Zavrieť

Porady

Druzstevny byt...prevod clesnkych prav

Dobry Den,

byvam v druzstevnom byte (nie som jeho vlastnikom). Chcel by som poprosit skusenejsich o radu...
Chcel by som uskutocnit prevod clenskych prav na inu osobu s tym ze by to samozrejme nebolo zadarmo. Mohol by mi niekto doporucit nejaky postup ako by sa to dalo pravne osetrit tak, aby obidve strany mali nejaku poistku? Viem, ze sa to v praxi robi pomerne casto, nepoznam vsak presny postup.

Za odpovede Vam vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Neviem o čo presne Ti ide ohľadne tej poistky. Ale v prvom rade by som zašla na príslušné bytové družstvo pre tlačivá na Prevod členských práv a povinnosti a dohody o majetkovom vysporiadaní . Na niektorých družstvách tie tlačivá nevydávajú , ale je potrebná účasť obidvoch strán / teda prevádzajúceho a nadobúdateľa/ . Treba sa informovať čo všetko treba absolvovať / od zistenia či na byte nie je nedoplatok , technickú obhliadku bytu až po overenie podpisov na zmluve, zaplatenie poplatkov a pod/ Je viac ako pravdepodobné , že byt nepredávaš za zostatkovú hodnotu členského podielu , takže doporučujem, okrem toho čo som uviedla hore spísať samostatnú dohodu o finančnom vysporiadaní, / kedy a ako bude peniaze vyplatené. kedy bude byt uvolnený a pod/ a všetko si dať overiť u notára. / myslím podpisy účastníkov/

    Druzstevny byt...prevod clesnkych prav

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.