Zavrieť

Porady

Uctovanie DPH

Viem, ze tato tema uz bola rozoberana, ale bolo na nu kopec rozdielnych nazorov. Preto chcem poprosit uz skusenejsich o radu:
Ak je fa vystavena 31.5.04, dodávka aj s fa mi pride az 2.6.04 - v ktorom mesiaci uctujeme uplatnenie nároku na odpocet a v ktorom uctujem o napr. nakupe materialu a vzniku záväzku?

Ak je fa vystavena az po dodávke, napr. dátum vzniku dan.povinnosti je 31.5.04, ale fa je vystavená az 2.6.04 a pride mi postou az 4.6.04, ako uctujem o DPH v tomto pripade a ako uctujem o vzniku zaväzku?

V tychto predchadzajucich pripadoch by mi vsak vznikli rozdiely v datumoch na zauctovanie DPH a na zauctovanie zaväzku.

Ja som na základe prvych školeni(este niekedy zaciatkom maja) myslela, ze pre uplatnenie naroku na odpoctu je dôlezity datum vzniku dan.povinnosti na strane dodavatela, ze tento datum bude pre mna datumom na uplatnenie odpoctu, ale ako som neskor pochopila, vacsina ludi teda tvrdi, ze narok mam az v tom mesiaci, v ktorom som obdrzala fa.
PROSIM O POMOC!!!!!!!!!!!!
Usporiadat
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Veď tak isto som to myslela aj ja. Ona už zálohovú vystavila - na základe nej predsa odberateľ platil.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Anonymka
Veď tak isto som to myslela aj ja. Ona už zálohovú vystavila - na základe nej predsa odberateľ platil.
Je to OK , ale já som popísala sled od zálohovej fa . A ty si začínala od ostrej. Ale je to dobre aj tak aj tak. Já nič proti tomu .
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Anonymka
Aj kôň má dve nôžky a podkne sa .
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Ale ja som sa ti nevysmievala, len usmievala - že s Tebou súhlasím.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
:p Je to v poriadku .
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Som rada
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Zita5
Myslím , že treba vystaviť zálohovú/preddavkovú/ faktúru , po prijatí zálohovej platby vystaviť faktúru s rozpisom DPH ....dátum dodania tovaru/služby napíše deň prijatia platby .....odvedie DPH . Po splnení dodávky ostrá fa v ktorej odpočítaš už zaplatenú zálohu aj DPH .
Ano dakujem vam obom, ale naozaj to nadokazem predkontovat.
Doteraz sme neuctovali zalohovu fakturu, len prijaty preddavok 221/324 a po vystaveni faktury 311/602a343 zuctovanie preddavku 324/311.
Lenze teraz mi ten udaj o vystaveni zalohovej faktury chyba.

Velmi mi pomohlo to zvyraznene, lebo som prave to dodanie neuskutocnene nevedela co s tym.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať