Zavrieť

Porady

Masky na karneval pre deti

Ahojte,
dcéra bude mať zo školy 9.2. karneval.
Nemáte niekto dobrú radu na peknú masku, ktorá sa dá vyrobiť aj doma?
Usporiadat
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

A akou maskou chce byť tvoja dcérka? už som ušila niekoľko masiek doma, ale stále som sa opýtala synov čím chcú byť, a potom som prekutala skrinke s látkami a staršími vecami a stále sme niečo vymysleli, myšiaka Mickeyho, kráľa, samuraja,vianočný stromček, včielku Maju, ľudového tanečníka, futbalistu, čerta. Len sa jej opýtaj- a napíš niešo vymyslíme.
Stačí fantázii popustiť uzdu. A pre dievča je to ešte jednoduchšie....
. Akurát včera sme preberali so synmi /jeden sedem, druhý má dvanásť/ aké masky budú.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
janka, som velmi vdacna za tuto temu
nechapem preco to neprislo na um mne ale si intenzivne lamem hlavu kazdy rok. U nas sa ocenuju masky prave tie doma vyrobene. a myslim, ze i detickam sa ráta, ak sa rodicia podielaju na ich vyrobe. (tych kostymov myslim) Uz som pripravila "babatko" - perinka, ciapocka, biele pancusky, - nohy trciace - vlastne chodiace , "mickey mouse", sultan s tanecnicou, (to bola fajn maska, - zrusili sme babkine dederonove zavesy ) takisto samuraj, kominar, pastier, automechanik, a toho roku - bude jeden robin hood a druhy fotograf (na robina mam zeleny filc, na fotografku svoje stare sive sako, stary fotak, siltovku, velke brýle, podkolienky, 3/4 nohavice, sal. Budem sa tesit ak pridate navrhy - mozno nebudem musiet sit robina A na dievcatko - pippi, zlatovlaska, mexicanka, atd atd. (skoda ze nemam dievku )

- tak - medzitym som uz dokoncila aj kostym robina hooda. akurat luk a sipy su este v pivnici a topanky sa tiez nejake najdu
Naposledy upravil tiny77 : 27.01.07 at 19:58
karneval 034.jpg  
karneval 044.jpg  
100_2495.JPG  
100_2484.JPG  
100_2487.JPG  

100_2486.JPG  
100_2488.JPG  
100_2536.JPG  
1/1
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Kočky, ste zlaté! Dcéra už bola po minulé roky víla, čarodejnica a minulý rok sme urobili kravičku Milku. Teraz fakt neviem, rozmýšľam nad tým Mickey Mousom alebo včielkou Majou. Lenže ja asi nemám dosť fantázie, a ďalšia vec je, že neviem šiť na stroji, takže s ušitím kostýmu by bola fuška.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
na mysiaka- usi - jedna celenka oblepena izolackou, 2 polovicky krabicky z taveneho syra, takisto natrete alebo oblepene ciernou izolackou. Papuce - moje mačičkové a manzelove ponozky cez nich natelnik, cervena suknicka, resp. sortky, na tie som nasila 2 cierne gombiky, a tie traky - su len prichytene o ten natelnik. - prace tak na 30 min.

ps - kostym robina hooda ani stroj nevidel. nechcelo sa mi ho rozoberat a navliekat zelene nite pouzila som zosivaci strojcek. I na klobuk.
Vlastne som len vystrihla zo zeleneho filcu obdlznik, na konci som povystrihovala trojuholniky, a v prostriedku urobila otvor na hlavu a zarez na hrud. Nasli sme stare cizmy k tomu pripominajuce jazdecke, no a ten luk a sipy.

staci pochodit po dome, prekutrat stare nepotrebne haraburdy a snad Ti v hlavke nieco svitne
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Nikto nerobíte detičkám karnevalové masky?
Podeľte sa s nami o nápady!
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Neviem či to bude vhodné pre dievča, ja som robila pre syna futbalovú loptu - obrovskú guľu pomaľovanú a aj pivo v pohári aj s penou na hlave. Vyhral prvé miesta, ale som sa narobila, dokonca manžel zváral guľu z drôtu na loptu. Tak ma napadá, že pre dievča by mohla byť pekná maska lienka. Krídelka červená s bodkami a na hlavke tykadlá.
0 0
maaka maaka

maaka je offline (nepripojený) maaka

ahojte,môj syn chce byť pirát-ja ho nahováram na Chaplina-nejaký ten väčší oblek, fúziky,klobúk,ale on nie, myslím,že pirátov tam bude až-až,no čo už,tak asi šatka na hlavu, pruhované podkolienky, vesta, meč,3/4 nohavice....
Pre dievča- páčilo by sa mi kačiatko, slnečnica-celá v zelenom a na hlavičku, vytvoriť kvet.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
spoluziacka mojho syna bola cowboyka
cela v rifliach, klobuk, cervena satka na hrudi
spod klobuka trcal blondaty kuceravy vrkoc.
super
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

Moja dcéra bola raz strašiak do maku. Bola to super maska. Plátené široké nohavice so záplatami, tričko, na tričku károvaná košeľa-v košeli ale nemala ruky v rukávoch, ale bola v nich zastrčená rúčka z metly a na koncoch rúčky boli pripevnené suché halúzky zo stromu, ktoré trčali z rukávov von. Tie rukávy aby neviseli na rúčke len tak boli vypchaté látkou. Na pleci pripevnený vtáčik. Na hlave mala slamený klobúk s veľkou slnečnicou a viseli z neho ako vlasy prútiky z cirokovej metly.
Škoda, že tu nemám fotku.
Ešte taký detail -nie je to veľmi pohodlná maska kvôli tej rúčke, ale potom sme ju vytiahli.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Už mám síce veľkú dcéru, ale podelím sa so skúsenosťami tiež

Rodinná tradícia - prvá maska musí byť - MUCHOTRÁVKA.
Biele pančušky, biele tričko, z krepového červeného papieru nazberaná sukienka s nalepenými bielymi koliečkami. K tomu tzv. "čínsky klobúk" - z tvrdého papiera - oblepený červeným krepom - klobúčik je na gumičku.
Určite to poznáte

Druhá maska -TEPLOMER
1 staršia biela plachta, v strede vystrihnúť otvor na hlavu, boky zošiť /ja som ich tiež zošila zošívačkou/ a na prednú časť od krku až po zem nakresliť celú stupnicu. Ja som ortuť vyfarbila červenou farbou a na hlavu sme dali červenú čiapočku. Na plachtu som maľovala obyčajných fixami.
0 0
LIZINKA LIZINKA

LIZINKA je offline (nepripojený) LIZINKA

Ten teplomer sa mi páči. Ja som raz urobila mrkvu. Oranžový overal a na baretke "rádiovke" prišitá vňať. Tiež vyhrala nejakú cenu. Ďalšia maska bol mech na odpadky: Obyčajné veľké vrece na odpadky ( asi 60L ) polepené rôznymi krabičkami: zubná pasta, krém, indulóna, cestoviny ap. Za 20 min to je hotové a dá sa to aj prenášať ( škola v prírode, lyžovačka..)
0 0
ramires ramires

ramires je offline (nepripojený) ramires

Dobry den, prave som sa zaregistrovala, lebo som sa k vam chcela pripojit aj ja. Co sa tyka karnevalovych masiek, tak absolutne najlepsi pomocnik je naozaj ten krepovy papier. Je lahko tvarovatelny, je z neho velmi vela (peknych) farieb a dokaze s nim zaobchadzat aj niekto, komu je naprikla sitie a podobne uplne cudzie. Tiez som robila muchotravku - presne tak, ako je to popisane v prispevku vyssie (ako keby som to pisala ja a pritom tu masku som vytvorila sama, bez radenia sa s niekym inym A este som urobila perfektneho leva. Tiez z krepoveho papiera - obrovsku hrivu (zlty, hnedy a oranzovy), z hnedeho som zosivackou vytvorila vesticku a chvostik a k tomu hnede nohavice, pracovne rukavicky, na ktore som nakreslila pazuriky a namalovat tvaricku a perfektna maska je hotova. Teraz bude dcera asi lienka. Ale kazdu hodinu hovori nieco ine. Raz pes, potom macka, chrobak, jezibaba... Preto som prisla sem. Nacerpat nejaku inspiraciu. A dufam, ze som mozno niekomu aj pomohla. Prajem vsetkym pekny den.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
zuzka, tak teda fakt vdaka za inspiraciu. kubik dnes vyhral 1. cenu - nakoniec sme zrusili masku fotografky a urobili sme za 5 min strasiaka.
a takyto happy macko by teda mal byt tvoj.

t.
100_2544.JPG  
100_2540.JPG  
100_2547.JPG  
100_2550.JPG  
1/1
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Obidvaja sú zlatí
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

tiny77
zuzka, tak teda fakt vdaka za inspiraciu. kubik dnes vyhral 1. cenu - nakoniec sme zrusili masku fotografky a urobili sme za 5 min strasiaka.
a takyto happy macko by teda mal byt tvoj.

t.
To je super, teším sa, že mal úspech.
Páči sa mi koľko ľudí toľko nápadov, keby sa tí naši strašiaci postavili vedľa seba každý by bol iný, ale obidvaja krásny.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

nás to čaka 21.2. tak dovtedy musím niečo poriadiť a doknca ani nebudem na karneval mláďa chystať idem na služobku
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Aj ja ďakujem Zuzke, malej sa nápad strašiaka zapáčil a tiež ho ideme cez víkend zhotoviť.
0 0
anmary anmary

anmary je offline (nepripojený) anmary

Timka1
Neviem či to bude vhodné pre dievča, ja som robila pre syna futbalovú loptu - obrovskú guľu pomaľovanú a aj pivo v pohári aj s penou na hlave. Vyhral prvé miesta, ale som sa narobila, dokonca manžel zváral guľu z drôtu na loptu. Tak ma napadá, že pre dievča by mohla byť pekná maska lienka. Krídelka červená s bodkami a na hlavke tykadlá.

To pivo v pohári ma celkom zaujalo. Mohla by si mi bližšie opísať postup výroby, ako to vlastne vyzeralo. Syn začal chodiť do škôlky a dnes tam mali oznam o karnevale na 14.2. Takže ma prvýkrát čaká takáto "milá" starosť. Mne však zručnosti /šitie, vyšívanie, kreslenie, .../ moc nehovoria. Viem, že by bolo jednoduchšie masku kúpiť alebo požičať, no ja dúfam, že s pomocou porady to nejako zvládnem.
0 0
RCM RCM

RCM je offline (nepripojený) RCM

Ahojte, pridávam tip :-)) moja 1,5 ročná dcéra má obľúbené rozprávky o krtkovi a tak nič jednoduchšie na karneval sme ani nemohli vymyslieť :-) čierne tričko s kapucňou, našité 3 vlasy, nohavice s "kapsami" vedierko a lopatka..
P1010103.JPG  
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Gratulujem, masky sú krásne a detičky ešte krajšie.
Veľmi sa mi raz páčil nápad , ktorý som videla v škôlke. Dievčatko bolo hrozno. Zelená tunika / trošku prispôsobená k telu , aby sme dostali tvar strapca hrozna/ zelené balony nafúknuté a neviem ako asi prišité na zelenú látku vedľa seba tak , aby vytvárali bobule hrozna. Na hlave mala klobúčik z papiera v tvare hroznového listu. Hrozno môže byť aj modré, žlté aj bordové podľa toho akú látku máte, ani balony nie je problém kúpiť v týchto farbách.

Môj vnúčik bol jeden rok TELE TABI červené , bol to seriál v TV. Tá maska je dosť náročná dali sme si to ušiť.
Držím Vám palce, sú to starosti , ale krásne.
Cila
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať