Zavrieť

Porady

Učtovanie vysporiadaných záloh na prelome danoveho obdobia

Prosim o radu pripadne nejaké usmernenie, ak vyšlo k učtovaniu záloh. Zálohu som dávala do daňoveho priznania v predchádajúci mesiac(nakoľko záloha bola zaplatená 29/4/204) a celkovú vyučtovaciu faktúru ktorej plnenie je 19/5/2004.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    zuzi je offline (nepripojený) zuzi

    také celkom obyčajné dievča, čo má rado účtovanie, ale dane nie... ...viac zuzi
    Usmernenie pokiaľ viem nevyšlo, ale do DP za 5/2004 je DPH 0,-Sk, ak Ste si ju celú odpočítali, resp. odviedli v mesiaci 4/2004. Ak nie, zvyšok vysporiadate v máji. V tom sa nič nezmenilo ani po prijatí zákona 222/2004. Ale v tuzemsku platí, že ak je úhrada zálohy a zároveň fa v tom istom mesiaci, stačí vystaviť iba 1 fa (viď §71, ods.1).

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    Mala by som otázku

    čo v prípade že prijmem zálohu na tovar 1.5. do 15dní mám povinnosť vystaviť faktúru za prijatie zálohy, ale zároveň by sme chceli dodať tovar napr. 25.5. čiže by sme vystavili v máji aj faktúru za dodávku tovaru vyčíslili DPH z celej čiastky a odpočítali by sme zálohu. V tom prípade by sme do 15.5. nevystavovali fa za prijatie zálohy veď načo keď bude tovar dodaný ešte v máji. Lenže dodávka tovaru sa nestihne uskutočniť v máji ale pôjde až v júni. Čo v takom prípade ak sme do 15.5. nevystavili faktúru na zálohu z dôvodu bla bla ktorý však nikoho nezaujíma??????? Vie mi niekto odpovedať?

    Učtovanie vysporiadaných záloh na prelome danoveho obdobia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.