Zavrieť

Porady

Zamestnanec a zároveň konateľ v inej firme

Mám trvalý pracovný pomer na vysokej škole, popri tom som spoločníkom a zároveň konateľom spoločnosti s ručením obmedzeným. Budem musieť od 1.1.2005 platiť ZP resp. odvody do SP aj ako spoločník/konateľ za predpokladu, že moj podiel z príjmu spoločnosti na konci roka bude vyšší ako 12 násobok min. mzdy? (doteraz som nemusel nič odvádzať)
Ako by sa zmenila situácia, ak by som stratil trvalý pracovný pomer, resp. vzdal by som sa funkcie konateľa?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    skús nájsť odpoveď napríklad v tejto diskusii: http://www.porada.sk/showthread.php?...Nov%FD+z%E1kon

    varga je offline (nepripojený) varga

    varga
    vladan
    skús nájsť odpoveď napríklad v tejto diskusii: http://www.porada.sk/showthread.php?...Nov%FD+z%E1kon
    Tú diskusiu som čítal, len som si nie úplne istý ako to je po poslednej novele zákona. Plné znenie zákona po novelizácii som tiež čítal, ale stále som si nie úplne istý. Zatiaľ to vyzerá, že musím platiť preddavky 910 Sk, ktoré mi však vrátia, kedže som už zaplatil zdravotné poistenie ako zamestnanec zo základu vyššieho ako 79500 Sk.
    Budem musieť platiť tieto preddavky stále aj budúci rok?

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Preddavky platíš podľa príjmu dva roky, resp. jeden rok pozadu. Ak si tam príjmy nemal, tak si zvolíš preddavky, môžeš aj v nulovej výške, keďže si poistený už ako zamestnanec.

    Zamestnanec a zároveň konateľ v inej firme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.