Zavrieť

Porady

DP a vyplnenie výpisu do SP za 2006

V DP "B" uplatňujem SZČO 40% výdavkov, teda do tabuľky 1, riadok 2 uvádzam len príjmy stl. 1 a do riadku 9 uvádzam príjmy stl. 1 a výdavky spolu 40 % + poistné.
Vo výpise z DP pre SP neviem vyplniť riadok 2. Príjmy z riadku 2 stl. 1 DP sú o.k. ale riadok 2 stl.2 DP je prázdny, pretože výdavky sú uvádzané súhrnom na riadku 9 stl. 2 DP. ( Výpis SP nás odkazuje na tab. 1, r.2 stl. 2 DP) Čo dať do výpisu pre SP do výdavkov riadku 2? Výdavky 40 % + poistné, aby sedel rozdiel príjmy-výdavky s čiastkovým základom dane na riadku 10 výpisu do SP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Vo Výpise z DP treba označiť spôsob účtovania. Možnosti sú v sústave JU, alebo PU. Čo označíte, keď uplatňuje živnostník paušálne výdavky?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ja označujem JU, pretože inú možnosť nemám a v SP aj tak nevedia, čo sú to paušálne výdavky. Poznajú len JU, PU(nemyslím tým účtovanie, ale len názov). Raz som si dovolila pod tabuľkou poznámku Zák. o DzP §§ atd. a to som sa nevyhla hromade otázok, vysvetľovania, nepochopenia, .......teraz sa tomu vyhýbam.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Marína Pozri príspevok
    Ja označujem JU, pretože inú možnosť nemám a v SP aj tak nevedia, čo sú to paušálne výdavky. Poznajú len JU, PU(nemyslím tým účtovanie, ale len názov). Raz som si dovolila pod tabuľkou poznámku Zák. o DzP §§ atd. a to som sa nevyhla hromade otázok, vysvetľovania, nepochopenia, .......teraz sa tomu vyhýbam.
    Ďakujem Ti veľmi pekne.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Marína Pozri príspevok
    Ja označujem JU, pretože inú možnosť nemám a v SP aj tak nevedia, čo sú to paušálne výdavky. Poznajú len JU, PU(nemyslím tým účtovanie, ale len názov). Raz som si dovolila pod tabuľkou poznámku Zák. o DzP §§ atd. a to som sa nevyhla hromade otázok, vysvetľovania, nepochopenia, .......teraz sa tomu vyhýbam.
    Aj ja sa tomu vyhýbam nezaškrtnem nič. Mňa nezaujíma či vedia, či nevedia - to je ich problém. Nevediem ani JU ani PU. Mali tam dať na to chlievik - takto to majú bez krížika. A ani keby ma vešali - nedoplním a nedoplním. Už som im to aj patrične vysvetlila

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Pepa Pozri príspevok
    Aj ja sa tomu vyhýbam nezaškrtnem nič. Mňa nezaujíma či vedia, či nevedia - to je ich problém. Nevediem ani JU ani PU. Mali tam dať na to chlievik - takto to majú bez krížika. A ani keby ma vešali - nedoplním a nedoplním. Už som im to aj patrične vysvetlila
    Tiež Ti ďakujem. (Čo už, keď zas raz niečo nedomysleli.)

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    veget Pozri príspevok
    V DP "B" uplatňujem SZČO 40% výdavkov, teda do tabuľky 1, riadok 2 uvádzam len príjmy stl. 1 a do riadku 9 uvádzam príjmy stl. 1 a výdavky spolu 40 % + poistné.
    Vo výpise z DP pre SP neviem vyplniť riadok 2. Príjmy z riadku 2 stl. 1 DP sú o.k. ale riadok 2 stl.2 DP je prázdny, pretože výdavky sú uvádzané súhrnom na riadku 9 stl. 2 DP. ( Výpis SP nás odkazuje na tab. 1, r.2 stl. 2 DP) Čo dať do výpisu pre SP do výdavkov riadku 2? Výdavky 40 % + poistné, aby sedel rozdiel príjmy-výdavky s čiastkovým základom dane na riadku 10 výpisu do SP?
    Ani tam nedám nič - aj tak ich zaujíma príjem, ČZD a počet mesiacov. A toto nie je len u "paušálnika" toto je napr. aj v JU, kde neuvádzam výdavky v jednotlivých riadkoch, pretože ich neviem rozlíšiť - jednoducho ich uvediem úhrnom /a je to aj pod tabuľkou - MOŽE/

    DP a vyplnenie výpisu do SP za 2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.