Zavrieť

Porady

Pomoc! Ja mám vrásky!

Naozaj, neviem, či je to z vyčerpania, alebo od toho neustáleho ťukania do počítača, ale z ničoho nič mám v okolí očí nehorázne vrásky. Možno s tým niekto máte skúsenosti. Som účtovníčka a tak nečudo - zanedbala som na pár týždňov pitný režim, sedím za počítačom a ožarujem sa a zrazu badám v zrkadle vrásky. Pleť sa mi vysušila. Pri tom mám zmiešaný typ pleti so sklonom k upchávaniu mazových žliaz. Používam kozmetiku La ROCHE POSAY, tá mi totiž nerobí žiadne problémy.
Otázka na Vás. Mám 29, ale absolútne žiadne skúsenosti s používaním krémov proti vráskam. A nechcem začať so "silnými" krémami, viete niekto poradiť?

Ďakujem vopred za rady - zachránite mi čas mladosti.
P.S: Neznesiem parfumované krémy.
Naposledy upravil Adria.ma : 30.01.07 at 06:43
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Viera.M. Viera.M.

Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

hlavná účtovníčka
Adria.ma
Vierka,
úprimne Ti prajem takú tvár a také radosti zo života. Aj ja mám dvoch úžasných synov, síce ešte malých - prváčik a škôlkar, ale tí mi dávajú tú radosť o ktorej Ty hovoríš. Ďakujem za povzbudenie, že sa dá vyzerať dobre aj v staršom veku.
Ale nedá mi nespýtať sa Ťa - ako si "zabojovala" aby si vyzerala tak dobre ako opisuješ. Jasné, že nemienim pozerať do zrkadla každých 5 minút, ale "komplex" z vrások si budem liečiť už teraz, kým je čas a nie nadávať keď pre ich pomalší "vývin" sa už nebude dať urobiť absolútne nič.
Máš niečo Ty?
Ako som zabojovala, aby moja tvár vyzerala dobre? V mojom prípade, je to geneticky dané a čo sa týka kozmetiky, celý život používam Niveu na tvár a súčasne aj Niveu telové mlieko.
To je môj jednoduchý recept.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Adria.ma
Naozaj, neviem, či je to z vyčerpania, alebo od toho neustáleho ťukania do počítača, ale z ničoho nič mám v okolí očí nehorázne vrásky. Možno s tým niekto máte skúsenosti. Som účtovníčka a tak nečudo - zanedbala som na pár týždňov pitný režim, sedím za počítačom a ožarujem sa a zrazu badám v zrkadle vrásky. Pleť sa mi vysušila. Pri tom mám zmiešaný typ pleti so sklonom k upchávaniu mazových žliaz. Používam kozmetiku La ROCHE POSAY, tá mi totiž nerobí žiadne problémy.
Otázka na Vás. Mám 29, ale absolútne žiadne skúsenosti s používaním krémov proti vráskam. A nechcem začať so "silnými" krémami, viete niekto poradiť?

Ďakujem vopred za rady - zachránite mi čas mladosti.
P.S: Neznesiem parfumované krémy.
Málo rokov na toľko vrások. Ale vieš čo, začni piť veľa tekutín a bilinných čajov, vetrať, zvlhčovať pleť. Mám povolanie oveľa viac rokov skoro také ako Ty, PC ako Ty, pitný režim ako Ty, a všeličo ako Ty, okrem veľkých vrások. Mám z tých zlozvykov ale príliv iných neduhov a tak by som menila radšej za vrásky. Samozrejme, nie s Tebou. Urob teda niečo pre zdravie, a tým ubudne aj vrások.
0 0
Adria.ma Adria.ma

Adria.ma je offline (nepripojený) Adria.ma

Johanka
.... máš krásne problémy....naozaj ďakujem za veselé prebudenie.
Nechci vidieť ako budeš vyzerať, keď budeš mať 40 ! Pozývam Ťa týmto ku mne na rannú kávu - uvidíš ako má vyzerať okolie správneho účtovníckeho oka. Riadne kruhy pod očami, najlepšie popolavej farby, vrásky adekvátne veku a pitnému (ne)režimu, bielka ako po fláme .....
Vážne - kašli na to, však sú dôležitejšie veci na svete, napr. včas a kvalitne urobené daňové priznania . Keď máme dosť rozumu na vykonávanie našej milej práce, tak ho používajme aspoň troška aj pre seba - daj si k ruke fľašu s vodou, papkaj striedmo, veľa ovocia a zeleninky, občas pôstny deň(týždeň), nefajči atď, však to vieš aj sama .
A čo sa týka krémikov - ja mám iba jednu skúsenosť s krémom proti vráskam 40 +, ktorý mi dala moja vtipná kamoška k narodeninám. Mala som z neho alergiu a asi tri dni opuchnutú tvár ....
Johanka,
vďaka - aj to je rada. A neboj, neberiem to tragicky. Iba sa chcem pripraviť - It is all.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

doporucujem stiahnut vlasy do copu gumickou a poriadne pritiahnut.
okrem efektu natiahnutej koze pribudne aj efekt krasnych velkych oci, a to ZADARMO.
naco minat velke peniaze za drahe kremy, ked existuje lacne riesenie s gumickou ! zdravi horst fuchs
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Skus si davat raz az cas masku z olivoveho oleja. Dokladne vycisti plet a nanes si na plet olivovy olej.
0 0
Adria.ma Adria.ma

Adria.ma je offline (nepripojený) Adria.ma

duficek
doporucujem stiahnut vlasy do copu gumickou a poriadne pritiahnut.
okrem efektu natiahnutej koze pribudne aj efekt krasnych velkych oci, a to ZADARMO.
naco minat velke peniaze za drahe kremy, ked existuje lacne riesenie s gumickou ! zdravi horst fuchs
Ha ha, mám síce dlhé vlasy, ale prečo mi robíš vrásky pod očami od smiechu? Si asi vtipálek, ale vďaka za záujem, predpokladám, že si chlap, tak sa obzri za starenkou a nie za dlhonohou manekýnkou. Toľko čistej úprimnosti.
0 0
Adria.ma Adria.ma

Adria.ma je offline (nepripojený) Adria.ma

dana9
Skus si davat raz az cas masku z olivoveho oleja. Dokladne vycisti plet a nanes si na plet olivovy olej.
Vďaka, skúsim. Olivy mám rada v každej forme, na pleti to môžem skúsiť - všetko je raz prvý raz.
0 0
jana stecova jana stecova

jana stecova je offline (nepripojený) jana stecova

mam rada modu,kozmetiku,auta,neznasam nasiliev akejkolvek forme ...viac
Adria.ma
V podstate tak reagujem aj ja. Ale... fakt. Minule som si stretla bývalú spolužiačku, vrásky sú ozdobou, ale ona ... Tak som sa zľakla, pretože 60 je ešte ďaleko.
A som rada, že ste to väčšina zobrali ako bobavenie. Mne je z toho tiež smiešno, že som sa nestačila ani nadýchnuť po sfukovaní sviečok na torte s číslom 20 a zrazu sa breberiem pri zrkadle s 29 na krku. Ako, ja ten vek beriem, a aj tie vrásky. Ale... Ruku na srdce. Nech už máme my ženy problémy aké máme (ja ich mám riadne dosť) aj tak mi ukážte tú, ktorá nechce byť krásna a vyzerať "dobre". Hádam neklamem? Lebo kto to tvrdí, tak je ku klamstvu bližšie ako ja.
Beriem vrásky, len sa pozrite na iné - nehovorím o Studenkovej. A plastický chirurg? Prepáčte, mne sa páči prirodzená krása. Ale to zas neznamená, že by som sa dokázala zmieriť s "nahrubo plisovanou" sukňou pod očami. A v mojom veku. A mimo to - psychológ - toto nezamietam, len nemyslím, žeby ten problém bol až na otravovanie psychológa.
Takže, ak máš, Janka, praktickú radu ako to "starnutie" pleti troška pribrzdiť a ako to trošku zmierniť - čakám, ak nie, tak asi klameš samú seba o tom, ako Ti vrásky nevadia. Mýlim sa?




Čau, takže reagujem.Prečítala som si to až terez. Mám vážne zdr.problémy s dcérou,takže až teraz píšem. Vrásky neriešim. Na svoj vek vyzerám slušne, mám už dospelé deti. Žena môže vyzerať aj s vráskami šarmantne , ja sa o seba starám v rámci svojich možnosti.Vrásky beriem ako súčasť života , jednoducho to k tomu patrí. Každý stárne , aj ja mám kamarátky,spolužiačky a známe, ktoré vyzerajú staršie. Ale vieš, čo som si všimla, že žena vyzerá tak ,ako žije,keď je šťastná, má pri sebe dobrého partnera ,priateľov , má radosť z detí, tak aj na nej to vidieť. Pribudajúce roky tiež neriešim.Nechcela som Ťa mojim príspevkom uraziť, práve naopak.A tvoj článok som si prečítala, keď som akurát došla z niekoľl.lekár.vyšetrení s dcérou, ako som už spomínala, má váž.zdr.problémy´, tak ten tvoj problém sa mi zdal smiešny.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
Takže, viem ako na mnohé zapôsobilo to moje "vyznanie" ale - poďte na mňa s praktickými radami pre (verím o sebe) úplne normálnu ženu s úplne normálnymi obavami. A ktorá chce vyzerať PRIRODZENE!!![/quote]

tak dobre. zopar rad mi napada, okrem spominaného dostatku spanku, pitneho rezimu, cerstveho vzduchu - este moc to neprehanat so slnkom a solarkom ale nie, vazne.
venujem si pre seba kazdu sobotu, odkedy mam tie krasne ocne mimicke vrasky.
naparenie pokozky, vycistenie, peeling, vyzivna maska a este pozor::::
!!!!! striedanie studenych a horucich zabalov na tvar - pekne vzpruzi pokozku, vypne celu tvar, "oziví" a celkovy dojem potom vyzera "sviezo a mlado" - a prikladas raz frote makky uterak namoceny v horucej vode (nie vriacej, iba akú znesies), kym "vychladne" cca 10 sek, a raz namoceny v studenej vode. Takto aspon 5 x zopakuj a !!!!! končíš studenou vodou !!!!

a este je hlavne dokladne odlicenie kazdy vecer.
a moje tajomstvo: vecer pouzivam na cele telo detsky olej

a este papat ovocie a zeleninku, pit mineralky a vyhnut sa mastnym korenistym jedlam aby bola farba pokozky pekna, prirodzena, cista.


a co este? aha
cvicenie proti vraaskam okolo pusy.
aspon raz denne poriadne ponatahovat a potichu co najviac otvarat usta ako ryba na suchu: pri pismenkach aaaaaa eeeeee iiiiiiiiii ooooooo uuuuuu
hotovo.
viac nerobim. kuk foto
0 0
jana stecova jana stecova

jana stecova je offline (nepripojený) jana stecova

mam rada modu,kozmetiku,auta,neznasam nasiliev akejkolvek forme ...viac
tiny77
Takže, viem ako na mnohé zapôsobilo to moje "vyznanie" ale - poďte na mňa s praktickými radami pre (verím o sebe) úplne normálnu ženu s úplne normálnymi obavami. A ktorá chce vyzerať PRIRODZENE!!!
tak dobre. zopar rad mi napada, okrem spominaného dostatku spanku, pitneho rezimu, cerstveho vzduchu - este moc to neprehanat so slnkom a solarkom ale nie, vazne.
venujem si pre seba kazdu sobotu, odkedy mam tie krasne ocne mimicke vrasky.
naparenie pokozky, vycistenie, peeling, vyzivna maska a este pozor::::
!!!!! striedanie studenych a horucich zabalov na tvar - pekne vzpruzi pokozku, vypne celu tvar, "oziví" a celkovy dojem potom vyzera "sviezo a mlado" - a prikladas raz frote makky uterak namoceny v horucej vode (nie vriacej, iba akú znesies), kym "vychladne" cca 10 sek, a raz namoceny v studenej vode. Takto aspon 5 x zopakuj a !!!!! končíš studenou vodou !!!!

a este je hlavne dokladne odlicenie kazdy vecer.
a moje tajomstvo: vecer pouzivam na cele telo detsky olej

a este papat ovocie a zeleninku, pit mineralky a vyhnut sa mastnym korenistym jedlam aby bola farba pokozky pekna, prirodzena, cista.


a co este? aha
cvicenie proti vraaskam okolo pusy.
aspon raz denne poriadne ponatahovat a potichu co najviac otvarat usta ako ryba na suchu: pri pismenkach aaaaaa eeeeee iiiiiiiiii ooooooo uuuuuu
hotovo.
viac nerobim. kuk foto [/quote]





Ja ešte dodám.Robiť si každý deň nejaké radosti. Tak napríklad ja mám už niekoľkorokov jeden deň v týždni kávu/ streda / s kamarátkou, piatky mám s manželom - káva alebo večera v dobrej kaviarni, sobota je vyhradená nákup s dcérou, ktoré končíme na dobrej káve , občas príde aj kamoška,nedeľu mám s manželom, cvičiť chodievam v pondelky a štvrtky. Takže stále sa na niečo teším.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
asik budem ale stela by som zareagovat. joo tak na toto sa tesim, az deti (10,7) odrastu.... ze si budem takto uzivat..Teraz si vychutnavam akurat kurz cudzieho jazyka, a aj cvicenie, ale iba doma pred TV. Pretoze po praci - ved to poznate, d.ú, nakup, priprava vecere, zbezne upratovanie, pranie, zehlenie.... ach jo.
a moj sb je daleko dalekooo (sluzobne, dlhodobo) a kedy by som bola na porade???
0 0
Adria.ma Adria.ma

Adria.ma je offline (nepripojený) Adria.ma

jana stecova
Čau, takže reagujem.Prečítala som si to až terez. Mám vážne zdr.problémy s dcérou,takže až teraz píšem. Vrásky neriešim. Na svoj vek vyzerám slušne, mám už dospelé deti. Žena môže vyzerať aj s vráskami šarmantne , ja sa o seba starám v rámci svojich možnosti.Vrásky beriem ako súčasť života , jednoducho to k tomu patrí. Každý stárne , aj ja mám kamarátky,spolužiačky a známe, ktoré vyzerajú staršie. Ale vieš, čo som si všimla, že žena vyzerá tak ,ako žije,keď je šťastná, má pri sebe dobrého partnera ,priateľov , má radosť z detí, tak aj na nej to vidieť. Pribudajúce roky tiež neriešim.Nechcela som Ťa mojim príspevkom uraziť, práve naopak.A tvoj článok som si prečítala, keď som akurát došla z niekoľl.lekár.vyšetrení s dcérou, ako som už spomínala, má váž.zdr.problémy´, tak ten tvoj problém sa mi zdal smiešny.
Janka,
to Ty prepáč mne, nevedela som. A ozaj Tvoj príspevok mi možno zaznel trošku ironicky, ale teraz už chápem. Zažila som si strašnú situáciu s mojím vtedy 5-ročným synom a naozaj ma vtedy nezaujímalo nič, iba holý život môjho syna. Mal úraz, ale načo spomínať... Držím Ti úprimne prsty s Tvojou dcérou, aby sa to vyriešilo, budem na Vás myslieť. Ak - trošku ma zaujíma fytoterapia - radiť iným dokážem, možno by som vedela ...
A vďaka Ti za rady.
Drž sa, určite v tom nebudeš sama.
Adriana
0 0
Adria.ma Adria.ma

Adria.ma je offline (nepripojený) Adria.ma

Vďaka za drobné rady v tomto smere všetkým. Skúsim a uvidím. Možno som to napísala - tú svoju žiadosť - trošku recesívne, možno to aj zapôsobilo -"No, bože, ďalšia, čo má problém len so sebou...", ale. Sme ženy, máme radosti, aj starosti, je pravda, že ak sa niečo stane, tak také malichernosti ako vrásky idú nabok, ale občas sa objavia aj také časy, kedy nás naozaj trápia len také vrásočky. Momentálne síce nejaké iné problémiky mám, ale asi chválabohu ľahké, keď mám čas pozrieť do zrkadla na svoj vzhľad.
Prajem Vám všetkým od A do Z, aby ste mávali také obdobia čo najčastejšie. Urobte si čas aj na seba a na svoje záľuby. Aby Vás nestretali problémy vážne - a ak, tak čo najmenej.
Ak Vás ešte niečo napadne - rada prečítam, posúdim a aj vyskúšam.
Držte sa všetky Ada
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Do peťdesiatky máš ešte ďaleko, ale ja som si povedala pri dovŕšení tohoto veku, že sa budem starať o seba, potom o seba, a ešte o seba a potom o ostané, dodržala som to asi 3 mesiace.
Najlepšie mi padlo, keď som vnúčikovi povedala, že som stará, aby ma nehneval..odpovedal mi: Nie si stará, lebo nemáš palicu a nie si ježibaba.
Takže asi vyzerám normálne, ke´d nie som ježibaba a to mi stačí.
To ale iba na odľahčenie. Treba sa o seba starať, pokiaľ nie je neskoro, ale nie iba o vrásky a šedivé vlásky, ale aj o zdravie. Idú vedno životom ako sestry.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

ALDA
...Najlepšie mi padlo, keď som vnúčikovi povedala, že som stará, aby ma nehneval..odpovedal mi: Nie si stará, lebo nemáš palicu a nie si ježibaba....
Heli, prepáč , ale Tvoj vnúčik asi nevie, čomu sa venujú Crásne Clenky Cool Clubu
Ja mám pleť takú zaujímavú, že okrem Nivey neznesie žiadny iný krém, ani keby bol pozlátený a kúpený za peniaze NM. Vrásky mi pribúdali postupne, takže som to nijako zvlášť neregistrovala. Ale jediné, čo u mňa zaberá - nepozerať sa do zrkadla s okuliarmi . Vlasy na pribúdajúci vek reagovali rýchlejšie, a to dokonca už vo veku 25 . Dnes mám pod farbou riadny prírodný melír, ale zaujímavé, že ma to vôbec netrápi. Dokonca, keby ma kamošky od toho silno neodhovárali, bola by som schopná sa vykašlať aj na tie farby. No ale predsa len mi dobre padne, keď prídem od holičky a v robote mi povedia, že vyzerám mladšie.
Adria, každá z nás má inú pleť, budeš musieť asi skúšať sama, čo Ti robí najlepšie. Ak máš citlivú pleť, skús sa poradiť s kozmetičkou - ale skúsenou, ktorá robí už svoju prácu viac rokov.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Eulalia
. Ale jediné, čo u mňa zaberá - nepozerať sa do zrkadla s okuliarmi . .
Tak toto praktizujem aj ja. S mojimi 7 dioptriami sa mi darí urobiť si náladu hneď ráno. Keď sa totiž ráno pozriem do zrkadla vidím tam len krásnu ružovú pleť bez vrások, oči bez tých čiernych kruhov pod nimi...... Vždy si poviem"ako dobre dnes vyzeráš"............
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Nika
Tak toto praktizujem aj ja. S mojimi 7 dioptriami sa mi darí urobiť si náladu hneď ráno. Keď sa totiž ráno pozriem do zrkadla vidím tam len krásnu ružovú pleť bez vrások, oči bez tých čiernych kruhov pod nimi...... Vždy si poviem"ako dobre dnes vyzeráš"............
Nika, moja reč
A do kúpeľne zásadne nechodím s okuliarmi, lebo okrem vrások by som videla aj to, že už zase treba vydrhnúť kachličky a čo ja viem čo ešte .
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Nóóóóóóóóóóóó ,niekedy ma tá pani čo na mňa v kúpeľke ráno čumí ,poriadne vystraší,ale potom čo si spolu dáme kávičku zistím,že je celkou milou spoločníčkou už pekných X-siat rokov.
A môže ona vôbec za to,že vyzerá ako ja???????
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Melnick
Nóóóóóóóóóóóó ,niekedy ma tá pani čo na mňa v kúpeľke ráno čumí ,poriadne vystraší,ale potom čo si spolu dáme kávičku zistím,že je celkou milou spoločníčkou už pekných X-siat rokov.
A môže ona vôbec za to,že vyzerá ako ja???????
Majka, vieš čo mi na nej najviac vadí? Nie aby mi čo najlepšie poradila, ona robí presne tie isté chyby ako ja, potvora jedna .
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Predpokladám, že máš suchú a citlivú pokožku. Na takej sa totiž najskôr vytvoria vrásky. Skús krémy, ktoré obsahujú oleje./napr. klíčkový, jojobový, olivový/ Dobré je, ak krém obsahuje vitamíny C a E. Aj koenzým Q10 je na pleť dobrý. Hydratačným krémom sa v zime vyhýbaj, ak neobsahujeú oleje.
Mám dobré skúsenosti aj s krémom, ktorý obsahuje med.
A ako vyššie napísali kolegyne, veď normálne prirodzené vrásky sú súčasťou života, samozrejme nie viditeľne zanedbané.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať