Zavrieť

Porady

výsluhový dôchodok a odpočítateľná položka

Dobrý deň, prosím o radu pri veľkom probléme. Zamestnanec vo vyhlásení k zdaneniu prijmov uviedol, že poberá výsluhový dôchodok. Mojou nepozorsnoťou sa stalo, že som mu uplatňovala počas roka nezdaniteľnú položku. Pri žiadosti o ročné zúčtovanie uviedol, že je poberateľom výsluhového dôchodku. Chcem poprosiť, ak má niekto skúsenosť
s podobným problémom, ako mám postupovať a zároveň aké sú sankcie za
za tento nesprávny postup. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    jaanna
    Dobrý deň, prosím o radu pri veľkom probléme. Zamestnanec vo vyhlásení k zdaneniu prijmov uviedol, že poberá výsluhový dôchodok. Mojou nepozorsnoťou sa stalo, že som mu uplatňovala počas roka nezdaniteľnú položku. Pri žiadosti o ročné zúčtovanie uviedol, že je poberateľom výsluhového dôchodku. Chcem poprosiť, ak má niekto skúsenosť
    s podobným problémom, ako mám postupovať a zároveň aké sú sankcie za
    za tento nesprávny postup. Ďakujem.
    Ešte je dôležité, či poberal výsluhový dôchodok k 1.1.2006. Ak nie, tak má nárok na odpočítateľnú položku. Ak áno, tak pri ročnom zúčtovaní mu neuplatníš odpočítateľmú položku, (alebo len rozdiel, ak má dôchodok nižší), a budeš mať uňho nedoplatok na dani, ktorý mu strhneš zo mzdy. S daňovým úradom to vysporiadaš za celú firmu (všetkých zamestnancov), (ak to bude nedoplatok, tak doplatíš daň).

    výsluhový dôchodok a odpočítateľná položka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.