Zavrieť

Porady

Služby - ako účtovať?

Potrebovala by som poradiť: Keď stavame stavbu na objednávku, služby od živnostníka napr. murárské práce idú do réžie alebo do materiálu? A keď nám príde nejaka faktúra, na ktorej je materiál + montáž alebo doprava , tak montáž a doprava je réžia alebo materiál? Diki. Adula
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    V § 7 postupoch účtovania v JÚ je uvedené v ods.
    2) Ako materiál sa účtuje skladovaný materiál, ktorý zahŕňa suroviny, pomocné látky a prevádzkové látky, náhradné dielce, obaly a majetok podľa § 5 ods. 5 do doby jeho uvedenia do používania. A následne § 12
    2) Ak má účtovná jednotka vnútorný predpis na prirodzené úbytky zásob pre príslušné účtovné obdobie, účtujú sa úbytky zásob priamo do spotreby. Ak má účtovná jednotka vnútorný predpis o druhoch materiálu účtovaných priamo do spotreby, účtuje sa materiál bez jeho zúčtovania na sklad.

    (3) Súčasťou ocenenia zásob sú zľavy z ceny, napríklad skontá, rabaty, bonusy, pričom ocenenie zásob sa o tieto položky znižuje.

    Ja murár.práce od živnostníkov účtujem do prevádz.réžii, faktúra za meteriál spolu s montážou a dopravou účtujem ako materiál. Všetko to mám ošetrené v inter.smernici a problém stým som pri daň.kontrole nemala žiadny.

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    Renča a keď účtuješ materiál na sklad, tak montaž a dopravu pripočítavaš k cene materiálu? Aďa

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Áno. Je na tebe ako sa rozhodneš. Zváž si čo budeš považovať za spotrebný materiál účtovaný do prevádz.réžií alebo za materiál príjímaný na sklad. Nezabudni si to všetko zapracovať do inter.smernici. V prípade kontroly treba mať pripravenú inter.smernicu. Ak by si ju nemala vtedy by nastali problémy , DÚ by ti môhol napadnúť postup účtovania v JÚ.

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    Renča a keď si materiál dovážame vlastným autom, tak musím k cene materiálu pripočítavať aj cenu za dopravu, alebo mi stačí viesť knihu jázd auta a podľa toho vidno, že sme si to doviezli sami, phm auta dávam na réžiu. Aďa

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    My sme si tiež niekedy dovážali sami materiál. Ja som to účtovala ako prevádz.réžia , klasicky viedla knihu jázd a počítala spotrebu PHM. Dopravu som zahrňovala do ceny materiálu len v prípade, keď to bolo uvedené na faktúre od dodávateľa.

    Služby - ako účtovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.