Zavrieť

Porady

reklamacia notebooku

Dobry den.
Chcel by som sa opytat ako je to s vratenim penazi u vyrobku ktory ma viacero subeznych zavad.
Ja mam problem s notebookom(pouzivani 18 mesiacov), ktory pre svoju pracu potrebujem, ale prestala mi fungovat DVD mechanika, problem je s vstavanou webkamerou, a blika mi displej, su to 3 na sebe nezavisle zavady. obcas sa prejavi aj zavada ze nepracuje spravne zariadenie pripojene do USB ale to je pravdepodobne sposobene nefunkcnym USB hubom na ktorom je i WEB kamera.

Mam narok na vratenie penazi alebo nie?
Pocul som ze pri notebookoch je potreba mat 4 zavady akurat vzhladom na to ze som technik a vyznam sa v tychto veciach tak u notebooku 4 nezavisle zavady znamenaju "hod notebook do kosa".

Dakujem za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    tuxik senior
    Dobry den.
    Chcel by som sa opytat ako je to s vratenim penazi u vyrobku ktory ma viacero subeznych zavad.
    Ja mam problem s notebookom(pouzivani 18 mesiacov), ktory pre svoju pracu potrebujem, ale prestala mi fungovat DVD mechanika, problem je s vstavanou webkamerou, a blika mi displej, su to 3 na sebe nezavisle zavady. obcas sa prejavi aj zavada ze nepracuje spravne zariadenie pripojene do USB ale to je pravdepodobne sposobene nefunkcnym USB hubom na ktorom je i WEB kamera.

    Mam narok na vratenie penazi alebo nie?
    Pocul som ze pri notebookoch je potreba mat 4 zavady akurat vzhladom na to ze som technik a vyznam sa v tychto veciach tak u notebooku 4 nezavisle zavady znamenaju "hod notebook do kosa".

    Dakujem za kazdu radu.
    V prvom rade musíš uplatniť reklamáciu u predajcu. Ak Ti reklamáciu uzná, dohodnete sa na ďalšom postupe - či v rámci záruky NB opravia alebo či Ti vrátia peniaze. Okamžitý nárok na vrátenie peňazí nemáš. Najprv môže predajca chybu odstrániť, až keď chyba nie je odstrániteľná a tovar nemožno používať, vtedy máš nárok na odstúpenie od zmluvy a vrátenie peňazí.

    Ak Ti reklamáciu neuznajú (napr. úmyselné poškodenie alebo poškodenie nesprávnym používaním), potom uvidíme, čo ďalej.

    tuxik senior je offline (nepripojený) tuxik senior

    tuxik senior
    Ok dakujem.

    No vsetko su to odstranitelne zavady takze tam nacvakam s notesom a uvidim co mi povedia.

    Je mozne aby mi predajca odovodnil ze mi neuzna reklamaciu v dosledku opotrebovania pouzivanim?

    Ked clovek pouziva notas 14 hodin denne 18 mesiacov tak nevypada ako keby som ho vytiahol teraz z krabice.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    tuxik senior
    Ok dakujem.

    No vsetko su to odstranitelne zavady takze tam nacvakam s notesom a uvidim co mi povedia.

    Je mozne aby mi predajca odovodnil ze mi neuzna reklamaciu v dosledku opotrebovania pouzivanim?

    Ked clovek pouziva notas 14 hodin denne 18 mesiacov tak nevypada ako keby som ho vytiahol teraz z krabice.
    To ja takto na diaľku neposúdim, záleží od predajcu, čo povie a ako sa vyjadrí.

    Mne napr. po 2 rokoch častého používania odišiel DVDROM v PC - nenačíta DVD médiá, CD číta v pohode. Kvôli cca 600 SKK by som reklamačné konanie asi neskúšal, keď viem, že bolo často pužívané. Aj tak by na to už nebola záruka (na mechanické veci dávajú len 24 mesiacov).

    Tá DVD mechanika by sa dala považovať za opotrebenú, ale kamera a monitor (pokiaľ si ho nevyužíval ako terč na šípky ) by sa nemali za taký krátky čas pokaziť.

    Skús, uvidíš. Možno budeš ich ústretovosťou prekvapený (dúfam).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.