Zavrieť

Porady

Karel Svoboda


29.01.2007 06:46
PRAHA - Český hudobný skladateľ Karel Svoboda († 68) spáchal samovraždu! K tragickej udalosti došlo včera popoludní v záhrade pred jeho vilou v Jevanoch.

Svoboda je jeden z najuznávanejších českých hudobných autorov. Okrem iného zložil skvelý hit Lady Carneval. Podpísal sa aj pod hudbu k filmovým lahôdkam Tri oriešky pre Popolušku a muzikálu Noc na Karlštejne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Je smutné, keď odíde človek, a ešte smutnejšie, ak sa tak rozhodne dobrovoľne.
    Lion Topoľčany
    Bol to hudobný génius.Je mi to veľmi ľúto, len mi nejde do hlavy, že človek,
    ktorý má kopec prachov, ženu o polovicu mladšiu ako on sám a krásne dieťa
    urobí takéto niečo.Musel to byť "skrat".

    jimmi73 je offline (nepripojený) jimmi73

    jimmi73
    Vraj to ešte neuzavreli ako samovraždu. Na druhej strane, ak bol vážne chorý a niečo sa mi marí, že mu umrelo jedno dieťa na rakovinu (potom so ženou založili nejaký fond) - tak ak to je pravda, asi nechcel aby to s ním prežívali ostatní.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ... zabudol sa ich opýtať .
    To je celé ťažké na posúdenie, či odsúdenie - ak sa na neho valili zo všetkých strán balvany ... Nie nadarmo sa hovorí - kto neprežije, nepochopí ...
    Jedno je isté - ako umelca ho je večná škoda.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    Johanka
    ... zabudol sa ich opýtať .
    To je celé ťažké na posúdenie, či odsúdenie - ak sa na neho valili zo všetkých strán balvany ... Nie nadarmo sa hovorí - kto neprežije, nepochopí ...
    Jedno je isté - ako umelca ho je večná škoda.
    Nech to bolo z akejkoľvek príčiny, on si to už vyriešil, a to bez ohľadu na svojich blízkych; najviac mi je ale ľúto jeho manželky, ktorá s tým musí žiť ďalej a ich ani nie 2-ročného synčeka, ktorý už nemá otca. Nechápem tie dôvody - nech boli akékoľvek - aby sa kvôli nim vzdal možnosti vidieť svojho syna rásť ...

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    Človek nikdy nevie čo ho stretne... Nikto z nás dopredu nevie ako skončí......Keď už jeho duša počas života nenašla pokoj, nech ho má po smrti......

    Tiborko je offline (nepripojený) Tiborko

    Tiborko
    Lion Topoľčany
    Bol to hudobný génius.Je mi to veľmi ľúto, len mi nejde do hlavy, že človek,
    ktorý má kopec prachov, ženu o polovicu mladšiu ako on sám a krásne dieťa
    urobí takéto niečo.Musel to byť "skrat".
    ...to je práve to ako píšeš mal kopec prachov, mladú ženu, malé dieťa, to je to, čo sme sa dočítali v rôznych časopisoch, respektíve počuli v médiach. Ale bohužial menej sa hovorilo o smrti jeho malej dcérky Klárky.
    My všetci sme videli len to pozlátko, ale čo bolo v jeho srdiečku, tam náš zrak nedovidel.
    Bol to geniálny hudobník, jeho rozhodnutie, či už bolo skratové alebo nie treba ho rešpektovať. Držím palce jeho manželke a synčekovi, budú potrebovať veľa, veľa síl, oni sú tí, ktorí si to budú musieť prežiť sami.
    Súhlasím, je to smutné, ale tragické pre tých, čo zostanú. Áno mal prachy, ale "štestí si za ne nekoupíš". Myslím, že tiež mu život uštedril rany. Smrť prvej ženy, potom dieťatko, prežitie tsunami- i keď to je to pozitívnejšie, možno mu bol súdený takýto koniec . Zas odišiel veľký človek, čo je veľká škoda, o to väčšia, že si to vybral zrejmä sám. Julko Satinský nemal voľbu žiť-či nežiť. Neodsudzujem ho, ale viem, aké je ťažké po takomto čine žiť pre jeho najbližších. Ako sa životy zmenia po takomto čine, detí i manželky. Nie každý je taký silný pre "nasledovný"život. Trochu som zašla hlbšie. Prepáčte.
    Končím - škoda génia. Jeho Stín katedrál a ostatné spomenuté diela budú žiť večne. Pokoj jeho duši.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.