Zavrieť

Porady

Ako vyjsť zákazníkovi v ústrety?

Zákazník nám ešte v apríli omylom uhradil zálohovú faktúru z osobného účtu.
Pýta sa, či nie je možné mu vystaviť k tejto platbe PPD?
Ako to spraviť, veď ja nemôžem 2x zaznamenať príjem? Podľa mňa nie je možné z mojej strany nič spraviť.
Poradíte mi?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Viera je offline (nepripojený) Viera

    Viera
    Vrátiť platbu v hotovosti ako chybnú cez VPD a znova prijať cez PPD ako úhradu faktúry.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Ďakujem Vierka.
    Môžeš mi ešte, prosím, potvrdiť alternatívu, že si to on preženie cez pokladňu? A pre istotu priloží k tomu jeho osobný výpis z účtu?
    Ďakujem

    Viera je offline (nepripojený) Viera

    Viera
    Mickya
    Ďakujem Vierka.
    Môžeš mi ešte, prosím, potvrdiť alternatívu, že si to on preženie cez pokladňu? A pre istotu priloží k tomu jeho osobný výpis z účtu?
    Ďakujem
    Neviem čo presne myslíš tým, že "on to preženie cez pokladňu".
    Určite bude mať v pokladni VPD - úhradu tvojej faktúry.
    A či si prijme do firemnej pokladne aj súkromné peniaze, ktoré si mu ty vrátila, je len na ňom. Ale v prvom rade to musíš mať v poriadku ty, čiže by som od neho požadovala písomnú žiadosť na vrátenie chybnej platby, kde popíše celú záležitosť a uvedie aj číslo účtu, z ktorého to omylom zaplatil. A na základe nej mu ty vrátiš peniaze.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Myslela som to tak, že ja nebudem v mojom účtovníctve nič meniť. Ale on si priloží vo svojom účte VPD + jeho osobný účet. Myslím, že by s tým nemal mať problém, ak je naozaj zjavné, že službu použil pre firmu a nie pre svoje osobné účely.

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    Ahojcek :-) Ak mu raz vystavis prijmovy a vydavkovy diklad, potom si to samozrejme musis prehnat aj cez svoje uctovnictvo. Vierka ti dobre radi. Takze ak to mas prijate to omylom ako 221/324, tak das vydavkovy akoze vratenie zalohy 324/211 a zaroven prijmovy prijatie zalohy 211/324. Aj ta ziadost je dobry napad,nech to mas v suchu. Pre tvoje uctovnictvo si dolezita ty,nie jeho neporiadok. V kazdom pripade,ak nejake doklady vydas,musis si ich do uctovnictva dat. papa :-)

    Ako vyjsť zákazníkovi v ústrety?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.