Zavrieť

Porady

znizenie zakladu dane

Prosim o pomoc ako sa da znizit zaklad dane.Pracujem ako asistentka predaja.Mesacne fakturujem firme za vykonanu pracu.Nemam ziadne naklady okrem cestovneho,nejakych tlaciv a uctov za telefon +platim zdravotnu poistku.Chcela som vyuzit pomoc dcery studentky(ze jej akoze zaplatim ako brigadu),ale nevedela som,ze to treba nahlasit na socialku a ani som neodviedla urazovu poistku.Poradi mi niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    Možno by si jej mohla urobiť dohodu o vykonaní práce, to sa nenahlasuje (zatiaľ), s tým, že odmenu jej vyplatíš na konci roka vo výške trebárs 90.000,- Zaplatí síce za december ZP (sama vo výške 14%), ale len z vym.základu 32.000,-,zdaníš jej to síce,ale podá si daňové priznanie, odpočíta si v daňovom priznaní ročnú nezdaniteľnú časť a daň jej vráti daňový úrad. Úrazové poistenie odvedieš 0,8% za december.Ty budeš mať sumu v nákladoch a dcéra daň nezapltí, len 14% z 32.000 zdravotné poistenie.

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Ja by som skôr urobila dohodu o brigadnickej práci študenta, doložila potvrdenie o návšteve školy. Ak nie ste zaregistrovaná ako zamestnávateľ v SP, tak zaregistrovať, aby vám pridelili IČZ, pod ktorým odvediete úrazové poistenie 0,8% z odmeny, to musíte urobiť aj v prípade DVP.Dáte dcére podpísať vyhlásenie k príjmu a za daný mesiac jej znížite daňový základ o 6736,-. Za dcéru odvediete ZP. Dcéra si podá k 31.3.2005 daňové priznanie, kde si uplatní celú nezdaniteľnú čiastku 80832. Na základe daňového priznania jej DU vráti preplatok na dani.
    Viac nájdete napr. na www.porada.sk/showthread.php?t=4005 alebo www.porada.sk/showthread.php?t=3562 alebo www.porada.sk/showthread.php?t=3329

    d.varmeda je offline (nepripojený) d.varmeda

    d.varmeda
    Ja by som mal este jednu otazku. Aky je minimalny vek studenta? A ako tento problem Zmluvou o dielo?
    Dakujem

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    d.varmeda
    Ja by som mal este jednu otazku. Aky je minimalny vek studenta? A ako tento problem Zmluvou o dielo?
    Dakujem
    Môj názor:
    Minimálny vek študenta ohraničený 15.rokom a potvrdením školy o jeho príprave na budúce povolanie (nie základná školská dochádzka).
    Zmluva o dielo podľa Občianskeho zákonníka §631-§643. Ako to tak čítam, nie je tam obmedzenie, že to nemôže byť študent. Ak bude zmluva spísaná podľa Občianskeho zákonníka, tak študentovi v mesiaci, v ktorom bude mať príjem viac ako 3000,- z tejto zmluvy vznikne povinnosť odviesť poistné do ZP 14% z daného príjmu.
    Ak by išlo o príjem, ktorý nepresiahne v zdaňovacom období päťnásobok sumy životného minima platného k 1.1. príslušného zdaňovacieho obdobia, tak podľa § 9 ods.1 písm.h) by bol tento príjem oslobodený od dane.

    d.varmeda je offline (nepripojený) d.varmeda

    d.varmeda
    ACCAD - Takze aky typ zmluvy resp dohody je najlepsi podla teba . Napisem priamo : chcem vyplatit sumu maximalnu, jednorazovo v decembri , a nechcem z nej odvadzat nic. Porad. Dakujem

    znizenie zakladu dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.