Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať nákup na splátky

Zdravím Vás,

ako mám zaúčtovať nákup LCD televízora, ktorý som kúpil na splátky cez splátkovú spoločnosť. Výška akontácie bola 12.000,- Sk, zaplatil som v bankomatovou kartou priamo v predajni. Jediný doklad, ktorý som dostal, je zmluva medzi mnou a splátkovou spoločnosťou, na ktorej je uvedená zaplatená akontácia. Stačí táto zmluva ako doklad?
A ako potom zaúčtujem mesačné splátky?
Celková cena je 25.000,- Sk. Vopred ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lipe je offline (nepripojený) lipe

    lipe
    Na tejto strane je podobná téma, zakladateľ témy:salamun: tam je aj odpoveď
    aj pre tento prípad.

    orazel je offline (nepripojený) orazel

    orazel
    Myslím, že zmluva nestačí, mala by byť aj faktúra.... a čo sa týka zaučtovania, ja to robím tak, že zaevidujem faktúru do knihy záväzkov a všetky platby (splátky) sú čiastkové úhrady tejto faktúry..... to je ale môj názor

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    lipe
    Na tejto strane je podobná téma, zakladateľ témy:salamun: tam je aj odpoveď
    aj pre tento prípad.

    lipe klikni na tému salamun pravým tlačítkom daj skopírovať a cez odpoveď klikni prilepiť ......skús to a dostane sa sem aj ten link na správnu odpoveď

    Funtomas je offline (nepripojený) Funtomas

    Funtomas
    lipe
    Na tejto strane je podobná téma, zakladateľ témy:salamun: tam je aj odpoveď
    aj pre tento prípad.
    kde presne? nemozem najst ziadny prispevok od salamun-a???

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Funtomas
    Zdravím Vás,

    ako mám zaúčtovať nákup LCD televízora, ktorý som kúpil na splátky cez splátkovú spoločnosť. Výška akontácie bola 12.000,- Sk, zaplatil som v bankomatovou kartou priamo v predajni. Jediný doklad, ktorý som dostal, je zmluva medzi mnou a splátkovou spoločnosťou, na ktorej je uvedená zaplatená akontácia. Stačí táto zmluva ako doklad?
    A ako potom zaúčtujem mesačné splátky?
    Celková cena je 25.000,- Sk. Vopred ďakujem za odpoveď.

    Televízor v hodnote 25 000,- Sk zapíšeš do DM dňom nadobudnutia .
    Na základe zmluvy a splátkového kalendára celkovú sumu zapíšeš do záväzkov ako záväzok voči spoločnosti .Každú platbu zo závaäzkov budeš odpisovať dňom zaplatenia , a tým sa záväzok bude znižovať .

    Platba akontácie sa zaúčtuje do VOZD materiál a ďalšie splátky tiež postupne do VOZD - materiál , samozrejme s tým že TV bude evidovaný v DM.

    Ak sa kúpa udiala v roku 2006 , zostatok záväzku vykazuješ spoločne s ost.záväz. vo Výkaze o majetku a záväzkoch k 31.12.2006

    To všetko v prípade , že TV sa používa v podnikaní na dosahovanie príjmov .

    lipe je offline (nepripojený) lipe

    lipe
    salamun sa pýta na splátky fotoaparátu dostal takú odpoveď či je ten fotoaparát do podnikania.Tak aj televízor či je na dosiahnutie a zabezpečenie
    príjmov v podnikaní,keď ano tak súhlasím s názorom čo písal orazel

    Funtomas je offline (nepripojený) Funtomas

    Funtomas
    Zita5
    Televízor v hodnote 25 000,- Sk zapíšeš do DM dňom nadobudnutia .
    Na základe zmluvy a splátkového kalendára celkovú sumu zapíšeš do záväzkov ako záväzok voči spoločnosti .Každú platbu zo závaäzkov budeš odpisovať dňom zaplatenia , a tým sa záväzok bude znižovať .

    Platba akontácie sa zaúčtuje do VOZD materiál a ďalšie splátky tiež postupne do VOZD - materiál , samozrejme s tým že TV bude evidovaný v DM.

    Ak sa kúpa udiala v roku 2006 , zostatok záväzku vykazuješ spoločne s ost.záväz. vo Výkaze o majetku a záväzkoch k 31.12.2006

    To všetko v prípade , že TV sa používa v podnikaní na dosahovanie príjmov .
    Áno, TV použijem na podnikanie, budem ho využívať namiesto LCD monitora k počítaču. A počítač využívam k dosiahnutiu príjmov.
    Problém je asi v tom, že tú akonmtáciu 12.000,- Sk som zaplatil z osobného účtu. Neskoro som si to uvedomil. Čo s tým? Ako to zaúčtovať v tomto prípade?

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    http://www.porada.sk/t14732-kupa-na-...1kup+spl%E1tky v tejto téme je tiež písané o splátkach.

    SZČO si kúpil cez Triangel zváračku, nemá žiadnu faktúru, len zmluvu o pôžičke, kde ani nie je kolonka na IČO, len na rodné číslo. Ďalej má aj splátkový kalendár, suma zváračky je Sk 28 990,--. Môže si to dávať do nákladov, keď ju používa pri podnikaní?

    janasv je offline (nepripojený) janasv

    janasv
    Mam podobny problem - PC kupeny na splatky cez splatkovu spolocnost. Doklady - ppd z pokladne na akontaciu, zmluva o uvere na zvysnu ciastku. Fyzicka osoba podnikatel, platca DPH, chce si uplatnit odpocet. Splatkova spolocnost ziadny iny doklad - danovy doklad /fakturu na zvysnu ciastku a pod. .../ k tomu neposkytuje. Ani predajna, kde bol PC kupeny.
    Vopred dakujem za pomoc.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.