Zavrieť

Porady

Výber peňazí z valutovej pokladne

Idem rovno k problému:

1) Výber peňazí z BÚ (korunového) 78.000 SK = 60.000 Kč
2) Vklad peňazí do valutovej pokladne 60.000 Kč = 78.000 Sk
3) Výber peňazí z valut. pokladne 56.890 Kč = 72.022,70 Sk
4) zostatok v pokladni 3.110 Kč
5) výber paňazí z pokladne 3.110 Kč x 1,272 = 3.955,90 Sk

Moja otázka: ako mám zaúčtovať rozdiel daný v Sk, ktorý mi vznikol? Je to 2.021,40 Sk a neviem, čo s tým.
Kurzy sú dané k dátumu zúčtovania

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    ďakujem
    ja som len nevedela, že či to môžem dať na 563, keď som nemala žiaden účet 6xx.
    Takže ak bol výber 30.12. tak zaúčtované to bude: 563 / 211 ae.

    dúfam, že som to správne pochopila

    TOKY je offline (nepripojený) TOKY

    TOKY
    Som medzi Vami nová, dúfam, že aj mne niekto pomôže v tejto téme. Rozdiel v Sk v PÚ sa zaúčtuje na účet 563, ale ako to vyriešiť v JÚ?
    Ďakujem

    TOKY je offline (nepripojený) TOKY

    TOKY
    Ďakujem za pomoc. Takže normálne zaúčtujem výber valút s aktuálnym kurzom NBS a potom vzniknutý rozdiel v Sk, ktorý mi ešte zostane v pokladni, interným dokladom k 31.12. ako kurzový zisk alebo stratu..

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Ja si myslím, že ak vyberieš valuty z pokladne a neostane ti už nič, tak by si to mala zúčtovať v daný deň, ak tam už nemáš iný pohyb v daný deň. Cez interný doklad.

    dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

    dkleinova
    Dobrý deň,

    ja tu mám takú vtipnú situáciu, ktorú v podstate neviem ako vyriešiť v rámci zákona.

    Mali sme vo valutovej pokladnici zostatok. Následne môj šéf zobral všetky peniaze, čo v pokladnici zostali a vložil ich na účet v banke. Lenže zádrhel, vložil do banky viac, než bolo oficiálne podľa účtovníctva vo valutovej pokladni. Predpokladám, že niekomu boli vyplácané diéty na SC a nechal to v pokladnici. Jedná sa o malú sumu, ale poraďte prosím, ako z toho von?

    Mám použiť ID? A čo kurz, ktorým rozdiel prepočítať?

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    napada ma iba toto riesenie:

    - vklad do banky zauctuj na 2x (prvy pohyb presne vo vyske vyberu z valutovej pokladne, druhy pohyb kratkodoby vklad podnikatela - zavazok voci konatelovi, ci spolocnikovi)
    - nasledne tento kratkodoby vklad vrateny cez pokladnu

    oprava: nie podnikatela ako konkretne myslene SZCO, ale myslela som toho cloveka, co to takto vlozil...
    Naposledy upravil andreaS : 02.02.10 at 06:57 Dôvod: upresnenie pojmu

    dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

    dkleinova
    andreaS Pozri príspevok
    napada ma iba toto riesenie:

    - vklad do banky zauctuj na 2x (prvy pohyb presne vo vyske vyberu z valutovej pokladne, druhy pohyb kratkodoby vklad podnikatela - zavazok voci konatelovi, ci spolocnikovi)
    - nasledne tento kratkodoby vklad vrateny cez pokladnu
    fiha, tak nad tymto som nerozmyslala.. no, len my sme komora (aj ked uctujeme v PU), tak ziadneho podnikatela tu nemame..

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    opravila som aj povodnu odpoved...

    tym podnikatelom myslim toho cloveka, kt. takto vlozil peniaze do banky... moze to byt ktokolvek... ci uz zamestnanec, spolocnik, konatel... cudzi clovek... tak podla toho treba vybrat aj prislusny zavazkovy ucet... a ten isty pouzit na vratenie...

    dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

    dkleinova
    no, tak som sa bavila so sefom a vravel, ze tie peniaze nikto nebude uz chciet spat, tak ze ich nechame v banke a netreba to zbytocne komplikovat. tak rozmyslam, ze to zauctujem ako prebytok v pokladni predtym, ako sa peniaze vlozili do banky. tusim sa to uctuje ako 211/668 a asi na to pouzijem zahranicny interny doklad, este som to totiz nikdy nerobila len neviem, ci tam treba nejaky kurz pouzit..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.