Zavrieť

Porady

boj proti komarom

Udajne existuju kroviny, stromy odpudzujuce dotieravy hmyz. Ake?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    našla som cez Google. sk - "odpudzuje hmyz" Hoci baza čierna nevyniká ani krásou, ani vôňou, patrí medzi najobľúbenejšie a aj najznámejšie liečivé rastliny. Zápach, ktorý okolo seba šíri, odpudzuje hmyz a myši.
    Hľadám ďalej ...

    Orech svojou typickou arómou odpudzuje hmyz. Ľudia, ktorí sedeli na lavičke pod ním, teda nemuseli odháňať muchy a komáre.

    skús cez google. určite najdeš.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Bral by som to s rezervou. Ale posadit treba jedno aj druhe, orech je super a z bazy je najlapsi dzem aky poznam.

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    misomiso
    Bral by som to s rezervou. Ale posadit treba jedno aj druhe, orech je super a z bazy je najlapsi dzem aky poznam.
    Aj ja by som to brala s rezervou. Dnes už sa tie potvory rýchlo prispôsobujú - jeden rok odpudzovače pomáhajú, ale o niekoľko rokov neskôr už nie...
    Nepamätám si, žeby za môjho detstva boli vo višniach červíky a teraz už veru sú....

    badília je offline (nepripojený) badília

    badília
    slymarci Pozri príspevok
    Udajne existuju kroviny, stromy odpudzujuce dotieravy hmyz. Ake?
    Fakt to treba brat s rezervou, mame orech a komare sa roja aj pod nim. Je ich tam sice menej ako inde, ale sediet kludne sa tam v urcitu podvecernu hodinu neda. Chcem poradit: objednaj si normalny postrek u deratizačnej firmy, ja to planujem urobit toto leto. Vraj to nie je drahe (radove v stovkach, podla velkosti plochy) a je pokoj cele leto. Zatial s tym maju skusenosti len moji znami a su spokojni. Je pravda ze neviem ako je to ak v tej zahrade aj pestujes uzitkove rastliny, treba sa na to spytat, este som za tym nepatrala.

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Ak máte vodnú plochu (aj vo vedre s vodou, močiarina ...) tak sa vraj komáre namnožia.V Receptári som sa dozvedela , že je účelné zriadiť jazierko - osadiť
    Kojkapre (požierajú zárodkz komárov).

    j.s je offline (nepripojený) j.s

    j.s
    Hoci baza čierna nevyniká ani krásou, ani vôňou, patrí medzi najobľúbenejšie a aj najznámejšie liečivé rastliny. Zápach, ktorý okolo seba šíri, odpudzuje hmyz a myši.

    A mna tiez

    aisa je offline (nepripojený) aisa

    aisa
    Určite je to Eukaliptusový stromček. Dá sa kúpiť v kvetináči a potom si ho prakticky prenášam tam, kde práve som. Pekne rastie a dá sa množiť. Žiaden hmyz nemá rád eukaliptusovú vôňu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.