je offline (nepripojený) jurajt

vladan
žiadosť by mal poslať tomu zamestnávateľovi, kde si uplatňoval nezdaniteľnú časť. takže nič nevykonávaj, zákon ti to neprikazuje
ak si student uplatnoval nezdanitelne minimum, pri praci na dohodu o brigadnicku cinnost studentov, a pocas celeho roka mal mzdu mesacne do 3000 sk vratane, je povinny si podat danove priznanie, ak nepoziada zamestnavatela, u ktoreho vyhlasenie podpisal? a ak nemal inych zamestnavtelov? vdaka za odpoved.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
nie, tvoj študent si nemusí podať daňové priznanie, ak nepožiada zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane, lebo jeho príjem za rok 2004 bol vo výške 36 000,- Sk (3000 x 12), čo je určite menej ako 40416 (50% 19,2-násobku životného minima). A túto hranicu určuje zákon o dani z príjmov ako povinnosť, resp. nespovinnosť podať daňové priznanie
Ale dúfam, že iné príjmy okrem týchto 36 000,- Sk nemal
0 0
jurajt jurajt

jurajt je offline (nepripojený) jurajt

vladan
nie, tvoj študent si nemusí podať daňové priznanie,...
srdecna vdaka, usetri to kopec agendy.
0 0
jurajt jurajt

jurajt je offline (nepripojený) jurajt

este takyto pripad:

studentka doktorandskeho studia. pobera mesacne cca 10 000 stipendia, nezdaneneho. pracuje u nas na dohodu o brigadnickej cinnosti studentov, mesacne do 3000 sk, nezdanitelne minimum si neuplatnuje, cize normalne jej strhavame 19% danoveho preddavku. okrem toho este predava oriflame (mlm) a ma z toho prijem (zrejme na nejaku dealersku zmluvu) 500 - 1000 Sk mesacne. nie je zivnostnik, ani nie je nikde registrovana ako SZCO. co s nou z pohladu rocneho zuctovania dane, alebo jej danoveho priznania? opat vdaka za rady. :-)
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Štipendium sa jej nezdaňuje, podá si daňové priznanie, má nárok na nezdaniteľné minimum. Keďže zarábala ešte na oriflame, mala by si podať DP sama.
0 0
jurajt jurajt

jurajt je offline (nepripojený) jurajt

ricij
... mala by si podať DP sama.
dakujem pekne.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
jurajt
dakujem pekne.
Yo, rád. Mimochodom na dohodu si tento rok môže zarobiť koľko chce, keďže už je poistená ako doktorand-je teda zamestnancom z pohľadu zdravotného poistenia. V minulom roku to už som si nie celkom istý ale v podstate by to malo byť rovnaké, teda nemusela zarábať do 3.000,- Sk.
0 0
jurajt jurajt

jurajt je offline (nepripojený) jurajt

ricij
Yo, rád. Mimochodom na dohodu si tento rok môže zarobiť koľko chce, ... teda nemusela zarábať do 3.000,- Sk.
rok 2005. student bez akehokolvek dalsieho prijmu. pracuje na dohodu o brigadnickej cinnosti studentov. uplatnuje si nezdanitelne minimum u jedneho zamestnavatela, zaraba 6000 mesacne. zdravotne odvody neplati ani on, ani firma, kedze ma prijem zo zavislej cinnosti nizsi nez minimalna mzda? firma za neho plati akurat 0,8% urazoveho poistenia do socialky. na konci roka mu treba spravit zuctovanie preddavkov dane z prijmu, alebo netreba a je to vybavene? musi si pripadne on podat danove priznanie, ak uz medzicasom prestal pracoovat? ako je to? vopred vdaka...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať