Zavrieť

Porady

Kreditne karty

Dobry podvečer,
prosim Vas je tu niekto kto učtuje v PU platby kredit.visa kartami? Nasi konatelia pouzivaju firemne kreditne karty VISA na uverovy ramec, na konci mesiaca nam pride vypis obratov na kredit.kartach-nie je to presne 30 v mesiaci,uzavierka je vzdy od 20-27 v mesiaci,ten vypis si odkontrolujem s blokmi, dlznu sumu na vypise zaplatim do terminu splatnosti vypisu kreditiek/niekedy aj nasledujuci mesiac prvy tyzden v dalsom mesiaci je zvycajne splatnost/cize sa mi stane ze ked su zrealizovane platby po uzavierke tak obraty na vypise nie su ale su vypisane s presnym datumom zrealizovania platby v dalsom mesiaci, avsak je danove doklady musim zuctovat v dannom mesiaci kedy ta platba bola skutocne zrealizovana.danove doklady-uctenky si zactujem ID naklad/335 +dph, pri uhrade kreditiek rozuctujem 335/221 podla mien a dlznej sumy. vsetky danove doklady-bloky su zauctovane v dannom mesiaci kedy bola platba zrealizovana, stala sa mi taka vec, ze som nasla blocek z PHM v 12/04 ktory patril do novembra. Potrebovala by som poradit,ci mozem ten doklad zauctovat do 12/04 a v 12/04 bol aj zaplateny skutocne z nasho uctu alebo mam urobit opravne priznanie na DPH /sme mesacny platcovia DPH/. je to suma vyssia ako 100,-sk.
neviem ci som to spravne napisala aby ste to pochopili,kto uctuje tieto kreditky urcite vie ako to funguje.
prosim poradite mi? dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    nevie mi niekto poradit? asi si poradim sama s dodatocnym dan.priznanim DPH, co mi ine zostava.

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    Majka
    Dobry podvečer,
    prosim Vas je tu niekto kto učtuje v PU platby kredit.visa kartami? Nasi konatelia pouzivaju firemne kreditne karty VISA na uverovy ramec, na konci mesiaca nam pride vypis obratov na kredit.kartach-nie je to presne 30 v mesiaci,uzavierka je vzdy od 20-27 v mesiaci,ten vypis si odkontrolujem s blokmi, dlznu sumu na vypise zaplatim do terminu splatnosti vypisu kreditiek/niekedy aj nasledujuci mesiac prvy tyzden v dalsom mesiaci je zvycajne splatnost/cize sa mi stane ze ked su zrealizovane platby po uzavierke tak obraty na vypise nie su ale su vypisane s presnym datumom zrealizovania platby v dalsom mesiaci, avsak je danove doklady musim zuctovat v dannom mesiaci kedy ta platba bola skutocne zrealizovana.danove doklady-uctenky si zactujem ID naklad/335 +dph, pri uhrade kreditiek rozuctujem 335/221 podla mien a dlznej sumy. vsetky danove doklady-bloky su zauctovane v dannom mesiaci kedy bola platba zrealizovana, stala sa mi taka vec, ze som nasla blocek z PHM v 12/04 ktory patril do novembra. Potrebovala by som poradit,ci mozem ten doklad zauctovat do 12/04 a v 12/04 bol aj zaplateny skutocne z nasho uctu alebo mam urobit opravne priznanie na DPH /sme mesacny platcovia DPH/. je to suma vyssia ako 100,-sk.
    neviem ci som to spravne napisala aby ste to pochopili,kto uctuje tieto kreditky urcite vie ako to funguje.
    prosim poradite mi? dakujem.
    Majka, mala by si urobiť opravne lebo zdanitelné plnenie bolo v 11/2004 a nezaleži že si to uhradila 12/2004

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    Ahoj Majka ja mám tiež visu a účtujem doklady do obdobia do ktorého patria a potom ak mi príde rozpis raz mesačne napárujem úhrady, tak sa mi nestane že by som mala DPH zle.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    na tom mojom rozpise je iba prve tri tyzdne v mesiaci cize doklady po cca 23 nevidim na vypise iba v nasledujucom mesiaci a ten vypis prichadza po uzavierke koncom dalsieho mesiaca.... Je to uverova karta. pokial si nevytlacim z jednotilivych kariet vypis z internetbank. tak skutocne to nemam ako overit ci mam vsetko -vsetky dan.doklady zauctovane.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    Majka
    ...vsetky danove doklady-bloky su zauctovane v dannom mesiaci kedy bola platba zrealizovana, stala sa mi taka vec, ze som nasla blocek z PHM v 12/04 ktory patril do novembra. Potrebovala by som poradit,ci mozem ten doklad zauctovat do 12/04 a v 12/04 bol aj zaplateny skutocne z nasho uctu alebo mam urobit opravne priznanie na DPH /sme mesacny platcovia DPH/. je to suma vyssia ako 100,-sk...
    Majka ale prečo účtuješ doklady v mesiaci v ktorom sú až zaplatené a nie podla dátumov vystavenia...???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.