Zavrieť

Porady

Príkazná zmluva s občanmi iného štátu

Osprasvedlnujem sa, ze to tu opat zadavam, ale akosi mi nikto neodpovedal, tak skusam este raz ci sa nenajde niekto kto ma taku skusenost.

chcem sa informovat ci mozem prikaznu zmluvu podpisat aj s niekym z cudziny- trebars z krajiny mimo EU. Samozrejme aby pracoval doma, teda nie na Slovensku.

Matus
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    § 724-731 OZ pojednáva o príkaznej zmluve. Nie je tu uvedené, že zmluva nemôže byť podpísaná s cudzím štátnym príslušníkom. Avšak s cudzincom by som neuztváral príkaznú zmluvu aj s dôvodu, že "prácu" bude vykonávať mimo územia SR.Ďalej je tendencia, že práce vykonané na jej základe sa považujú za závislú činnosť a preto sú z nej zrážané a odvádzané preddavky na daň. Volil by som inú formu zmluvy.

    arkon je offline (nepripojený) arkon

    arkon
    ekopo
    § 724-731 Ďalej je tendencia, že práce vykonané na jej základe sa považujú za závislú činnosť a preto sú z nej zrážané a odvádzané preddavky na daň. Volil by som inú formu zmluvy.
    Ale ten dotycny bude odvadzat preddavky na dan, ja s tym nemam nic, ze?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    arkon
    Ale ten dotycny bude odvadzat preddavky na dan, ja s tym nemam nic, ze?
    Nie dotyčný, ale Ty odvádzaš preddavky/zrážkovú daň.

    Príkazná zmluva s občanmi iného štátu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.