Zavrieť

Porady

Nemame gastro listky ale iba listky na obed s razitkom.

Nemame gastro listky ale iba blbe listky na obed s razitkom. Proste nejaky blby papier ze obed s razitkom.. Chcem sa opytat ci mame pravo mat normalne gastro listky nejakej znacky aby sme mohli ist na obed do restauracie kde su lepsie podmienky a lepsi vyber a lepsia strava.. Takto musim chodit iba do tej restiky kde ma nas zamestnavatel nejaku zmluvu a po pripdae ine ksefty.. Strava tam je hrozna a casto sme sa stazovali.. maximalny vyrazia kucharku a vsetko je to stale to iste.. maximalne dva jedla na vyber.. kdez to vedla v restike je ich 10. Tak mi prosim poradte ci je vobec mozne ze taketo listky este funguju a ako mame ziskat gastro listky.. stale nam hovori ze to neprichadza do uvahy nieco take..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    beakap je offline (nepripojený) beakap

    beakap
    Žial, zákon hovorí len o tom, že zamestnávateľ j povinný poskytnúť zamestnancom teplé jedlo, je na ňom, ako si to zariadi, či má závodnú jedáleň, dáva stravovacie lístky a prestávku na obed aslebo Vám nariadi chodiť do súkromnej reštaurácie, s ktorou má zmluvu. Z ničoho nevyplýva, že to musí byť aj chutné, stačí, ak spĺňa hyg. normy.
    Veľa šťastia.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Je to rozhodnutie tvojho zamestnávateľa a je na tebe, aby si ho skúsila po dobrom presvedčiť, že dobre najedený a spokojný zamestnanec lepšie pracuje. Gastro lístky sa dajú kúpiť v rôznej cene, v tom by problém nemal byť.
    Ak je to zmluva s kamarátom, tam neurobíš nič, akurát si ho poštveš proti sebe.
    Zamestnávatelia šetria na tom, že nie všetci zamestnanci chodia na nechutné obedy. Gastro lístky by asi fasovali všetci.

    mrlado je offline (nepripojený) mrlado

    mrlado
    Ved prave ja si tym padom listky neberiem lebo sa to neda jest.A chcem sa opytat mam potom narok na nejake vykompenzovanie finanncne za to ze si neberiem stravne listky? Musi mi doplatit tu cast co by mi dal keby som si bral listky? Asik tazko coo To aby si clovek braval zo sebou vahu a vazil jedla a jedol vseliake kosti a slachy pripadne spony z ueterok fuj.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Keď odmietneš stravu poskytovanú zamestnávateľom tak nemáš nárok na nič ale ak je tam nekvalitná strava tak tam pošli kontrolu.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    bepo
    Keď odmietneš stravu poskytovanú zamestnávateľom tak nemáš nárok na nič ale ak je tam nekvalitná strava tak tam pošli kontrolu.
    vlastná skúsenosť ???
    Naposledy upravil liba2 : 21.01.07 at 21:18

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Som SZČO a nemám zamestnancov. Ak by som mala, som povinná im zabezpečiť teplé jedlo. Určite by som to neriešila gastro lístkami, ktoré použije zamestnanec na nákup potravín pre svoju rodinu. Nemala by som pocit, že som splnila literu zákona./Radšej by som im pridala na mzde za vykonanú prácu./ Zabezpečila by som stravu v reštaurácii, s ktorou by súhlasili aj zamestnanci. Samozrejme, chodila by som tam aj ja.
    Skúsenosť zamestnávateľov poskytujúcich gastrolístky /klientov / je taká, že zamestnanec v čase obeda si vybavuje súkromné záležitosti a príde na pracovisko s rohlíkom a šalátom, ktorý samozrejme konzumuje v čase, kedy by mal už pracovať. Žiaľ,taká je skúsenosť.
    Zrejme je to dôvod, prečo Váš zamestnávateľ rieši stravné lístky" blbými "lístkami.
    Naposledy upravil tinaM : 21.01.07 at 21:46

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    tinaM
    Zrejme je to dôvod, prečo Váš zamestnávateľ rieši stravné lístky" blbými "lístkami.
    ja v tom vidim iny zrejmy dovod a to taky, ze zamestnavatel ma urcitu vyhodu, ked posiela svojich zamestnancov na nechutnu stavu. (zmluva u kamosa a pod...)

    gastro listky su taka zaujimava vec, aby bola koza cela, baca kludny a vlk prezraty. zamestnanec dostane listok, zamestnavatel splnil zakonnu povinnost a je za vodou, gastrospolocnost sa nabaluje a nabaluje....
    zamestnanec ma aspon aku taku volbu, ist na denne manu za listok, alebo si za to nakupit jedlo v potravinach....

    to ze zamestnanec papa rohlik so salatom, ked uz ma pracovat, je chyba "discipliny" na pracovisku....ale za ovela vacsi prehresok povazujem, ked si fajciar ide dat svoju davku kazdu hodinku....

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    duficek
    ja v tom vidim iny zrejmy dovod a to taky, ze zamestnavatel ma urcitu vyhodu, ked posiela svojich zamestnancov na nechutnu stavu. (zmluva u kamosa a pod...)

    gastro listky su taka zaujimava vec, aby bola koza cela, baca kludny a vlk prezraty. zamestnanec dostane listok, zamestnavatel splnil zakonnu povinnost a je za vodou, gastrospolocnost sa nabaluje a nabaluje....
    zamestnanec ma aspon aku taku volbu, ist na denne manu za listok, alebo si za to nakupit jedlo v potravinach....

    to ze zamestnanec papa rohlik so salatom, ked uz ma pracovat, je chyba "discipliny" na pracovisku....ale za ovela vacsi prehresok povazujem, ked si fajciar ide dat svoju davku kazdu hodinku....
    V každom prípade by som neposielala svojich zamestnancov na nechutnú stravu. Je to všetko vo vzťahu zamestnávateľ-zamestnanec. Určite si zamestnanec zaslúži úctu. Už aj podaním dobrej stravy. Veď to všetko sa prejaví v odvedenej práci.
    Ale aj tak by som sa snažila podať dobré teplé jedlo, ktoré vyhovuje aj zamestnancovi a nie formou gastrolístkov.
    Naposledy upravil tinaM : 21.01.07 at 23:00

    Nemame gastro listky ale iba listky na obed s razitkom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.