Zavrieť

Porady

software pre spravcu bytov

Prosim o radu a nazor : chcem si zalozit zivnost na spravu bytov,chcela bysom vediet, ci niekto pracuje so software od f. Corect Plus alebo poradit aky program vyuziva. Mal by pracovat pod Windowsom a podvojne uctovnictvo.
Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    lubica_02
    Prosim o radu a nazor : chcem si zalozit zivnost na spravu bytov,chcela bysom vediet, ci niekto pracuje so software od f. Corect Plus alebo poradit aky program vyuziva. Mal by pracovat pod Windowsom a podvojne uctovnictvo.
    Vdaka.
    o "patro výš" by to malo byť, nie?

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    Neviem, či myslíš spoločenstvo vlastníkov bytov, ale účtovníctvo neziskových organizácií je aj v POHODE. Je tam PU účtovná osnova pre neziskovky a aj zopár predvolených predkontácií. Ale kalkulácie, predpisy platieb, vyúčtovania nákladov za rok a pod. nerobí, inak celé účto je v tom. Analytiku treba mať členenú na hlavnú činnosť - neziskovú, podnikateľskú činnosť a správu (v návode sú bližšie info). Skús na www.stormware.sk, stiahni si demo na PU - napr.ja mám Pohodu KOMPET (JU aj PU) a skúšaj a potom sa rozhodneš. To čo urobíš v demo, po zakúpení plnej licencie sa ti normálne prenesie a pokračuješ. Práve som to predvčerom pozerala, požiadali ma a je to výzva, ale mám čas na to, ešte to právne neexistuje. Poradím sa s otcom, ten to robí, len neviem či aj účtuje to PU? Inak na SVB je tu dosť odkazov. Skús vyhľadať s heslom "správa bytov" alebo "SVB". Ak hľadáš správcovstvo externe, skús "správcovské spoločnosti", ale myslím, že Ty asi ideš na SVB.

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    Nebudem zatial robit SVB, budem spravovat vlastnikov domu so zmluvou o vykone spravy.Skoro vsetky odkazy som citala a niektore programy som mala na demo, ale jediny od f.Cor. plus uctoval tak, ako som si to predstavovala. Zatial budem robit jeden dom - tak hladam sof. lacnejsi ale dobry .
    Vdaka za radu.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    lubica_02
    Prosim o radu a nazor : chcem si zalozit zivnost na spravu bytov,chcela bysom vediet, ci niekto pracuje so software od f. Corect Plus alebo poradit aky program vyuziva. Mal by pracovat pod Windowsom a podvojne uctovnictvo.
    Vdaka.
    Keď som robil v bytovom hospodárstve tak sme používali softvér z Trenčína. AUtor je Ing. Bytto, alebo Bitto. Tá firma sa volala KBSOFT, ešte si pamätám, že adresa bola na Soblahovskej ulici.

    Tento softvér bol pre prácu účtovníčiek s dátami o predpise platieb a ich likvidácii. Predpis sa generoval automaticky podľa parametrov zadaných pre každý byt. Obrazne sa v počítači postavil panelák so všetkými informáciami o byte a ľuďoch bývajúcich v byte. Nahrávanie išlo veľmi rýchlo, lebo celé byty sa dali opakovať. Z tohoto programi potom vyšli vyúčtovacie fatúry pre vlastníkov alebo nájomcov bytov.

    V tom čase tento program nebol previazaný na účtovníctvo. Teda ja som sa staral o účtovníctvo ako také a dával som podklady pre bytového programu o nákladoch. AK táto firma existuje a bola to solídna firma určite už má prepojenie aby sa nemuselo nič zadávať do počítača 2x.

    apo
    Elena Navrátilová
    apo
    Keď som robil v bytovom hospodárstve tak sme používali softvér z Trenčína. AUtor je Ing. Bytto, alebo Bitto. Tá firma sa volala KBSOFT, ešte si pamätám, že adresa bola na Soblahovskej ulici.

    Tento softvér bol pre prácu účtovníčiek s dátami o predpise platieb a ich likvidácii. Predpis sa generoval automaticky podľa parametrov zadaných pre každý byt. Obrazne sa v počítači postavil panelák so všetkými informáciami o byte a ľuďoch bývajúcich v byte. Nahrávanie išlo veľmi rýchlo, lebo celé byty sa dali opakovať. Z tohoto programi potom vyšli vyúčtovacie fatúry pre vlastníkov alebo nájomcov bytov.

    V tom čase tento program nebol previazaný na účtovníctvo. Teda ja som sa staral o účtovníctvo ako také a dával som podklady pre bytového programu o nákladoch. AK táto firma existuje a bola to solídna firma určite už má prepojenie aby sa nemuselo nič zadávať do počítača 2x.

    apo
    Áno, už má peňažný denník prepojený so sw. Nič sa nemusí zadávať 2x.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Lubica ak si čitala temy v SVB tam sme o tom písali. Áno je to fi KBsoft .najdeš aj ich stranku.


    ...Elen zas si ma predbehla
    Naposledy upravil Halli : 27.01.07 at 21:08
    Elena Navrátilová
    lubica_02
    Nebudem zatial robit SVB, budem spravovat vlastnikov domu so zmluvou o vykone spravy.Skoro vsetky odkazy som citala a niektore programy som mala na demo, ale jediny od f.Cor. plus uctoval tak, ako som si to predstavovala. Zatial budem robit jeden dom - tak hladam sof. lacnejsi ale dobry .
    Vdaka za radu.
    Neviem v akom rozsahu budeš robiť správu, ale ako správca bez účtovníctva sw ani nepotrebuješ. Vlastne ako správca budeš technicky zabezpečovať stránku domu. Účtovníctvo a ekonomiku bude robiť účtovníčka, ekonómka. Tá hlavne potrebuje sw. Podklady k vyhodnoteniu stavu domu /náklady na prevádzku, služby spojené s bývaním,.../ Ti dá účtovníčka, resp. ekonómka SVB.

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    Elena Navrátilová
    Neviem v akom rozsahu budeš robiť správu, ale ako správca bez účtovníctva sw ani nepotrebuješ. Vlastne ako správca budeš technicky zabezpečovať stránku domu. Účtovníctvo a ekonomiku bude robiť účtovníčka, ekonómka. Tá hlavne potrebuje sw. Podklady k vyhodnoteniu stavu domu /náklady na prevádzku, služby spojené s bývaním,.../ Ti dá účtovníčka, resp. ekonómka SVB.
    Dobry deň Vám všetkým,ďakujem za rady,ja si predstavujem vo f. robiť komplet technickú správu a aj účtovníctvo, nakoľko dcera pracovala na predpise nájomnom a účtovníctvo aj mna celkom zaujíma . Preto by som chcela dobry sft. ,aby som mohla robit na jednoduchom princípe a dobre . Skusila som demo, ešte si to preberiem s kb soft a v maji by som mala skusobne nabehnut, aby som uz jún mohla robit naostro.Este raz vam dakujem.

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    apo
    Keď som robil v bytovom hospodárstve tak sme používali softvér z Trenčína. AUtor je Ing. Bytto, alebo Bitto. Tá firma sa volala KBSOFT, ešte si pamätám, že adresa bola na Soblahovskej ulici.

    Tento softvér bol pre prácu účtovníčiek s dátami o predpise platieb a ich likvidácii. Predpis sa generoval automaticky podľa parametrov zadaných pre každý byt. Obrazne sa v počítači postavil panelák so všetkými informáciami o byte a ľuďoch bývajúcich v byte. Nahrávanie išlo veľmi rýchlo, lebo celé byty sa dali opakovať. Z tohoto programi potom vyšli vyúčtovacie fatúry pre vlastníkov alebo nájomcov bytov.

    V tom čase tento program nebol previazaný na účtovníctvo. Teda ja som sa staral o účtovníctvo ako také a dával som podklady pre bytového programu o nákladoch. AK táto firma existuje a bola to solídna firma určite už má prepojenie aby sa nemuselo nič zadávať do počítača 2x.

    apo
    Dakuje, skusim sa s nimi kontaktovat.

    Rado_1 je offline (nepripojený) Rado_1

    Rado_1
    Nieco s podvojnym uctovnictvom obsahuje aj ISD. Vela ti o tom neviem povedat, skus pozriet na and.sk/isd.

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Áno program, od fy Corect plus je komplexný program pre vedenie správy domu ako pre bytové družstvá ako správcu a aj SVB . Majú ho dobre prepracovaný a nie je zložitý.

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    Všetci máte síce pravdu, ale kto začína spravidla nemá peniaze nazvyš.Pozreli ste aj na ceny toho čo odporúčate? Program na tento účel ktorý odporúčam ja je EASY SVB. Existuje vo verzii s jednoduchým i podvojným účtovníctvom. Vypýtajte si ceny a zistíte, že na trhu pre začiatočníka nie je nič lepšie.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Sú dva okruhy problémov, ktoré musí pokryť softvérová podpora.

    1. Okruh
    Samotné účtovníctvo. Na trhu je hodne softu. Doporučujem viesť podvojné účtovníctvo.

    2. Okruh
    Rozúčtovanie nákladov na služby.
    Dobrý nástroj je aj exel ak s ním niekto dokáže dobre pracovať, ale neodporúčam pre viac ako 100 bytov.

    Moja skúsenosť.
    Ja riešim prvý okruh. Pre bytové spoločenstvo vediem podvojné účtovníctvo, môj predchodca viedo jednoduché účtovníctvo a bol ozaj problém urobiť počiatočnú súvahu. Začal som robiť na softe, ktorého pôvod je v DOSe je to Book Keeper. Teraz robím s Pohodou. Dobre sa dali aplikovať obidva softy, ale s Pohodou je to ozaj pohoda.

    Evidenciu po bytoch a vyúčtovanie služieb robí jeden nadšenec a využíva exel.

    Mojou úlohou je porovnávať výsledok vyúčtovania v globálnych číslach s účtovníctvom. Neujde nám nič, aj keď je to niekedy na dlhšiu diskusiu.

    Záver.
    Celkom určite je najlepšie mať špecializovaný soft, ktorý popri vedení účtovníctva urobí ako vedľajšiu činnosť veľa práce súvisiacej s vyúčtovaním služieb. Softvér z Trenčína s ktorým mám skúsenosti v tom čase robil iba evidenciu úhrad predpisov a vyúčtovanie služieb. Dnes má funkcie aj pre vedenie účtovníctva aspoň podľa vyjadrenia autora, ktorý sa mi po mojom príspevku ozval.

    apo

    Pititka je offline (nepripojený) Pititka

    Pititka
    ja mám svoj software na správcovanie, urobený na mieru.
    Ak by chcel niekto vyskúšať....

    Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

    Ziarowka
    SVB Správca V 1.8 Ing. Michal Mikuláš - mMSoft SVB Správca je program určený pre spoločenstvá vlastníkov bytov na zjednodušenie úkonov spojených so správou bytov, ako je tvorba predpisov záloh, evidencia platieb nájomníkov, evidencia spotreby vody a následné vypočítanie vyúčtovania nákladov za bývanie.
    Elena Navrátilová
    MarcelkaT Pozri príspevok
    Všetci máte síce pravdu, ale kto začína spravidla nemá peniaze nazvyš.Pozreli ste aj na ceny toho čo odporúčate? Program na tento účel ktorý odporúčam ja je EASY SVB. Existuje vo verzii s jednoduchým i podvojným účtovníctvom. Vypýtajte si ceny a zistíte, že na trhu pre začiatočníka nie je nič lepšie.
    Marcelka, veru treba zvážiť aj cenu. Od KBsoft je pre správu v SVB za vynikajúcu cenu sw Spravbyt.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.