Zavrieť

Porady

oprava mzdy Olymp

Dobrý deň!
Potrebovala by som poradiť, robím prvý rok mzdy a dnes som zistila malú chybu vo vygenerovanej mzde zamestnanca za september. Akým spôsobom to môžem opraviť, keď v októbri mal OLYMP nový upgrade? Musím znovu nainštalovať staršiu verziu softwaru?
Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Netreba inštalovať staršiu verziu, programu tam zostáva aj stará legislatíva, preto keď tú výplatu opravíš za predchádzajúce obdobie, bude výpočet podľa legislatívy správny, aj keď budeš mať už novú verziu.

    Sasha je offline (nepripojený) Sasha

    Sasha
    Ďakujem pekne za odpoveď, ale keď som to urobila, zostal mi v mesiaci september minimálny základ ZP 6900 Sk, hoci by mal byť 6500. Ten vyšší bol až v októbrovom upgrade. Neviem ako to mám opraviť. Nedarí sa mi dovolať do Krosu.
    Ešta raz vďaka!

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Za aký september máš na mysli? Ak rok 2006, tak tam bola minimálna mzda 6900 Sk a máš to dobre. 6500 platilo od 01.10.2004 do 30.09.2005.

    Sasha je offline (nepripojený) Sasha

    Sasha
    Teraz sa mi trochu priťažilo... Znamená to,že keď mám minim. základ ZP za mesiace jan.-aug. 6 500,- a sept.-dec. 6 900,- , že to mám zle a musím opravovať celý rok? Ja som myslela, že to má byť od októbra tým, že sa zvyšovala minimálna mzda... Ako to môžem opraviť? Ospravedlňujem sa, ale mám málo skúseností a hrôzu z toho, že robím chyby. Moc ďakujem za odpoveď.

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Ak si robila v Olympe a mala si starú minimálnu mzdu na zložkách mzdy, tak Ti program musel automaticky "dopočítať" do minimálnej mzdy. A vtedy by si to mala správne. Skontroluj si vo výplate na záložke zložky mzdy, či tam je zložka dopočet do minimálnej mzdy.

    Sasha je offline (nepripojený) Sasha

    Sasha
    Nemám v zložkách dopočet do minimálnej mzdy, ale ten zamestnanec ani nedostáva minimálnu mzdu. Ja som to zistila pri tlačení mzdového listu, že v riadku min. základ ZP mám rôzne čísla. Tiež sa spolieham na to, že program robí všetky zmeny automaticky, ale teraz naozaj neviem, kde som spravila chybu. A ďakujem za vašu ochotu a trpezlivosť...

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    V tomto prípade by som Ti doporučila obrátiť sa na nejakú pobočku Krosu, aby Ti pomohli prísť presne na to, kde tá chyba je.

    KRISTINN je offline (nepripojený) KRISTINN

    obyčajný človek KRISTINN
    nestresuj, možno to máš dobre. Veď ak ten zamestnanec robí napr. na 4 hodiny, je zaradený do I. stupňa podľa § 120 ZP, do 9. mesiaca mal menší plat, ako minimálna mesačná, či hodinová mzda, nemôžeš mu predsa sťahovať odvody z toho, čo nedostal. Dopočet by sa podľa mňa mal robiť len vtedy, ak má mať minimálnu mesačnú mzdu, ktorá v prepočte na hodiny nedosiahne tú
    výšku ( min. 6900 Sk, počet hodín 22 dní x 8 = 176 x 39,70 = 6987-do 1.10.2006). Keď si otvoríš záložku zrážky, tam uvidíš, z akej mzdy sa mu odvody zrážali a tam sa to dá myslím aj opraviť. Pozor ale, aby si pracovníka nemala nastaveného na plný úväzok, ale na skrátený.Inak v Žiline sú dobrí konzultanti Krosu, odporúčam p. Remeňa - č.t. 041 7071041...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    LubenaK
    Ak si robila v Olympe a mala si starú minimálnu mzdu na zložkách mzdy, tak Ti program musel automaticky "dopočítať" do minimálnej mzdy. A vtedy by si to mala správne. Skontroluj si vo výplate na záložke zložky mzdy, či tam je zložka dopočet do minimálnej mzdy.
    kam potom ten dopočet patrí? Platí to zam-ec, alebo zam-eľ? je to náklad, alebo zrážka zo mzdy?

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Dopočet je tam kvôli tomu, že sú zákonom určené minimálne vymeriavacie základy. Ak ich nedosiahneš základnou mzdou a z nijakého dôvodu nemáš skrátený pracovný úväzok, musíš poistné odviesť z minima. Preto je tam ten dopočet. Dopočet je aj za zamestnanca, aj za zamestnávateľa. Obaja musia minimum dodržať.

    KRISTINN je offline (nepripojený) KRISTINN

    obyčajný človek KRISTINN
    Lubenka,
    myslím, že správne by mala byť táto mzda aj vyplatená. Ja to robím tak, že si vždy pozriem , akú mám hrubú mzdu, otvorím záložku zrážky a ak vidím, že mi robí odvod vyšší, ako mám ja hrubú mzdu, ten rozdiel doplním v mzdách na dopočet do minimálnej mzdy, alebo dopočet do minimálneho mzdového základu, ak je zaradený v inej, než I. skupine podľa § 120 ZP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.