Zavrieť

Porady

Hypotekarny uver so statnym prispevkom

Mam hypotekarny uver z VUB z roku 2003 vo vyske 800.000 s urokovou sadzbou 7.3% fixovanou na 5 rokov a statnym prispevkom 2.5%. Mam odlozene splacanie istiny, takze vypocet by mal byt jednoduchy:

800.000*7.3% = 58400 cize 160/denne
po odratani st. prispevku 2.5% nasledovne:
800.000*4.8% = 38400 cize 105/denne

V splatkovom kalendari mam pre 30dnovy mesiac uvedene cisla:
Splatka celkom=4866 (162/denne)
Statny prispevok=1152 (38/denne)
Splatka znizena=3714 (123/denne)
no a z uctu mi odide = 3804 (to je asi spravne 3714+90)

Banka mi stahuje z uctu uplne ine cisla, ktore vychadzaju asi tak, ze mam 7.4% urokovu a 1.73% statny pripevok (po odratani poplatku 90sk/mes).

Ma niekto skusenosti ako to pocitaju ? A ako sa vlastne naraba so statnym prispevkom ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    dusanpetras je offline (nepripojený) dusanpetras

    dusanpetras
    Splátky istiny sa počítajú zložitým úrokovaním. Teda ak si požičiaš M a úrok je i, potom pri m-rokoch je celková splatná čiastka M*(i)exp(m). Pokiaľ je splácanie odložené, splatná čiastka narastá. Banka má ale určite zložitejší spôsob počítania anuít, pretože jej výšku ovplyvňuje aj poistenie, ručenie, bonita klient a... ja som tento výpočet poňal len ćisto matematicky, pretože v tvojom výpočte šlo nesprávne o jednoduchý spôsob úrokovania a ten sa v banke naozaj nepoužíva.

    amie je offline (nepripojený) amie

    amie
    Nemas pravdu...

    pisal som, ze mam odlozene splacanie istiny, ale uroky platim, teda ide o jednoduche urokovanie. Neviem, preco by som mal platit iny urok, ako mam uvedeny na zmluve.

    dusanpetras je offline (nepripojený) dusanpetras

    dusanpetras
    V zmluve je podľa mňa uvedená úroková miera v % p.a. A to je úplne niečo iné ako úrok. Úrok sa síce počíta pomocou úrokovej miery a dlžnej čiastky, ale nie jednoduchým úrokovaním, ale zložitým.

    Hypotekarny uver so statnym prispevkom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.