Zavrieť

Porady

Ukončenie mandátnej zmluvy

Mám uzatvorenú mandátnu zmluvu, chcela by som vás poprosiť o nejaký vzor písomnosti, ako túto zmluvu ukončiť pred uplynutím doby, na ktorú bola uzatvorená. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Bolo by dobre ju k tomu vidiet, ze na akych podmienkach ukoncenia, vypovede alebo odstupenia ste sa dohodli

    k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

    k.i.n.o.
    Súhlasím s joshom, podmienky výpovede by mala obsahovať samotná MZ. A treba väčšinou počítať s určitou výpovednou lehotou. Preto najlepším riešením je dohodnúť sa s druhou stranou a uzavrieť Dohodu o ukončení mandátnej zmluvy k určitému dátumu - jednoduché a jasné, len bohužiaľ nie vždy sa to dá použiť (teda dohodnúť sa s druhou stranou). Vzor takejto dohody som tu už raz dával, stačí vyhľadať.
    Ďakujem za radu. Vzor dohody o ukončení mandátnej zmluvy som si našla. V tej mojej zmluve je uvedené, že "mandátna zmluva môže byť ukončená na základe dohody obidvoch zmluvných strán a len písomnou formou". Dôvod ukončenia z mojej strany je nástup na MD.

    Ukončenie mandátnej zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.