Zavrieť

Porady

Sankčný úrok

Vie niekto presný vzorec, ako sa počíta sankčný úrok pri oneskorenej platbe dane? Viem, že úroková sadza NBS je 5 %, ale pomohol by mi presný výpočet, zabudli sme zaplatiť mesačný preddavok, je to asi 30 dní omeškania, tak by som rada vedela, čo mám čakať. Díky vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    oneskorená platba dane a nezaplatený preddavok...to sú 2 rozpory v Tvojej otázke.
    Je totiž rozdiel v násobku úroku NBS...

    ale keďže popisuješ omeškanie platby preddavku - zrejme to patrí pod § 35b ods. 2 - teda štvornásobok úr. sadzby NBS - teda 4 * 5% = 20%
    Počíta sa od nasledujúceho dňa po termíne splatnosti preddavku až do dňa platby vrátane. Keby si dala presné dátumy - nemusel by som sa tu teraz škriabať po hlave ak to napísať v premenných. Takže daj si tú námahu a napíš sem presné dátumy a výšku preddavku - a ja Ti poviem koľko budete platiť - nechce sa mi to rozpisovať pomocou imaginárnych písmeniek a vzorcov.

    Deny je offline (nepripojený) Deny

    Deny
    O.K. Tibor, jedná sa o 21 038 Sk, nezaplatený preddavok za apríl 2004, zaplatíme dnes.Díky.

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    tak je to niečo okolo 468 SKK - máš to v priloženom súbore...

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    a ešte ma tak napadlo...prečo to platíš až dnes a nie spolu s májovým preddavkom?

    Deny je offline (nepripojený) Deny

    Deny
    Díky, už som si aj našla na stránke www.drsr.sk daňovú kalkulačku a výpočet, je to zhruba toľko, ale do 500,-Sk sa nevyrubuje. Prečo sme zabudli, práve to je to, že šéf nezaplatil 30.4.,lebo nemal peniaze a pri výpise z mája som zistila, že ho nezaplatil vôbec. Predtým platil štvrťročne, takže si musíme zvykať na mesačnú povinnosť. Zdravím.

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    Deny - dobre tomu rozumiem? ak si nezaplatila ani za máj doteraz - tak to musíš platiť penále - lebo spolu je to za jednu daň viac ako 500,- SK - ale ak si to za máj včas zaplatila - tak OK - len listom informatívne upovedomíš správcu dane.

    Deny je offline (nepripojený) Deny

    Deny
    Keď tak nad tým uvažujem, tak vlastne ten májový, ktorý bol zaplatený 30.5.2004 je vlastne zaplatený aprílový a my sme dlžní za májový preddavok? Asi radšej zavolám daňovej úradníčke ako to vlastne je. V podstate som len chcela vedieť asi s akým postihom môžem rátať. Dúfam, že to nakoniec vyjde do 500 Sk a keď nie, čo sa dá robiť.Díky za radu, máš dobré postrehy, aj s tým cesťákom si mi pomohol, lebo cesťáky som nerobievala a JÚ len druhý rok. Čo sa dá skúšam vyčítať v zákonoch, ale skúsenosti to nenahradí. Zdravím.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.