Zavrieť

Porady

Výpoveď daná zamestnávateľom

Chcel by som sa spýtať čoho sa mám vyvarovať pri výpovedi:
Zámestnávatel mi oznámil , že mi dáva výpoveď. Pracujem v tej firme uz 12 rokov. Pritom mam zníženu pracovnú schopnosť 45%. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ryja je offline (nepripojený) ryja

    ryja
    Pozri si § 66 ZP, ale nepíšeš z akého dôvodu máš výpoveď a či zamestnávateľ má rozhodnutie o ZPS

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    TIBOR_1
    Chcel by som sa spýtať čoho sa mám vyvarovať pri výpovedi:
    Zámestnávatel mi oznámil , že mi dáva výpoveď. Pracujem v tej firme uz 12 rokov. Pritom mam zníženu pracovnú schopnosť 45%. Ďakujem
    Dôležitý je výpovedný dôvod a spôsob doručenia. Ale zatiaľ ti to asi oznámil len ústne. Ak to bude písomne, potom napíš dôvody. A ešte hľadaj na Porade, je tu toho veľa.

    TIBOR_1 je offline (nepripojený) TIBOR_1

    TIBOR_1
    Dôvod je skutocne kuriozny :
    Jeden kolega idišiel pracovat do zahranicia 15.1.2007 a poslal mi SMS ku na číslo ktoré som predtým používal ako firemné. Lenže tú sim kartu som odovzdal ešte
    15.11.2006. On na to zabudol , tu kartu teraz pouziva majitelkin manzel a pýtal sa ma ci je este stale k...t

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    TIBOR_1
    Dôvod je skutocne kuriozny :
    Jeden kolega idišiel pracovat do zahranicia 15.1.2007 a poslal mi SMS ku na číslo ktoré som predtým používal ako firemné. Lenže tú sim kartu som odovzdal ešte
    15.11.2006. On na to zabudol , tu kartu teraz pouziva majitelkin manzel a pýtal sa ma ci je este stale k...t
    Takže komunikácia medzi tebou a kolegom nič - moc. Slovník tak isto. Ale to nemôže byť výpovedný dôvod. Ak samozrejme nie je pravda niečo medzi tým. Nechcel si, aby tvoj kolega tu sms poslal zámerne? Hm?????

    TIBOR_1 je offline (nepripojený) TIBOR_1

    TIBOR_1
    On sa hneval na sefa, nie ja on odisiel do zahranicia pracovat ,mi sme len spolu robili apotom sa ma pytal sms kou ci je este stale ....

    Výpoveď daná zamestnávateľom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.